Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyrius informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) Anykščių rajone per septynias šio gripo sezono savaites išlieka stabilus. Sergamumo rodiklis 47-ąją savaitę (lapkričio 18-24 d.) kiek sumažėjo ir yra 44,16 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kai 45-ąją ir 46-ąją savaites šis rodiklis buvo 59,17 atvejų 10 tūkst. gyventojų. Praėjusią savaitę rajone neužregistruotas nei vienas gripo atvejis, vaikai sudaro 68 proc. sergančiųjų.

 Dėl gripo į ligoninę paguldytų asmenų nebuvo

Nuo keturiasdešimtosios praėjusių metų savaitės pradėti rinkti duomenys apie dėl gripo į ligoninę besikreipusius asmenis. Į Anykščių rajono savivaldybės ligoninę per septynias šių metų savaites dėl gripo nesikreipė ir nebuvo paguldytas nei vienas rajono gyventojas.

Gausiausiai serga Visagino miesto gyventojai

Utenos apskrityje didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis 47-ąją savaitę užregistruotas Visagino mieste – 109,19 atvejų 10 tūkst. gyventojų, o mažiausias Utenos rajone – 20,67 atvejai 10 tūkst. gyventojų. Utenos apskrities sergamumo rodiklis siekia 44,01 atvejis 10 tūkst. gyventojų. Apskrityje užregistruotas vienintelis gripo atvejis. Didžiąją sergančiųjų gripu ir ŪVKTĮ dalį (68 proc.) sudaro vaikai.

Gripo infekcijos šaltinis – sergantis žmogus

Gripu  galima užsikrėsti nuo sergančio žmogaus. Gripo virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint, kalbant. Seilių dalelės pasklinda ore, nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę.

Gripui būdinga

Žmogus, užsikrėtęs gripo virusu, suserga per 24-72 val. (vidutiniškai 48 val.). Gripui būdinga staigi pradžia, aukšta temperatūra (didesnė nei 38 0C), sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas. Retai pasitaikantys gripo simptomai yra šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmai, viduriavimas.


Riziką susirgti mažinančios profilaktikos priemonės

Nors skiepai yra laikomi pagrindine efektyviausia gripo ir jo komplikacijų prevencijos priemone, bet nereikia pamiršti ir kitų nemedicininių profilaktikos priemonių:
•    dažnai plauti rankas;
•    laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
•    reguliariai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas ir dažnai liečiamus paviršius (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių);
•    susirgus neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas;
•    vengti masinių susibūrimo vietų.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.