Vyriausybė trečiadienį pritarė naujam automobilių taršos mokesčiui. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad taip siekiama pakeisti šalies transporto parko struktūrą, raginant žmones įsigyti mažiau taršius automobilius.

 „Projektas teikiamas su biudžeto įstatymu“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo K. Mažeika.

Anot jo, jei Seimas nepriimtų taršos mokesčio, kitas žingsnis būtų visuotinis automobilių mokestis.

„Jeigu Seimas nepritartų tokiam mokesčiui, tai kitas žingsnis turėtų būti visuotinis automobilių mokestis“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė K. Mažeika.

Pasak jo, automobilių neapmokestinimas lėmė tai, kad šalies mašinų parkas yra senas.

„Nuo 2030 metų didžiuosiuose miestuose, sostinėse bus didžiuliai apribojimai, ypač dyzeliniams automobiliams (...). Tas jokios kontrolės, jokio mokesčio nebuvimas lėmė tai, kad mūsų parkas yra vyresnio amžiaus ir taršos rodikliai yra didesni“, – sakė K. Mažeika.

„Šis žingsnis yra būtinas, nes ateityje turėtų būti priimti dar griežtesni sprendimai, jei šiai dienai jokio sprendimo nepriimsime“, – sakė jis.

Jei Seimas pritars naujam mokesčiui, jis bus mokamas nuo kitų metų, registruojant automobilį. Jis siektų nuo kelių dešimčių eurų iki 1280 eurų.

Vienkartinis mokestis susietas su išmetamu anglies dvideginio kiekiu – dyzelinu varomi automobiliai būtų apmokestinami kelis kartus daugiau nei benzininiai.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Galius

  Nuoroda

  Kadangi dabar automobiliui eksploatuoti prireiks dar daugiau pinigų. Reikia ieškoti kažko kas padėtų sutaupyti ant mokesčių. Jei tvarkau automobilį ar jam noriu nusipirkti kokių detalių, renkuosi https://www.trafic.lt/visos-prekes/akumuliatoriai . Čia kiek domėjausi siūlo patraukliausias kainas. O kokybe nusivilti dar netęko.

  Prieš 7 mėnesių
 • Ir kas iš to, kad čia visi painkštėte, ne daugžodžiauti, o prie Seimo masei pastovėti.
  Lietuvos žmonės labai kantrūs, juos apvagia vidurį baltos dienos ir visi tik tarp savęs pamalame liežuviu, tuo ir pasibaigia.

  Prieš 8 mėnesių
 • Su tuo ir sveikinu

  Nuoroda

  ir tai tik pradžia. Patys norėjot ir net sutinkat mokėti, svarbu, kad tik ir kaimynas turėtų mokėti. Kiekviena šalis turi tokią valdžią, kokios nusipelnė. Pensininkai ir kaimiečiai iš karto laužynuos atiduokit automobilius - po poros metų nebeišsimokėsite.

  Prieš 8 mėnesių
 • Traktaristas

  Nuoroda

  Ot pabranginsiu daržoves

  Prieš 8 mėnesių
 • Anupras

  Nuoroda

  vietoje to, kad priimti tokią įstatyminę bazę ir taip reguliuoti valstybės gyvenimą, kad žmonės daugiau uždirbtų patys, tai ne, valstybę visos valdžioje buvę partijos nuvarė į dugną ir dar stumia ant žmonių, kad su senais trantais važinėja. Bet nieko, lietuviai painkš ir mokės. Nes glušiai.

  Prieš 8 mėnesių
 • norejot laisvos

  Nuoroda

  turit ir kuo toliau tuo baisiau bus

  Prieš 8 mėnesių
 • Gerai

  Nuoroda

  Ubagai turi pėsti vaikščioti. Mašinos ponams.

  Prieš 8 mėnesių
 • Tikrai taip

  Nuoroda

  Tai bl jai susimokesiu mokesti mano masina jau vadinasi nebeters?Debilai debilai-kiek terse pries mokesti tiek ir po mokescio ters.tik svolaciai kisesnes da pilnesnes gales prisikamsyt

  Prieš 8 mėnesių
 • Žmonės - nubuskite iš letargo miego

  Nuoroda

  Kokias pinkles šitie ES debilai rezga ? Negi nesuvokiate ? 130 gramų viename kilometre ? Taip išeina jei nuvažiuoji i darbą 10 kilometrų - išmeti 1,3 kilogramo ? Ko ? Akmenų ?
  Atsipeikekite žmogeliai - negi nesuvokiate kad jums akys "pudrinamos" ?
  :-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
  Vien Alytuje šiandien kai kilo gaisras padangų perdirbimo imonėje - i dangų buvo išmesta dūmais tiek CO2 , kiek visi LT atomobiliai išmetė per 29 metus.
  P.S. duomenys bus patikslinti, bet jie vis didėja...:-)
  Per 31 metus ?

  Prieš 8 mėnesių
 • jau neatmetama versija

  atsakymas į: Žmonės - nubuskite iš letargo miego Nuoroda

  padangos buvo padegtos - norint nuslėpti jų neteisėtus utilizacijos mastus !

  Prieš 8 mėnesių
 • Tylioji

  Nuoroda

  Automobilių taršos mokestis palies pažeidžiamiausius žmones: mažai uždirbančius, pensininkus, jaunimą ir tt.. Jeigu reikia biudžetui pinigų, tai prie jo didinimo turėtų prisidėti visi, būtent tie, kurie važinėja su naujais automobiliais, nes jie yra turtingiausi ir daugiausia paima iš valstybės. Pvz. didelei daliai pensininkų automobilis reikalingas tik nuvažiuoti pas gydytoją, į parduotuvę, į kapines aplankyti artimųjų, retkarčiais vasaromis į mišką, juk beveik neįmanoma prisitaikyti prie visuomeninio transporto, kuris ypač kaimuose tampa nebepasiekiama prabanga. UŽ VISŲ AUTOMOBILIŲ APMOKESTINIMĄ!

  Prieš 8 mėnesių
 • Taip ir bus

  atsakymas į: Tylioji Nuoroda

  Turčiai gaus kompensaciją ir vėliau mokės 20 eurų, jūs - 500. Visi bus apmokestinti.

  Prieš 8 mėnesių
 • Pėstininkas

  Nuoroda

  Kai litras benzino kainuos šimtą eurų, liausimės važinėję. Sulėtės tempai...
  Pamiršim, kaip atrodo pasaulis, užtat prisiminsim, kas mūsų soduose.
  Susipažinsim su žmonom ir vaikais.
  Niekas nebesignalizuos, kad reikia skubėti – galėsim gyventi.

  Prieš 8 mėnesių
 • Ruoškitės

  Nuoroda

  Po metų kitų mokėsime visi. Automobiliai - tik ponams.

  Prieš 8 mėnesių