Kartais yra netenkama ir puikiai prižiūrimų dantų: taip gali nutikti dėl patirtų traumų ar dėl tam tikrų dantų bei dantenų ligų. Nors dar prieš kelis dešimtmečius dantų praradimas atrodė kaip didžiausias siaubas, tačiau šiandien odontologijoje taikomi metodai padeda efektyviai atkurti prarastus dantis. Dantų implantavimas šiandien yra pats moderniausias sprendimas, kuriuo galima atkurti vieną ar daugiau dantų. Ši procedūra pasižymi daugybe įvairių privalumų, taigi, kuriuos jų galime laikyti pačiais svarbiausiais?

 Implantavimui nėra reikalingi atraminiai dantys

Tuo atveju, jei prarasti dantys yra atstatomi dantų tilteliais ar lanko atramos protezais, yra reikalingi atraminiai dantys, kurie turi būti ne tik sveiki, bet taip pat ir pakankamai tvirti. Dantų implantavimas leidžia atkurti dantis net ir tuomet, jei šalia nėra atraminių dantų, todėl šios procedūros galimybės yra gerokai platesnės. Prarasto danties vietoje implantas gali būti įsriegiamas net ir tada, jei šalia esantys dantys yra nepakankamai tvirti – tai procedūros sėkmei neturės jokios įtakos.

Apsauga nuo žandikaulio nykimo

Prarastų dantų vietose žandikaulis nebegauna reikalingos apkrovos, todėl ilgainiui jis pradeda nykti. Deja, tai nepraeina be pasekmių: dėl prarastų dantų keičiasi paciento sąkandis, o ilgainiui pacientas gali imti atrodyti vyresnis nei yra iš tiesų. Kad taip nenutiktų, dantų implantavimas gali būti tikrai puikiu pasirinkimu: implantai atstos dantų šaknis, todėl žandikaulių apkrova bus tokia pat, kokia buvo prieš prarandant dantis. Svarbu žinoti, kad netekus vieno ar daugiau dantų implantavimą reikėtų planuoti kiek įmanoma greičiau: jei uždelsite, vėliau implantavimui gali prireikti papildomų procedūrų, kurios bus ganėtinai sudėtingos ir tikrai nepigios (pavyzdžiui, gali prireikti sinusų pakėlimo arba kaulinio audinio priauginimo).

Visavertė kramtymo funkcija

Jei nusprendžiama rinktis dantų tiltelius arba išimamus dantų protezus, gali tekti atsisakyti tam tikrų mėgstamų maisto produktų, o tai gali sudaryti tam tikrų nepatogumų. Jei bus pasirenkamas dantų implantavimas, galėsite mėgautis tais maisto produktais, kuriuos valgydavote dar iki dantų praradimo. Nors odontologai rekomenduoja vengti labai kietų ar lipnių maisto produktų, tačiau tokių maisto produktų nėra taip daug (pavyzdžiui, implantus gali išjudinti labai lipnūs irisiniai saldainiai).

Natūraliai atrodantys dantys

Nors odontologijos sritis vis sparčiau žengia į priekį, tačiau kartais vis dar baiminamasi, kad dirbtiniai dantys neatrodys pakankamai natūraliai. Vis dėlto, tikrai nėra jokio reikalo nerimauti: dantų implantavimas garantuoja, kad jūs galėsite džiaugtis tikrai gražia šypsena. Ant dantų implantų yra fiksuojami dantų protezai, kurie savo išvaizda niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų, todėl tikrai nėra reikalo dėl to baimintis.

Tai, žinoma, nėra vienintelės priežastys, kodėl dantų implantavimas gali būti pačiu palankiausiu pasirinkimu, tad tuomet, jei svarstote apie tokią galimybę, pasitarkite su savo odontologu, kuris jums suteiks visą dominančią informaciją.

Straipsnis buvo paruoštas pagal Šv. Kristoforo odontologijos klinikos pateiktą medžiagą. Daugiau informacijos apie dantų implantavimą rasite čia.

Užsak. Nr. 1115