,,Jeigu kas turi pasakyti tai, kas sukliudys šiai santuokai, tesako dabar arba tenutyla amžiams“, - taip ar kažkaip panašiai sakoma amerikietiškuose filmuose. Iš viešai girdėtų Anykščių ligoninės direktoriaus Audriaus Vasiliausko pasisakymų sprendžiu, kad jis nebus mano kumyras. Švelniai tariant... Tačiau kai studijavau pedagoginiame, medicinos žinių nedaug gavau. Sunku man jo medicininį profesionalumą vertinti. Ir apie A.Vasiliausko vadybinius-administracinius gebėjimus aiškios nuomonės neturiu. Tik iš nuogirdų...


,,Viską nuosekliai išsiaiškinsiu ir nubausiu ką pakliuvo!“ - sakoma kariuomenės kalambūre. Su Anykščių ligonine ir vyksta ,,kas pakliūva“. Patys rajono vadovai tęsia gražią buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio tradiciją viešai kritikuoti Anykščių ligoninės vadovą, paslaugas ir kolektyvą. Jeigu ligoninėje netvarka - direktorių reikia atleisti iš darbo. Gal net jis pats išeis, jeigu jam bus aiškiai pasakyta: ,,Brolau, ne savo rogėse sėdi“.
Tačiau jeigu burblenimai apie vis prastėjančią Anykščių ligoninės būklę yra tik dabartinės rajono valdžios savotiškas kerštas K.Tubiui už išėstą buvusį ligoninės direktorių Dalį Vaiginą, - tuomet reikia liautis. Vardan Anykščių ateities dera rasti valios ir nustoti keršyti, baigti kovoti su vėjo malūnais. Jau esu ne kartą rašęs, kad Anykščių ligoninė yra ne tik vienas didžiausių mūsų rajono darbdavių, bet ir įstaiga, generuojanti milžiniškas netiesiogines miesto ir miestelėnų pajamas. Net K.Tubio teismas Molėtų ekonomikai padeda: liudininkai ir advokatai pietauja šio miesto kavinėse, degalinėse įsipila kuro. O ligoninė skatina ne tik prekybą gėlėmis ir saldainiais. Medikamentai, ligonių maitinimas, patalynės skalbimas...
Rėkdami, kokia baisi mūsų ligoninė, ją suėsime. Sukramtysime iki pat pamatų. Sveikata - brangiausias žmogaus turtas, todėl jo niekas neatiduos į abejotinos reputacijos kontoros rankas. Na, gal tik tie, kurių pačių reputacija abejotina, arba tie, kurie neturi alternatyvų - nebepaeina, nebepavažiuoja ir neturi artimųjų.
Drįstu teigti, kad didelė dalis Anykščių rajono mokyklų buvo sunaikinta dėl rietenų ir dėl tuometinės rajono valdžios impotencijos arba kerštingumo. Surdegio pagrindinė mokykla likviduota, nes valdžia nerado kitų būdų, kaip atleisti mokyklos direktorių. Situacija panaši į tą, kurioje girtas vyras grįžta namo ir neranda kišenėse buto raktų. Žino - yra raktai, bet neranda... Žmogelis mąsto logiškai - nusirengia striukę, ją laiptinėje sudegina ir pelnuose lengvai randa raktus.
Raguvėlės pagrindinės mokyklos problemą konservatoriai ir socialdemokratai tol sprendė, kol galų gale išsprendė visu šimtu procentų. Nėra mokyklos - nėra problemos. Ir dėl Kurlių mokyklos likimo didžioji kaltės dalis krinta ant politikų. Gal buvusi direktorė Jūratė Kašinskienė ir nėra angelas. Greičiausiai ji - ne angelas... Bet kur tada žiūrėjo jos veiklą prižiūrinčios institucijos? Kiek atsimenu, per visų griūvančių mokyklų braškėjimą politikai stengėsi identifikuoti kaltuosius. Nusiplaunam rankas, viešai paskelbiam, kuriai konkrečiai įstaigai galas ir... neva tas galas atslenka nepastebimai...
Grįžtant prie ligoninės valdymo, grįžtu prie tradicinio klausimo - kuo A.Vasiliauską keisime? Klausė kas D.Vaigino, ar jis vėl sutiktų imtis vadovavimo ligoninei? Įtariu, neklausė... Kodėl? Todėl, kad dėmesio D.Vaiginui bus per daug, reikšmingas besąs pasijus. Amžinoji ligoninės direktorių pavaduotoja ir dažna laikinoji vadovė Virginija Pažėrienė imsis vadovo naštos?
Jei pradžioje išmesime A.Vasiliauską, o paskui pradėsime naujo ligoninės direktoriaus paiešką, V.Pažėrienei gali atsibosti laikinai vadovauti. Kas bus, jeigu ji galų gale spjaus į viską ir nuspręs mėnesį kitą pasišildyti Egipte?
Įstaigų direktorių kėdės nėra labai šiltos vietos. Tiksliau, tos vietos šiltos, tačiau žmogaus prie konkrečios vietos priderinimas dažnai ilgai užtrunka: geri vadovai į provincijos valdiškas įstaigas nesiveržia, o tie, kurie veržiasi, dažnai būna ne visai tobuli. Arba atvirkščiai – čiut čiut per daug ,,paturbinti“.

 

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Feliksas

  Nuoroda

  Dar neatsibodo ligoninės tema? Apie eglutės įžiebimą laikas rašyti ir koncertą su vaišėm už 50 eurų. Kuriam patarėjui šovė į galvą tokia mintis lupikauti iš ubagų, pasivaišint galėjo tik "elitas", sumuštinį ir namie galim suvalgyt.

  Prieš 7 mėnesių
 • ?

  atsakymas į: Feliksas Nuoroda

  Kaži kuriam...Ar neaišku?

  Prieš 7 mėnesių
 • Taip

  Nuoroda

  Jei Vaiginas iki grabo lentos ir dar po smerties norėjo būti ligoninės vadu, nereikėjo bėgti iš konkurso. Tubis nebuvo numatęs tokios situacijos, neturėjo pajėgų, kad minėtą poną pagautų ir konkursan atvestų. Gal ir laimėjęs būtų. Ir ligoninė toliau riedėtų žemyn, kol tuščia vieta liktų ir ąžuoliukas dar. Geriau tegu naujas vadas dirba, tik trukdyti nereikia ir pyktį lieti nereikia ant jo.

  Prieš 7 mėnesių
 • Klausimas - kas bei kodėl perdžia į vandenį ir baido karosus ?

  Prieš 7 mėnesių
 • Chi- chi- chi

  atsakymas į: . Nuoroda

  kas valdo dujas- tas valdo rajoną. Kas nevaldo dujų- drumsčia vandenį :)

  Prieš 7 mėnesių
 • Slaugytoja

  Nuoroda

  Kam reikalinga ligoninė be gydytojų? Greičiausiai tiems kurie nori paversti slaugos įstaiga su komunalinio viena iš pelningų veiklos sričių.
  Kas diktuoja nuomonę per žiniasklaidą dėl tokios įstaigos ateities?
  ....

  Prieš 7 mėnesių
 • zile

  Nuoroda

  aciu zurnaliste kad nors jus matot kokios nesamones darosi ligoninej ir parasot

  Prieš 7 mėnesių
 • Nu

  Nuoroda

  Ekspiertas,pan Vidmantai esi,gerai tuoki apie vadovo kompetencijas.Gal net iš pareigų atleist galėtum konkursą laimėjusį vadovą.Galios pačiam suteiktos kaip Erlickui - operuot.

  Prieš 7 mėnesių
 • M.Fergizienė

  Nuoroda

  Perskaičiau, bet nieko nesupratau - girto svaičiojimai. Kodėl čia minimas ligoninės vadovas. Jis ne tik gydytojas, bet ir mokslininkas, turi mokslinį laipsnį. Anykščių varguoliams tokio asmens įdarbinimas nesuvokiamas. Ligoninės gydytojai labai džiaugiasi jo vadovavimu.
  Kodėl šiandien reikia kalbėti apie uždarytas mokyklas? Neškite sąrašą mokinių, kurie nori lankyti Surdegio ar Kurklių mokyklas ir jos bus vėl atstatytos.

  Prieš 7 mėnesių
 • Administratorius

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  Čia taip pat, kaip ir su daugiabučio Biliūno 18 namo administravimu...Durneliai pencinykai mokescius "achuitelnus" moka, o paslaugos negauna..:-)

  Prieš 7 mėnesių
 • Jo

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  Sodros bėda, nyk

  Prieš 7 mėnesių
 • VO BLYN

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  ar čia tikrai Marijonos mintys? Pilnatis pasibaigė ir protingai rašyti pradėjo? Stebėtina...

  Prieš 7 mėnesių
 • nuomonė

  Nuoroda

  Teisingai ir taikliai parašyta!

  Prieš 7 mėnesių
 • irena

  Nuoroda

  gilios įžvalgos, kaip visada- šaunuolis

  Prieš 7 mėnesių
 • Makarena

  atsakymas į: irena Nuoroda

  Sena, atsibodę ir nuvalkiotra. Kūrybinė krizė žmogelį graužia. Žmonos laikraštį turiu - kam tik noriu tam duriu!

  Prieš 7 mėnesių
 • ???

  atsakymas į: Makarena Nuoroda

  Leokarenka, tai sakai, Vasiliauską reikia ėsti? Kuo jis tau nebeįtinka?

  Prieš 7 mėnesių
 • Taigi aha !

  atsakymas į: ??? Nuoroda

  Neapsimetinėk šlanga!

  Prieš 7 mėnesių