Silvijos Sakevičiūtės nuotrauka

Tradiciškai kasmet pagerbiant labiausiai įvairiose srityse nusipelniusias Lietuvos savivaldybės, „Auksinė krivūlė 2019“ už kultūros puoselėjimą įteikta Anykščių rajono savivaldybei.

 Apdovanojimą įteikusio kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko teigimu, Anykščių rajono savivaldybės kultūrinė veikla yra intensyvi, gerai organizuota ir ryškiai matoma visame Lietuvos kultūros kontekste. Ministras pasidžiaugė galėdamas įteikti Auksinę krivūlę anykštėnams ir nuoširdžiai pasveikino šio krašto kultūros žmones. Jis padėkojo už dėmesį turtingam Anykščių rajono kultūriniam palikimui ir tradicijoms, už iniciatyvas šiame krašte kuriant aktyvų kultūros vyksmą, pritraukiant čia įvairių kultūros sričių kūrėjus ir gerbėjus iš visos Lietuvos.

Didelį dėmesį Anykščių rajono savivaldybė skiria ir kultūros įstaigų infrastruktūros modernizavimui. Pastaruoju metu baigtas renovuoti Anykščių kultūros centras, pradėti Siaurojo geležinkelio muziejaus fondų saugyklos ir ekspozicijų salės rekonstrukcijos darbai. Anykščių rajono savivaldybės lėšomis modernizuoti ir suremontuoti Anykščių kultūros centro Kavarsko ir Troškūnų skyrių pastatai bei pagerintos Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos filialų darbuotojų darbo sąlygos, atnaujinti knygų fondai, baigtas įrengti A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus Arklio muziejaus Amatų centras, plečiamos Šeimyniškėlių piliakalnio edukacinės erdvės, atnaujinamos Siaurojo geležinkelio muziejaus, L. ir S. Didžiulių bei Bronės Buivydaitės memorialinių sodybų ekspozicijos, įdiegti nauji ekspoziciniai akcentai Rašytojų kalnelyje.

Vienos svarbiausių Anykščių rajone veikiančių kultūros įstaigų – Anykščių kultūros centras ir 14 kaimo skyrių, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus ir trys jo skyriai, Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka ir 24 kaimų filialai, Anykščių menų centras su keliais skyriais, viešoji įstaiga Anykščių menų inkubatorius-menų studija.

Aktyviai  Anykščių rajone veikia nevyriausybinės organizacijos – Pasaulio anykštėnų bendrija, Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugija, Vaižgantiečių klubas „Pragiedrulys", Anykščių menininkų asociacija, Anykščių tautinių šokių ansamblio „Gojus" klubas, Viešoji įstaiga „Prasmingas garsas", Anykščių literatų klubas „Marčiupys", Asociacija „Anykščių šventės", Anykščių  naujų vėjų bendruomenė, Sveikos gyvensenos klubas „Anykščių vaivorykštė“ ir kitos.

Kultūros ministerijos inf.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Aha

  Nuoroda

  Pasidžiaugsim, kai į Anykščius ateis investicijos ir bus sukurtos šimtas darbo vietų.

  Prieš 4 mėnesių
 • Nustebusiai

  Nuoroda

  Buvo minima savivaldos diena, kurią rengė savivaldybių asiocciacija, o ne kultūros, muzijininkystės ar bibliotekininkystės diena, tad ir dalyvavo tarybos nariai ir administracijos darbuotojai.
  Kai kultūros ministerija įteikinės feniksus ar sidabrines gerves, tai ir dalyvaus kultūrininkai ar teatralai.
  Kas čia neaišku

  Prieš 4 mėnesių
 • Pastaba

  Nuoroda

  Nebėra valdžioje ateisto komunisto tremtinio prekiautojo poveikiu ir jo gališankų IR RAJONAS tampa vertinamu. Sutapimas? Nemanau. Jokia ministerija nenori duoti prizo tam, kuris yra atgrasus ir lenda bučiuotis.

  Prieš 4 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: Pastaba Nuoroda

  Jo, ko čia laižytis, geriau iš karto prie reikalo

  Prieš 4 mėnesių
 • Žiniai

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Šlykštu bučiuotis, kai burna dvokia. Tai verta suprasti.

  Prieš 4 mėnesių
 • nustebusi

  Nuoroda

  kodėl bėra nei vieno tikro kultūrą nešančio žmogaus

  Prieš 4 mėnesių
 • Pati

  Nuoroda

  geriausia nuotrauka! Ji parodo, kad labiausiai nusipelnė kulturai Pajarskas, Vaiginas, Žiogelis ir pan. !

  Prieš 4 mėnesių
 • nu ir kas

  Nuoroda

  kas nuo to geriau zmonems

  Prieš 4 mėnesių
 • klausimas

  Nuoroda

  kur kultūros darbuotojai, ar ant jų nusišvilpt

  Prieš 4 mėnesių