Viena didžiausių šalyje mokytojų profsąjungų, turinti savo atstovę ir Anykščiuose,  inicijuoja streiką dėl Vyriausybės planuojamo finansavimo švietimui .„Taryba priėmė sprendimą (...) skelbti streiką“, – BNS penktadienį sakė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas.

Pasak jo, bendruomenės teisininkai pradėjo rengti streikui reikalingus dokumentus, o mokytojai į darbą galėtų neišeiti antroje lapkričio pusėje.
Ši profsąjunga streikui rengiasi dėl Vyriausybės pateiktų 2020-ųjų asignavimų švietimui, svarstomų kartu su kitų metų valstybės biudžetu.
Anot profsąjungos, Vyriausybės atstovai šiemet pasirašytoje švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje įsipareigojo įvairioms priemonėms kitąmet papildomai skirti beveik 118 mln. eurų, tačiau biudžeto projekte papildomai numatyti tik 55,5 mln. eurų.
„Tai, kas yra pasiūlyta, yra pasityčiojimas“, – teigė E. Milešinas.
„Šiandien oficialiai kreipėmės į visas valdžios institucijas, Prezidentūrą, Vyriausybę ir Seimą, išdėstėme savo reikalavimus. (...) Tikimės kokių nors sprendimų, nes biudžeto svarstymas yra dar tik pradinėje stadijoje“, – penktadienį sakė jis.
E. Milešino teigimu, šiemet po kelių profsąjungų susijungimo įsteigta Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga vienija apie 10 tūkst. narių, iš jų didžioji dalis yra mokyklų pedagogai.
2018-ųjų pabaigoje maždaug mėnesį dėl etatinio pedagogų apmokėjimo streikavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.
„Mes dar svarstome, ar palaikysime kolegas“, – BNS penktadienį teigė šios profsąjungos lyderis Andrius Navickas.
Šiemet finansavimas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai daugiau nei 1 mlrd. 237 mln. eurų, kitąmet pasiūlyta jį didinti iki beveik 1 mlrd. 280 mln. eurų.
Kitų metų valstybės biudžetą tvirtins Seimas.
Trišalėje taryboje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinę sąjungą iš Anykščių atstovauja Anykščių susivienijimo pirmininkė  Žana Loginova, tad tikėtina, kad prie streiko jungtųsi ir Anykščių pedagogai.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Rūta

  Nuoroda

  Ei,visi,pykčio pritvinkę komentatoriai,marš į mokyklas dirbti mokytojais! Juk tai svajonių darbas!!! Būkit išmokytojais ????????????! Ar negalit? Kas trukdo?

  Prieš 8 mėnesių
 • Pritariu...

  Nuoroda

  Jeigu kai kurie pedagogai dirbtų kūrybiškai,atsakingai,sąžiningai tai mokiniams nereiktų samdytis korepetitorių,kurie už savo prisidūrimą prie algos(o tai nemaži pinigai),vengia susimokėti mokesčius.Tai norisi paklausti:kodėl,gerbiamieji, taip akivaizdžiai sukčiaujate,kokį nesąžiningumo "pavyzdį"rodote savo mokiniams,iš kurių prisipildot į savo kišenes po antrą atlyginimą(mokydami juos ne pamokų metu)?Kodėl nesistengiat juos taip išmokyti,juos taip sudominti,kad nereiktų būti gerai apmokamais korepetitoriais?Tai kodėl verkiat,jog mažas jūsų atlygis?Neturėtumėt viešai kalbėti NETIESOS!

  Prieš 8 mėnesių
 • A

  atsakymas į: Pritariu... Nuoroda

  Daugumą vaikų jau nebegalima išmokinti,motyvuoti vaikai mokosi,kiek klasėse yra vaikų ,kurių negalima sutramdyti ir jie trukdo pamokai,o tėvai gina tokius..

  Prieš 8 mėnesių
 • Jons

  Nuoroda

  Po užsienius keliauja atostogu ir da jiems mazos mat algos. As dar sumazinciau uz tai kad vaiku nebeismokina visai . Ne vaikai kalti o mokitojai nes nebeuzsiema su jais .

  Prieš 8 mėnesių
 • Va

  Nuoroda

  Rusai puola ,o jiems babkiu maža, parazitai?? Kas jankiams liks juk duoklę 1 mln eurų?

  Prieš 8 mėnesių
 • ?!?

  Nuoroda

  Labai norėčiau sužinoti, kaip tam mokytojui "parodyti kokybišką darbą". Juk bet kokio gaminio kokybė priklauso pirmiausia nuo "žaliavos" . Taip sakant, kokie miltai, tokia ir košė gaunasi, ar taip, mamytės ir tėveliai.

  Prieš 8 mėnesių
 • komentr."LL"ir kitiems nepatikusiems...

  Nuoroda

  Nesimato ir nesijaučia,jog KAŽKAS KAŽKAIP NEGERBTŲ IŠSILAVINUSIŲ(pats\pati nepulkite į kraštutinumą teigdamas\teigdama apie išsilavinusių atlyginimą.)Yra geras posakis:"pagal Jurgį ir kepurė".Tačiau NEVALIA UŽMIRŠTI,jog DIDESNIAM ATLYGINIMUI PRIVALU PARODYTI SAVO KOKYBIŠKĄ DARBĄ.Ne kalti tie,kurie neturi pedagogo specialybės ar kvalifikacijos,ne visi gali būti medikais ar kt.BET PRIVALU GERBTI ir TUOS,KURIE DIRBA NE KVALIFIKUOTĄ,bet LABAI REIKALINGĄ DARBĄ.Tad PEDAGOGAI NE-IŠSKIRTINĖ "KASTA"-VISI TURI DIRBTI SĄŽININGAI ir ATSAKINGAI,o TADA TIK SIEKTI TŪKSTANT...ATLYGINIMŲ(priklausomai nuo valstybės pajėgumų)

  Prieš 8 mėnesių
 • LL

  Nuoroda

  Patiko komentarai, straipsnis išjudino visus pašalpinius ir nekvalifikuota darbą dirbančius ir minimalią algą gaunančius. Juos tiesiog siutina,kad kiti gauna daugiau, dirba švaresnį ir ne su šakėmis dirbamą darbą. Nusiraminkite ir gerbkite išsilavinusius, save ir savo teisės sugebančius ginti žmones.

  Prieš 8 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Vietoje to, kad patys reikalautų normalių algų, tai geriau palos ant mokytojų, nes tie sugeba susiorganizuoti ir reikalauti jų darbą atitinkančių algų. Kas jums draudžia streikuoti, bijote ir žodžio darbdaviui pasakyti, kad neišmestų iš darbo. Tai kas gi kaltas, gal mokytojai kalti, kad esate neorganizuoti, bailūs, todėl nepavydėkite kitiems, kurie yra drąsūs ir sugeba.

  Prieš 8 mėnesių
 • Nuomonė

  Nuoroda

  Šlykštu ir apmaudu girdėti dėl mokytojų streikų...Per visas mokinių atostogas sėdi namuose(ne savo darbo vietoje-mokyklose),atlyginimus gauna net sėdėdami namie, mokinių mažėja,bet reikalauja didelių atlyginimų?Dar drįsta vyrkaut,kad jiems blogai,"nepragyvena"?Kas jie tokie,gal laiko save aukščiau privilegijuotų,tačiau pas daugumą mokytojų mokymo kokybės nėra,tai kodėl jiems "būtina"kelti atlyginimus?Kas jie tokie?(Pagal kokybę privalėtų būtų ir atseikiajamas atlyginimas)Ne vieni pedagogai Lietuvoje gyvena!

  Prieš 8 mėnesių
 • tik naikint

  Nuoroda

  mokyklas kuriose mazai vaiku ,dar drista rekti ,algos nepagal darba ,dar ir dideles

  Prieš 8 mėnesių
 • Sumažėjus krūviui, sumažėja alga. O iš kur to krūvio paimti, kad vaikų tai mažiau, o mokytojų daugiau.

  Prieš 8 mėnesių
 • degradavusiems pedagogams

  Nuoroda

  kur buvo vasara, kai vaikai nejo i mokyklas, o jus turejote dirbti, bent jau algas tai gavote, o i darba tikriausiai pamirsote ateiti. o dabr tik kad nedirbt, pirma patys ismokite egzaminus islaikyt, po to vaikus moykit ir algu didesniu reikalaukit. O jei nepatinka darbas eikit pas ukininkus karviu melzti, ir darbas bus apmokamas daugiau negu minimum, ir visa laika gamtoje, arba beveiks gamtoje, taciau tarp naturaliu kvapu.

  Prieš 8 mėnesių
 • Tikrai?

  Nuoroda

  keli ten tūkstančiai mokytojų Lietuvoje nebereikalingi? Šeši ar dešimt? O gal jau net šešiasdešimt. Vaikų gi tai mažėja... Mokyklos užsidaro.

  Prieš 8 mėnesių