Ne kiekvienas mūsų galėtų pasigirti pakankamai baltais dantimis, todėl vertėtų pagalvoti apie tai, kokie dantų balinimo būdai galėtų geriausiai pasiteisinti. Šiandien dantų balinimas tikrai nėra naujiena, tad visada yra galimybė atrasti tokius sprendimus, kurie galėtų iš tiesų puikiai pasiteisinti. Taigi, iš ko galima rinktis?

 Odontologų rekomenduojamas dantų balinimas

Odontologai rekomenduoja rinktis dantų balinimą kapomis arba lazeriu: pirmoji pasirinkimo galimybė puikiai tinka tada, jei dantis norite balinti namuose, o antroji – kai siekiama kuo greitesnio rezultato. Ir vienu, ir kitu atveju tikrai galima džiaugtis kur kas baltesniais dantimis, tačiau tuomet, jei norite, kad dantų balinimas jums kainuotų pigiau, palankiau rinktis dantų balinimą kapomis. Jei dantys bus balinami pirmą kartą, abiejų šių pasirinkimų kaina bus labai panaši, tačiau tuomet, jei dantys bus balinami ir kitą kartą, balinimas kapomis bus kur kas pigesnis: specialios kapos gali būti naudojamos daugybę kartų, todėl jums tereikės įsigyti specialaus balinimo skysčio.

Parduotuvėse siūlomi produktai

Prekybos centruose galime rasti tikrai didelį įvairių balinimo priemonių pasirinkimą: siūloma įsigyti balinančių pastų, balinimo pieštukų, juostelių, gelių ar kitų priemonių, kurios, kaip žadama, padės efektyviai išbalinti dantis, tačiau vertėtų būti atsargiems, ir pirmiausia įsitikinti, ar naudoti šias priemones bus pakankamai saugu. Jei abejojate, kad tam tikras pasirinkimas tikrai gali pasiteisinti ir nepridaryti žalos, patartina pasikonsultuoti su odontologu, kuris jums duos tikrai vertingų patarimų ir padės paprasčiau apsispręsti.

Liaudiškos balinimo priemonės

Bandymų balinti dantis nestigo visais laikais, tačiau kai kurias priemones vis dar nusprendžiama rinktis ir šiomis dienomis. Vienas populiariausių būdų šviesinti dantis  yra maistinės sodos naudojimas, tačiau toks dantų balinimas gali pridaryti daugiau žalos nei suteikti naudos. Pavojinga yra tai, kad nuo dažno sodos naudojimo dantys tampa labai jautrūs, o dantenos gali imti kraujuoti. Ilgainiui dantys gali tapti gerokai silpnesni, o tai tikrai nėra pageidaujama. Taigi, prieš imdamiesi tam tikrų veiksmų turėtumėte gerai pagalvoti, ar toks metodas tikrai pasiteisins.

Natūralus dantų balinimas

Neretai yra teiraujamasi, kokie maisto produktai gali padėti balinti dantis, tačiau svarbu suprasti, kad stebuklų nebūna. Sultingi ir traškūs maisto produktai (pavyzdžiui, morkos ar obuoliai) gali padėti  nuvalyti dantų apnašas bei išvalyti tarpdančius, tačiau įspūdingo rezultato tikėtis neverta. Vis dėlto, jei siekiate šiek tiek pašviesinti dantis naudojant visiškai natūralias priemones, gali pasiteisinti burnos skalavimas kokosų aliejumi, tačiau vertėtų nusiteikti, kad tam prireiks šiek tiek kantrybės (juo patartina skalauti burną bent po 20 minučių per dieną).

Jei dvejojate, koks dantų balinimas jums galėtų būti pačiu tinkamiausiu, paprasčiausiai pasikonsultuokite su odontologais, kurie jums duos tikrai naudingų patarimų, įvertins galimus rezultatus, ir padės paprasčiau apsispręsti.

Apie dantų balinimą plačiau galite paskaityti čia : https://kristoforoklinika.lt/odontologija/dantu-balinimas/

 

Užsak. Nr. 1117