Netylant diskusijoms apie šalies ūkininkų protesto akcijas, savo poziciją šiuo klausimu pasidalino Anykščių visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Pagalienė.


"Na jau tikrai mūsų ūkininkai - tikri vargšai kankiniai... Nesuprantu, ar pas mus visad "teisūs" tik garsiai rėkiantys.
* protestas dėl numatomo lengvatos dyzelinui sumažinimo. Ne visiško lengvatos atšaukimo, o tik dalinio sumažinimo!
* protestas dėl 38 eurų 74 centų privalomojo sveikatos draudimo mokesčio vietoj dabar mokamų 13 eurų, nes tai sugriaus (!) žemės ūkį! Palyginimui: slaugytojai kas mėnesį sumoka vidutiniškai 83 eurus.
" .. nes taip visada buvo.. mes maitiname Lietuvą.. gali bankrutuoti ūkininkai.." Neįtikinama. Išskirtinių sąlygų siekimas, kaprizai. Ūkininkų rizika - gauti mažiau pajamų, beje, už tas "netektis" sumokam mes visi...", - feisbuke pasisakė L.Pagalienė.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Lordas

  Nuoroda

  ŠPYGĄ TAUKUOTĄ, JUM UKININKAI. O NE LENGVATŲ!!!

  Prieš 7 mėnesių
 • Visada atsiras

  Nuoroda

  kas moka suniekinti. Prieštaravimų draskomi ne tik sveikatos apsauga ar švietimo sistema, bet ir ž.ū. Tik viskas suvedama į mokesčius. Vieša paslaptis, kur liūto dalis jų nusėda. Kryžių statymas yra kaip tyli rezistencija - kultūringa ir nepretenzinga akcija, nesulyginsi su lipimais per ministerijos langus, miegojimais ant sofučių. O kad pirmenybė teikiama pigiai lenkiškai mėsai, kurią vokiečiai išbrokavo ar svetimoms daržovėms, parodo tik požiūrį.

  Prieš 7 mėnesių
 • Ha

  Nuoroda

  Kur darbdavys dingo už 1200 kur žadėjo ..Ar vėl tik sneka

  Prieš 7 mėnesių
 • na

  Nuoroda

  saunuole moteriske,dejo is peties,nuskriaustieji pacukai is karto pasiurto,zemaas lygis ,statytin kryzius,geriau po kruva meslo butu isverte i tas vietas,bet kur gaus meslo,nes augina grudines ir dabar iki pavasario trinsis be darbo,dar ismokos antros dalies lauks.

  Prieš 7 mėnesių
 • bla

  atsakymas į: na Nuoroda

  seip sau meslo versti ant lauku nelabai galima jeigu ka

  Prieš 7 mėnesių
 • nesuprantu

  Nuoroda

  kokią pridedamąją vertę sukuria tokia "šaraškina kontora' kaip Visuomenės sveikatos biuras su Direktore. Biudžeto pinigais išlaikoma. Gal sąžiningiau būtų šiomis lėšomis pakelti Anykščių slaugytojų atlygį?

  Prieš 7 mėnesių
 • Jo

  atsakymas į: nesuprantu Nuoroda

  Prie lovio gerai?

  Prieš 7 mėnesių
 • Konstatuoju faktą

  atsakymas į: nesuprantu Nuoroda

  Ir nesuprasi. Jei pamatęs žodį sveikatos, tai suvedei jį su slaugėmis. Kai pamatai žodį VET. , tai suvedei su VETeranais? Jei ant būdelės pamatai širdelę, tai galvoji kad ten kardiologijos kabinetas?

  Prieš 7 mėnesių
 • Nesupratote

  atsakymas į: Konstatuoju faktą Nuoroda

  komentaro esmės. Manau, komentatorius norėjo pasakyti, kad ligoninėse ir pspc dirbantys slaugytojai yra labiau nusipelnę savivaldybės biudžeto lėšų. T.Y atitinkamo darbo specifikai atlygio, negu visuomenės sveikatos biuras, vykdantis nelabai aiškią ir ne visiems suprantamą bei matomą veiklą.

  Prieš 7 mėnesių
 • ramybes

  atsakymas į: Nesupratote Nuoroda

  visuomenes sveikatos biuras ne is savivaldybes biudzeto islaikomas

  Prieš 7 mėnesių
 • ...

  atsakymas į: ramybes Nuoroda

  Anykščių rajono SAVIVALDYBĖS visuomenės sveikatos biuras.

  Prieš 7 mėnesių
 • nebukit juokingi

  atsakymas į: ... Nuoroda

  nezinot ir neissigalvokit, nes sitos istaigos savivaldybe neislaiko

  Prieš 7 mėnesių
 • ...

  atsakymas į: nebukit juokingi Nuoroda

  Niekas ir neišsigalvoja, viskas aiškiai ir labai suprantamai parašyta Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje (administracinė informacija /nuostatai).

  Prieš 7 mėnesių
 • PARASYTA

  atsakymas į: ... Nuoroda

  biudzeto suvestinese kad visuomenes sveikatos biuras vykdo valstybes deleguotas funcijas ir savivaldybe biudzeto skiria 0

  Prieš 7 mėnesių
 • Taigi PARAŠYTA

  atsakymas į: PARASYTA Nuoroda

  I skyrius bendrosios nuostatos
  1. Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras yra Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos IŠ SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO iš dalies išlaikoma savivaldybės biudžetinė visuomenės sveikatos įstaiga.
  II skyrius
  SAVININKO (šiuo atveju Anykščių rajono savivaldybė) teisės ir pareigos įgyvendinančios institucijos kompetenciją :
  9.3 SKIRIA SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO LĖŠAS IŠLAIKYTI BIURĄ ir vykdyti veiklą teisės aktų nustatyta tvarka.,
  ...

  Prieš 7 mėnesių
 • anykstai

  Nuoroda

  neskleiskit melo, pries rasydami pasitikrinkit, ukininkai moka PSD. kopija is SODRA puslapio
  Privalomojo sveikatos draudimo įmokos

  PSD įmokos tarifas:

  6,98 proc. jei žemės ūkio valda, už praėjusių metų mokestinį laikotarpį nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d., yra didesnis nei 2 EDV

  38,74 Eur (555 x 6,98 proc.).

  Prieš 7 mėnesių
 • Nuoroda

  Manau ir visi žmonės turi būti lygus jokių lengvatų užsidirba pirk kurą ir taip toliau, tegu jie neverkia neapsimoka tegu nedirba otai žiūri kuo didesnius plotus deklaruoti ir didesnės išmokas gauti ir lengvatas tegu prakaitu užsidirba tai nereiks po penkis džipus turėti nereiks ir vieno

  Prieš 7 mėnesių
 • vitalijus

  Nuoroda

  ukinkai visai isprotejo traktorei milijonus kainuoja kieme po 5masinas 3dzipai ir legvos juos visus nubuozinti reike pidarai 3eurus arba 2.5euro valandai moka zmonems verksnei krizius stato ar su tais krizeis jiems per nugaras uztraukti

  Prieš 7 mėnesių
 • bla

  atsakymas į: vitalijus Nuoroda

  Ateik padirbk su traktorium vasara po 8 val valandas, parink akmenis, pabusi sandely "pamaigysi knopkes", dar reiks paremontuot, pabetonuot ir kitokie ukio darbai mokesiu po 1200 ant popieriaus.

  o del dzipu gyvenu mieste musu gatvej ant 20 namu 5i dzipai bet deje tik ukininko, nors ukininkas ir i kaima vaziuoja ir i laukus ir per laukus.

  Prieš 7 mėnesių
 • Jo

  atsakymas į: bla Nuoroda

  Kur tu čia randiesi atvaryciau...yr už akmenus skurdesni po 35 mokėjo,o Štai stambesni po 15 ..tai kaip čia yra???ir rauda kad nedirba žmonės..

  Prieš 7 mėnesių
 • bla

  atsakymas į: bla Nuoroda

  pataisymas i 5 dzipu gatveje tik 1 ukininko

  Prieš 7 mėnesių
 • V&G

  Nuoroda

  Gydytojai irgi rėkia, bet pažiurėjus kokiais automobiliais važinėja tai visai kitaip. Tai kad sutinku su jos mintimis

  Prieš 7 mėnesių
 • Tai

  atsakymas į: V&G Nuoroda

  gal važinėja su tokiais automobiliais, kurie pirkti už nešvarius pinigus. Nepagalvojote.

  Prieš 7 mėnesių
 • Jo

  Nuoroda

  Pilni vagonai riedėjo buožių? Ateis laikas?

  Prieš 7 mėnesių
 • Šaunuolė

  Nuoroda

  Lina. Nevyniojo žodžių į vatą, o pasakė tiesą, kurios daugelis neišdrįsta pasakyti. Tik patyliukais keiksnoja...

  Prieš 7 mėnesių
 • Nerijus

  Nuoroda

  Už tokius myžnius ir rėkiam, daro su jumis valdžia ka nori o jums kad tik kėde gera išsaugot, kad neprieštaraut, nenumirtume dėl tu mokesčiu bet bent jau man nepatinka kai iš manes tyčiojas ir aš netyliu, o Karbauskis tik rankytėm ploja, kuo daugiau mažyliu bankrutuos tuo daugiau jis žemės turės. Dar yra raudonas dyzelis, ne tik žalias, jam visa akciza uždės, o juo krosnis kurena, reiškia gal ne visiems bet šildymas kainuos daugiau, duona su bulkutėm greičiausia irgi, bet taigi dėl to ūkininkai kalti

  Prieš 7 mėnesių
 • OHO

  Nuoroda

  Gražios dienos linkime YPATINGAI REIKŠMINGOS valstybės biudžetinio raizgalyno įstaigos vadovei. Įstaigos, kurioje apie 20 darbuotojų rajone dirba YPAČ REIKŠMINGĄ IR SUDĖTINGĄ darbą valstybėje- vykdo 'visuomenės sveikatos priežiūros funkcijas' ir TIKSLIAI žino, kiek ir kokių mokesčių moka "KAPRIZINGI ŪKININKAI", kurie kaip ir nevykdo jokių "funkcijų", tik GAUNA PAJAMŲ !

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: OHO Nuoroda

  Taip ir rašyk- susireikšminusi biudžetinės siurbėlės vadovė.Tokius biurus seniai laikas naikint, kurie dubliuojasi. Oi ne tuos į užsienius išvaikė, tikrai ne tuos

  Prieš 7 mėnesių
 • nusisnekat

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  pagal tikru kagebistu logika paprastas zmogus negali turet savo nuomones:))

  Prieš 7 mėnesių
 • Pritariu Linai

  Nuoroda

  Kokių lengvatų "ubagai"ūkininkai vis reikalauja?Ką užaugina kainų NIEKAD nesumažina,plėšia iš mūsų kiekvieno potencialaus pirkėjo(ar tai būtų palankūs metai derliui),tad didelis absurdas ir nesąmonė,kad reiktų jiems mažinti mokesčius ar kitas gaunamas išmokas.Gal seniai laikas daryti TVARKĄ šioje sferoje!Gal užteks jiems verkšlenti...

  Prieš 7 mėnesių
 • Pritariu Linai

  atsakymas į: Pritariu Linai Nuoroda

  Gal nenusisvaik. Ukininkas pati zemiausia grandis gaunanti maziausias pajamas is priduoto pieno, parduoto gyvulio mesai , parduotu grudu. Kaina pakyla kai ta zaliava perdirba stambieji kombinatai. Ukininkui pridavus pieno litra gauna 0.12-0.15ct/l o prekibcentrije taspatc pieno litras kainuoja 1.15 e. tai kas kas apvagia zmones??

  Prieš 7 mėnesių
 • Taip

  atsakymas į: Pritariu Linai Nuoroda

  Pritariu. Pamenu kaip dabar - kai buvo labai geras morkų derlius kažkokios žemdirbių organizacijos atstovė pareiškė, kad morkos brangs, nes... Rusijoje didelis derlius ir nėra kur lietuviškų morkų dėti! Čia tai logika, sakyčiau, tipinė ūkininkiška.

  Prieš 7 mėnesių
 • Apsigraibyk,

  atsakymas į: Pritariu Linai Nuoroda

  ar nemiegi...Kas tave apiplėšė? Ūkininkas ar MAXIMA????

  Prieš 7 mėnesių
 • Natura litovska,

  Nuoroda

  pagal senas lietuviško mentaliteto tradicijas, tokie pasisakymai yra tik kaimyno žeminimas. principas, aš pasaulio centras, o aplink visi niekas, cholopai. Tokiems žmonėms didžiausias gėris, tai degantis kaimyno namas ir verkiantys kaimyno vaikai. Nenuostabu, taip ir gyvenam, besidžiaugdami aplinkinio vargais.

  Prieš 7 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  Sveikinu Liną už drąsą, dėl teiginių- galima diskutuoti.

  Prieš 7 mėnesių
 • Tikrai taip!

  Nuoroda

  Bravo, ponia Lina. Drąsiai, argumentuotai ir taikliai pasakėte. Nusivažiavo iki to, kad drįsta Kryžių - tikėjimo ir kančios simbolį niekinti.

  Prieš 7 mėnesių
 • Tegu, ta direktorė, pirma parodo kiek algos gauna, o paskui reiškias.... Atsirado pasaulio bamba.....

  Prieš 7 mėnesių
 • Nu jo

  atsakymas į: A Nuoroda

  Tegul ūkininkai parodo,kiek algos gauna. Šaunuolė Lina.

  Prieš 7 mėnesių
 • VMII

  atsakymas į: A Nuoroda

  kaimieti, ji tikrai sumoka daugiau, nei statistinis Lietuvos ūkininkas važinėjantis su BMW X6.

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: VMII Nuoroda

  Avine tu, kurie tokiom važinėja vien pelno mokestį tokį sumoka, apie kokį tokioms kanceliarinėms žiurkėms tik pasvajot, va vidutiniškai smulkūs tai tik kokį žemės mokestį, psd moka, deklaravus pajamas dar kokie sodriniai ar mokesčiukai savo truputuką atsiriekia. Tačiau ta smulkmė dirba, kad užtektų pragyvent, o nereiktų kaip pašalpiniams darbo biržoj stovėt.

  Prieš 7 mėnesių
 • Jo

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  PACUK,O KA TU DABAR VEIKI,ZIEMINIUS PASEJES,KA,ISMOKU ANTROS DALIES LAUKI,PIRMA PASIEMES IR IKI PAVASARIO SMAUKYSIES PER ZIEMA

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  tai kad pas mane, basliasnuki,gyvulininkystė ir tai nestambi, iki pavasario, kad ir užtrūkusios, karvės nešertos nedatrauks, kaip jums, pašalpiniams ir biudžetinėms siurbėlėms atrodo

  Prieš 7 mėnesių
 • vat

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  tai gyvulius kankini? jei pašert nesugebi:) toks iš tavęs ten ir ūkininkas dagi lengvatų nepanaikino:)

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: vat Nuoroda

  tai va apie ką ir sakiau- pašalpiniams, pijokam ir siurbėlėm atrodo kad per žiemą gyvulininkai irgi nedirba, tą jūs ir prisipažinot, kad priklausot dolbajobų grupei

  Prieš 7 mėnesių
 • VMII

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Tam kad idiote nustotum sapalioti, pasižiūrėk kiek mokęsčiu sumokėjo Anykščių Rajono valstiečių sajungos ūkininkai. Net žmogus gaudamas minimumą sumoka 20 proc, gyventojų pajamų mokęsčio, o stambūs ūkininkai sumoka 1,03 proc.
  https://kandidatustatistika.lt/topai/kandidatu-pajamos/4/3

  Prieš 7 mėnesių
 • jei būtum nors kiek gudresnis,

  atsakymas į: VMII Nuoroda

  tai žinotum, kad VMI deklaruojasi ir tokiose VRK ataskaitose matosi tik ūkininkų pajamos, o ne pelnas, nuo kurio mokamas GPM, o pelnas gaunasi iš pajamų atėmus išlaidas.
  Kai tai suprasi, dar sužinosi, kad ūkininkai nuo pelno sumoka 21 proc. PVM, sodros įmokų lubos tikrai kelis ar keliolika kart viršija tavo įmoką ir dar duoda žaliavą visokiom perdirbimo, logistikos, prekybos ar exporto įmonėm, bet..tau tikrai to nesuprast, nes esi eilinė biudžeto siurbelė, kuri tikrai nekuria jokios pridėtinės vertės, bet jautiesi pasaulio centru...

  Prieš 7 mėnesių
 • Jeigu neturi žalio supratimo apie mokęsčius, tai nerašinėk. Ūkininkai turi vieną kartą įsisamoninti kad jie yra verslininkai, ir jiems turi galioti visi mokęsčiai taikomi Lietuvos verslui. Įdomu nuo kada PVM mokamas nuo pelno?
  Gal tu geriau neūkininkauk, nes panašu kad tu žaliavas duodi, bet neparduodi.

  Prieš 7 mėnesių
 • PVM

  atsakymas į: VMII Nuoroda

  pvm į biudžetą sumokas tik toks, kada parduotos iš produkcijos gauto pvm atimamas apskaitomų išlaidų pvm, skirtumą sumoki VMI. Tai elementaru, kad nuo pelno.

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: VMII Nuoroda

  Prašau patikslinti- čia vienon krūvon sumušti mokesčiai( pajamų, vsd, psd, pelno) ar tik pajamų

  Prieš 7 mėnesių
 • Visų galų meistrui

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Kaip beskaičiuosi mažiau sumoka nei dirbantis pagal darbo sutartį:)

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: Visų galų meistrui Nuoroda

  O tu nebeskaičiuok, nes grybą pripjausi, nukopijuot net tos durnelis gali, bet kai reikia paaiškint, tai ir suka uodegą. Tarp kitko nuo tavo minimalkės žmogelis sumoka apie 20 javrikų pajamų mokesčio, tad kiek gaunasi per metus

  Prieš 7 mėnesių
 • Ko

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Ko Cia durniniesi Molėtuose chebrytei blogai sekasi?:)? Beje pvm mokamas nuo pajamų:)

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: Ko Nuoroda

  Prie ko čia pvm, kai kalba eina apie pajamų mokestį nuo minimalkės, pirštą nuo b...o nors skiri

  Prieš 7 mėnesių
 • To

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  To pats labai skiri, jei kada turėjai samdomų darbuotojų? tai manau daugiau minimalkės ir nemokėjai:) arba dar blogiau?:)

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: To Nuoroda

  Dar blogiau, nei tu gali pagalvot

  Prieš 7 mėnesių
 • stalone

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  kas čia tas BGK ko jis čia duodasi ?:)

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: stalone Nuoroda

  pašalpinių siaubas

  Prieš 7 mėnesių
 • to to

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  ko gero pats toks pat :) beje pašalpinių yra visokių žmonių ir už pašalapas atidirbt reikia, o tei kurie lodariai paskutiniai nieks jiems pašalpų nemoka, matau žmones įžeidinėt kaip du pirštus apmyžt tamstai, žinau nemažai Anykščių ūkinikų bet tokio ..grubijano'' ne

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: to to Nuoroda

  Kaip šaukiama, taip ir atsiliepiama, pripratot myžčiot kitiem ant galvų, bet kai gaunat grąžos, tada ir suviduriuojat, tik bemokat beišlement-pats toks...

  Prieš 7 mėnesių
 • To bgkakui

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Tai kad pats cia viduriuoji ir vargo nejauti kai buvai valdzioj ne toki gryba pjovei:)

  Prieš 7 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: To bgkakui Nuoroda

  Kodėl buvau- tebesu, kodėl pjoviau- tebepjaunu, bile tik jums visažiniams geriau, o tai vienąkart buožė grūdininkas, kitąkart jau pašalpinis, daėjom ir iki biudžetinės siurbėlės. Visgi geriau, nei kiaušiukų tikrintoju( kažkoks gerai pakasytas buvo tvirtai įsitikinęs, kad aš ir esu). Tad geros dienos.

  Prieš 7 mėnesių
 • antanas

  atsakymas į: VMII Nuoroda

  tikiu kad sumoka daugiau ,tik prieš tai į biudžetą turėjo sumokėti tas pats ūkininkas,gamybininkas realiai kuriantis pridėtinę vertę.nė kiek neabejoju kad lietuvos ūkininkas konkurencinėje kovoje savo darbštumu nugalėtų vokiečius ,prancūzus jei lengvatos ir išmokos būtų vienodos ar visai jų nebūtų

  Prieš 7 mėnesių
 • Jo

  atsakymas į: VMII Nuoroda

  Pritariu pritariu

  Prieš 7 mėnesių