Kasmet, spalio mėnesio antrąjį ketvirtadienį, minima Pasaulinė regėjimo diena ragina atkreipti dėmesį į akių siunčiamus signalus ir nedelsti – dažniausių regėjimo sutrikimų ir ligų vystymuisi galima užkirsti kelią.


Matymas lyg pro rūką, paraudusios akys, galvos skausmas, akių jautrumas šviesai – tai simptomai, įspėjantys, kad jūsų akims būtina pagalba. Delsimas ar savigyda gali nulemti grėsmingų komplikacijų išsivystymą, būtent todėl rekomenduojama atidžiai stebėti regėjimo pokyčius.
Ką apie sveikatą pasako akys?
 „Optikos pasaulio“ akių priežiūros specialisto – gyd. oftomologo Rimo Jakšto teigimu, regėjimo sutrikimas gali būti tiek trumpalaikis nuovargis, tiek ilgalaikė pasekmė.
Paraudusios akys gali įspėti, kad akims trūksta drėgmės,  paraudimą gali sukelti ir uždegimas ar alergija, kraujagyslės išryškėja esant aukštam kraujo spaudimui.
Sausos akys įspėja apie hormoninius sutrikimus, skydliaukės ligas, tai gali būti ir ilgo darbo kompiuteriu pasekmė.
Ašarojančios akys – dažniausiai sausų akių sindromo priežastis, ašarojimą gali sukelti ir uždegimas, ašarų latakų nepraeinamumas, peršalimo ligos.
Jausmas, kad akys lyg „smėlio pripiltos“ – rodo akių nuovargį ar infekciją. Jei akių nuovargį jaučiate dažnai, vertėtų atkreipti dėmesį, ar nėra papildomų simptomų: paraudimo, akių sausumo, blyksnių, staigaus regėjimo pablogėjimo. Pajutus šiuos simptomus, reikėtų nedelsiant kreiptis į specialistą, mat jie gali pranašauti sunkią ligą.   
Kur ieškoti pagalbos ir kaip apsaugoti akis?
Ką turėtume daryti, kad išvengtume regėjimo sutrikimų ar net grėsmingų ligų? Visų pirma, rekomenduojama pradėti nuo dėmesio sau ir reguliariai apsilankyti pas akių specialistus. Turintiems ir neturintiems regėjimo sutrikimų profilaktinė patikra būtina dėl pakitimų stebėjimo ir kontrolės.
R. Jakštas pabrėžia, kad profilaktika – viena iš efektyviausių priemonių, apsaugančių nuo regėjimo  sutrikimų. Akių priežiūros specialistai (optometrininkai) gali patikrinti regėjimą ir  pastebėti akių ligas, patarti, kaip jas prižiūrėti, o jeigu reikia, nusiųsti pas gydytoją - oftalmologą.
Kiekvienam iš mūsų būtina apsaugoti akis, nepriklausomai nuo to, ar akys sveikos, ar jau turinčios korekciją. Vairuojantiems žmonėms rekomenduojama saugoti akis nuo UV spindulių, Net jei nereikalinga papildoma korekcija, akių specialistai rekomenduoja turėti akinius be dioptrijų, tam, kad jos būtų apsaugotos nuo įvairių atspindžių, juk itin dažnai naudojamės telefonais, kompiuteriais, planšetėmis.
Nepamirškite, kad jūsų akims būtinas poilsis, tad saugokite savo akis laikantis tinkamo darbo ir poilsio režimo, naudojantis tinkamomis regėjimo korekcijos priemonėmis, profilaktiškai tikrinantis regėjimą ir kuo daugiau laiko praleidžiant gryname ore.

 

Rūpinkitės savo akimis ir registruokitės pas specialistą NAUJAME „Optikos pasaulio“ salone Anykščiuose tel. 8 655 96 459, Dariaus ir Girėno g. 1 (I-V: 9:00-18:00, IV: 9:00-15:00).

Užsak. Nr. 1105.