Nepaisydamas momentinio atšilimo, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) Eismo informacijos skyrius (EIS) kaip ir kiekvienų metų spalio mėn. „įjungė“ žiemos režimą, t. y. kaip ir anksčiau EIS operatoriai dirbs ištisą parą, tačiau skirtingai nei vasarą daugiausia dėmesio skirs kelių būklės stebėsenai ir operatyviam vairuotojų informavimui apie pakitusias eismo sąlygas.

 Pranešimai apie kelių būklę ir eismo sąlygas svetainėje eismoinfo.lt bus skelbiami mažiausiai du kartus per parą – 06.30 val. ir 16.30 val. Pirmasis skelbs apie esamas ir numatomas eismo sąlygas dieną, antrasis – apie esamas ir numatomas naktį. Keičiantis orams ir sudėtingėjant eismo sąlygoms pranešimai bus skelbiami svetainėje keturis kartus ir dažniau.

Pasak Kelių direkcijos Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktoriaus Aivaro Vilkelio, prašome vairuotojų prisiminti šaltojo metų laiko vairavimo subtilybes, iš anksto planuoti keliones aukštesnės kategorijos keliais, kurie dažniau valomi ir barstomi. Jeigu nėra galimybės išvengti žemesnės kategorijos kelių, prašome vairuotojų suplanuoti kelionę atsižvelgiant į EIS pranešimus apie orų sąlygas, dėl jų pakitusią eismo situaciją ir pasirinkti saugų greitį.

EIS primena, kad, temperatūrai nukritus žemiau nulio, svarbu atkreipti dėmesį į įspėjimus apie prognozuojamas eismo sąlygas, o išvykus į kelią, būtina patikrinti kelio dangos slidumą, pasirinkti saugų greitį ir vairuoti atidžiai.

Svetainėje eismoinfo.lt keliautojai automobiliais ras visą svarbiausią informaciją apie valstybinės reikšmės kelius, jų priežiūros žiemą tvarką, pranešimus apie eismo sąlygas ir apribojimus keliuose dėl darbų, taip pat informaciją iš kelių orų sąlygų stotelių, vaizdo kamerų, intensyvumo jutiklių ir kitų įrenginių, esančių šalia valstybinės reikšmės kelių. Papildomai informacija EIS pasiekia iš Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, Lietuvos policijos, Bendrojo pagalbos centro. Tokią operatyvią informaciją EIS teikia vairuotojams jau nuo 2011 metų.

Kelių direkcija pažymi, kad apie situaciją valstybinės reikšmės keliuose visą parą gali pranešti visi eismo dalyviai telefonais: 1871, +370 615 49300, +370 5 2329677.

Gavę informaciją, EIS operatoriai nedelsdami ją perduoda valstybinės reikšmės kelius prižiūrinčiai bendrovei.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Ir vėl bus netikėta

  Nuoroda

  Tai gražiai čiulba čiulbuonėliai iš Kelių direkcijos. O kai prasidės žiema, kai reikės prižiūrėti kelius, vėl pasigirs dejonės, kad žiema užklupo netikėtai, nepasiruošus, vėl visokių pasiteisinimų pasipils. O apie rajoninius kelius tai niekas nešneka, vėl teks slidinėti kaip čiuožylkloje ar pusnynuos stovėti.

  Prieš 8 mėnesių
 • Iš kur tokių debilų atsiranda

  atsakymas į: Ir vėl bus netikėta Nuoroda

  Debiliuk, tu tekstą skaitei ar patenkinai tik pavadinimu? Kur matai ČIULBĖJIMĄ? Informuoja, kad yra svetainė, kurioje yra duomenys apie kelių būklę. Tokiem debilams, kaip tu, tai priminimas, kad žiemą snigs ir pn.

  Prieš 8 mėnesių
 • Klausimėlis

  Nuoroda

  Argi Kelių direkcijos pagrindinis darbas stebėti ir informuoti? O kas tada prižiūri (valo, pabarsto) kelius?

  Prieš 8 mėnesių
 • Kitas reikalas

  atsakymas į: Klausimėlis Nuoroda

  Matosi, kad komentarą parašė protingas ir mokantis skaityti.

  Prieš 8 mėnesių
 • Tikrai taip

  Nuoroda

  Vieni stebes-kiti perduos ka mate.Nu svajone o ne darbas.O ziema kaip visad uzklups netiketai

  Prieš 8 mėnesių
 • ggg

  Nuoroda

  pamatysit,ziema uzklups netiketai....

  Prieš 8 mėnesių
 • nu jo

  Nuoroda

  jau valo

  Prieš 8 mėnesių