Trečiadienį, lapkričio 27-ąją, Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai tęsė buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio baudžiamosios bylos nagrinėjimą.

 

Teisėja Monika Benetė trečiadienį baigė UAB ,,VLI Timber“ direktoriaus Dariaus Lackaus apklausą, kuri buvo pradėta ankstesniame posėdyje. Taip pat teismas trečiadienį apklausė Anykščių savivaldybės administracijos Statybos skyriaus darbuotojus Nikolajų Stanislavovą bei Mindaugą Trinkūną ir Kurklių seniūną Algimantą Jurkų.

Šį kartą teismas nagrinėjo vadinamąjį ,,Kurklių keliuko“ epizodą, pagal kurį K.Tubis kaltinamas, jog pažadėjo paveikti valstybės tarnautojus, kad šie padėtų išasfaltuoti keliuką, vedantį į UAB,,VLI Timber“ teritoriją, mainais už verslininko D.Lackaus paramą komitetui.

N.Stanislavovas šioje byloje atsirado todėl, kad tuometinis rajono vadovas K.Tubis, savo kabinete susitikęs su D.Lackumi, valdininką pasikvietė, nes šis turėjo daugiau žinių apie kelių asfaltavimo programas. K.Tubis nurodė N.Stanislavovui nuvažiuoti į vietą, į Antruosius Kurklius, ir apžiūrėtų minimą keliuką: ,,Kolia, pasiimi Jurkų, nuvažiuoji ir man per savaitę raportuoji“, - valdininkui nurodė K.Tubis. Tačiau N.Stanislavovas susirado, kas už jį nuvažiuos į Antruosius Kurklius: šios paslaugos paprašė jaunesnio savo skyriaus kolegos Mindaugo Trinkūno. Bet paaiškėjo, kad ir šis buvęs labai užimtas, todėl keliuką apžiūrinėjo vienintelis Kurklių seniūnas A.Jurkus, kuris pats gyvena Antruosiuose Kurkliuose.

Kitas teismo posėdis vyks tik po Naujųjų metų. K.Tubio advokatų prašymu, liudininkais į teismą bus pakviesti Virgilijus Vaičiulis, Donatas Tuska, Ramūnas Blazarėnas, Sigita Šulskienė bei STT pareigūnas Mindaugas Ražauskas.

Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai atskira nutartimi paskelbs, ar tenkinti K.Tubio gynėjų prašymą išslaptinti kriminalinės žvalgybos duomenis, atskleidžiant, kokiu pagrindu buvo pradėtas K.Tubio persekiojimas. ,,Įstatoma įranga į mero kabinetą - galbūt kas nors atsiras“, - teisme kalbėjo advokatas Giedrius Danėlius.

Plačiau apie šį Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmų teismo posėdį - šeštadienio ,,Anykštoje“. Visas ,,Anykštos“ laikraščio tekstas portale anyksta.lt spausdinamas nebus.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Va teip

  Nuoroda

  Priseis Šileliui nusipirkti Anykštą. Iš kur Bitvinskas nurašinės, kas vyko Tubio teisme, jeigu į Molėtus nevažiuoja?

  Prieš 8 mėnesių
 • Nu kva kva kva

  Nuoroda

  Kol kas iš viso šito aprašinėjimo jokių kriminalų ausys nekyšo. Kasdieninis darbas ir tiek. Gal kiek grubokas vyriškas jumoras. Susikeikiama kartais. Ir tiek. Ir nieko daugiau.

  Prieš 8 mėnesių
 • Chi chi

  Nuoroda

  Ar buvo prie Molėtų teismo rūmų šefą palaikyti Donaldas su plakatu?

  Prieš 8 mėnesių
 • tai gal

  atsakymas į: Chi chi Nuoroda

  žvakelas Kūčiom lieja, givynt tai reikia ?

  Prieš 8 mėnesių
 • Be be be...

  atsakymas į: tai gal Nuoroda

  Anas tavo žvakelę vašku aplieja - vis gi nors kiek kiečiau...

  Prieš 8 mėnesių
 • išminties perlas

  Nuoroda

  Išmintingiausia buvo pažadėti Pajuodžiui darbą, pakviesti į sąrašą ir po to aptarinėti jį tokiais žodžiais.
  ,,Pajuodis bus sąraše, nebus? Tai na...ui tada stengtis dėl jo“, - su A.Gervinsku telefonu kalbėdamas apie UAB ,,Anykščių vandenys“ struktūros pertvarką, po kurios galbūt atsirastų ir etatas A.Pajuodžiui, sakė tuometinis savivaldybės administracijos direktorius A.Gališanka. ,,Jei sąraše nebus - tai nu i nafik“, - pritarė A.Gervinskas.

  Prieš 8 mėnesių
 • o ka

  Nuoroda

  buvo pats geriausias meras Anyksciu rajone.Ismintingas,grieztas,nemegstantis tinginiu ir durnu zmoniu.

  Prieš 8 mėnesių
 • ir ta

  atsakymas į: o ka Nuoroda

  Įrodymai?
  Vadovauti administracijos darbuotojams tai neišmintingas sprendimas, nes administracija turi vieną vadovą- tuo metu Gališanką.
  Dėl tinginių ir durnų - gal susirasti rinkimų sąrašą?

  Prieš 8 mėnesių
 • o ka

  atsakymas į: o ka Nuoroda

  Netiesa. Tinginį ir durnių Savicką tai mėgo..

  Prieš 8 mėnesių
 • nu jo

  atsakymas į: o ka Nuoroda

  tikrai taip

  Prieš 8 mėnesių
 • ....

  atsakymas į: o ka Nuoroda

  Pritariu.....

  Prieš 8 mėnesių
 • Jonas

  Nuoroda

  Visi kokie laimingi,kaip kažką laimeja

  Prieš 8 mėnesių