Teismo sprendimas grąžinti Anykščių seniūną Eugenijų Pajarską į darbą nė kiek nenustebino. Juolab kad plačiai sklido kalbos, kad jis tą procesą ir laimės. Tačiau kai perskaičiau devynių puslapių apimties Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmų nutartį, buvau šokiruotas. Na, teismo sprendimo nekvestionuosiu (nors norėčiau), nes Lietuvoje teisingumą vykdo teismai, o sprendimus teisėjai priima ne ,,iš lempos“, o vadovaudamiesi kodeksais, įstatymais, aktais ir teismų praktika.


O bet tačiau - esu apakęs. 0,7 prom. ,,įpūtęs“ E.Pajarskas šiaip jau dėl savo ,,pachmielo“ tik išlošė. Per metus trukusią darbo pauzę jis pasitaisė sveikatą, paskui labai normaliai paatostogavo.  Anykščių seniūno sveikatos problema, kurią detalizuoti žiniasklaidai draudžia įstatymai, jo neužgriuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus: sakykim, tai buvęs kūno remontas, kuris galėjo ir palaukti... Žinia, per ,,biuletenį“ darbą turintis žmogus gauna išmokas iš valstybės, o jo iš darbo atleisti ligos metu nevalia. Prieš susirgdamas seniūnas neabejotinai žinojo, kad yra pasirašytas (arba netrukus bus pasirašytas) įsakymas dėl jo atleidimo iš darbo. Sirgti jam pavyko vos ne pusmetį, kol galų gale teko grįžti į darbą. Tiksliau neteko - pirmąją darbo dieną E.Pajarskas buvo atleistas iš pareigų.
Teismas konstatavo, kad atleidžiant E.Pajarską iš darbo buvo pažeistos procedūros, todėl nuspręsta seniūną grąžinti į darbą ir priteisti jam kompensaciją už priverstinės pravaikštos laikotarpį - po 77,01 euro už kiekvieną nedirbtą darbo dieną. Iki teismo sprendimo priėmimo susidarė solidi 8 tūkst. 432,6 eurų suma, o skaitiklis sukasi ir toliau. Kol seniūnas vėl pradės dirbti, už kiekvieną dieną jam prie bendros sumos bus pridedadama po 77, 01 euro. E.Pajarskas nuo balandžio 1-osios greičiausiai gavo ir bedarbio pašalpą. ,,Sodros“ konsultantė ,,Anykštai“ sakė, kad bedarbio pašalapa turės būti grąžinta, tačiau didesnė tikimybė, kad pinigai bus išieškoti ne iš seniūno, o iš jį neteisėtai atleidusio darbdavio, taigi - Anykščių rajono savivaldybės administracijos. Mat žmogus niekuo dėtas, jeigu jo darbdavys idiotas. Na, šito ,,Sodros“ konsultantė nesakė, bet tokia išvada peršasi.
Nesu tikras, ar E.Pajarskas ėmė bedarbio pašalpą, tačiau nematau priežasčių, kodėl jis to turėjo nedaryti. Tokiu atveju, jo bendros pajamos per paskutinį pusmetį buvo gerokai didesnės nei seniūno alga. O tuo laiku dar ir dirbti nereikėjo. Pasaka - ne gyvenimas.
E.Pajarsko istorija turėtų kitus valdininkus paskatinti gerti. Mat tie valdininkai, kurie pagiringi neįkliuvo policijai, dirbo kaip durniai, o uždirbo mažiau nei Anykščių seniūnas. Čia tinka rusiškas posakis: ,,Alus yra maistingas ir naudingas. Degtinė, viskis ir tekila - taip pat. Ypač, kai visa tai sumaišai.“...
Akivaizdu, kad teisiškai analfabetiškas E.Pajarsko atleidimas iš darbo buvo arba sąmoninga provokacija, arba šiaip kvailumas. Abiem atvejais turėtų būti nustatyti kaltieji. Įsakymo dėl seniūno atleidimo iš darbo rengėjų negalima prie savivaldybės pastato prileisti per šūvio atstumą. Apskritai iš jų reikia atimti kompiuterius, išmaniuosius telefonus, popierių, net kreidą, kad tik, gink Dieve, jie savo gyvenime daugiau nieko nesugalvotų rašyti.
Suprasčiau, jog 0,7 prom. girtumas ne darbo dieną prie nuosavo automobilio vairo teisiškai nebūtų traktuotinas kaip valdininko prasižengimas, už kurį jį dera atleisti iš darbo. Tačiau teismas apskritai nekalba apie bausmės adekvatumą: jis nurodo, konstatuoja tik teisinio Anykščių savivaldybės administracijos valdininkų debilumo laipsnį.
Logika sakytų, kad popierių nesutvarkymas užtraukia gėdą jų rengėjams, tačiau niekuo nepalengvina E.Pajarsko kaltės. Promilės dėl to nesumažėja iki 0,3. Kaip buvo, taip ir lieka tos pačios 0,7.
E.Pajarsko procesas sukūrė labai, sakyčiau, gražų precedentą. E.Pajarsko metodiką savivaldybėje galima vystyti toliau. Pavyzdžiui, jeigu mero Sigučio Obelevičiaus patarėja Gabrielė Griauzdaitė - Patumsienė kada nors darbo metu prisigers iki 5 promilių ir Nijolės Dūmanienės motoroleriu ims važinėti administracijos antrojo aukšto koridoriumi, ją nedelsiant iš darbo turi atleisti Anykščių bibliotekos direktorius Romas Kutka. Prieš įsakymo pasirašymą jam, žinoma, taip pat reikės duoti išgerti. G.Griauzdaitė - Patumsienė į administraciją grįš su skydu (čia metafora), pailsėjusi ir su pinigais. Ir visi bus patenkinti. Na, gal išskyrus N.Dūmanienę, motorolerį ir administracijos pastato valytoją.

 

P.S.
Nesiimu vertinti E.Pajarsko poelgio moralinės ir etinės pusės, o iš praktikos žinau, kad ,,pachmielas“ yra ne nusikaltimas, o bausmė.  

P.P.S.

Premija už ,,pachmielą“ vis tiek  nepriklauso!

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • deja

  Nuoroda

  kiekvienas turi savo gyvenima ir daro ka nori, geria, vaziuoja isgere ar dar ka. tai visai su darbu nesusije, ir negalima uz asmenini gyvenima atleidineti is darbo. taskas.

  Prieš 5 mėnesių
 • o

  atsakymas į: deja Nuoroda

  o košmaras. Tikrai. Galiu žmoną mušt, girtas vairuot, narkotikais prekiaut ar dar ką. O esat apie valstybės tarnautojo etiką girdėjęs? Ar ką nors sako neprikaištinga reputacija? O kaip žiūrit į žuvusių skaičių avarijose, kurias sukėlė vat tokie pachmielo darytojai. Tiesiog net pykina nuo jūsų komentaro.

  Prieš 5 mėnesių
 • deja

  atsakymas į: o Nuoroda

  uz avarijas ir kitka yra numatytos bausmes. ir tenai nera pamineta atleidimo is darbo. taigi, bet koks atleidimas is darbo, jei zmogus prisidirbo ne darbo metu, yra neteisetas. o jei jus pykina, tai pabandykit nueiti iki toleto, o ne rasinekit nesamones.

  Prieš 5 mėnesių
 • O

  atsakymas į: deja Nuoroda

  Žodis tualetas rašomas ne su o. Jūsų komentaras daug apie jus pasako. ????

  Prieš 5 mėnesių
 • oi

  atsakymas į: O Nuoroda

  jezau jezau, raide praleido... tai gal is darbo ir atleisti? uz kiekviena niekneiki atleiskim gerus darbuotojus ir pasikvieskim ukrainiecius...

  Prieš 5 mėnesių
 • Draige

  Nuoroda

  Superinis straipsnis. Šmaikštus. Aštrus. Bravo Vidai

  Prieš 5 mėnesių
 • AA

  Nuoroda

  Runkeliams ir šunaujai tinka bet koks teismo sprendimas

  Prieš 5 mėnesių
 • 0,7 promilių agentas!

  Nuoroda

  Puikus straipsnis! Tik labai švelnus " kvepiančiomis gėlytėmis parašytas . Parodo koks Lietuvoje teisingumas ir kokia teisėjų kompetencija bei jų moralinis veidas.. Ir toliau mus valdo tik " švogeriai " ir " pinigai ". Plačiai sklido kalbos, kad ne teismai vykdo teisingumą, o teismai tėra jų įrankis turtėti ir tyčiotis iš kitų žmonių pagal jų norus..Būtina šiuo atveju atlikti teismų auditą. Gerbianti save savivaldybės administraciją tokį nutartį privalėtų apskųsti. Visi turėtų susimąstyti ir padaryti išvadas!

  Prieš 5 mėnesių
 • Trinidada

  atsakymas į: 0,7 promilių agentas! Nuoroda

  Kalta savivaldybė, tirdama ir atleisdama E. Pajarską, nesivadovavusi teisės aktais.

  Prieš 5 mėnesių
 • Tfu!

  Nuoroda

  Kol Anykščiai terliojasi su kažkokiu girtuokliu, Panevėžyje atidaryta nauja gamykla: sukurta 100 naujų darbo vietų

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/konfliktas-panevezio-parduotuveje-vyras-i-akis-pripurske-duju-59-1205990?copied

  Prieš 5 mėnesių
 • Faktas

  Nuoroda

  Burti straipsnius po fakto tai ir čigonė gali. Bet kur buvo trečiosios valdžios - žiniasklaidos atstovai, kai buvo parengtas įsakymas pasirašymui dėl seniūno atleidimo?
  Ir dar lai portalo redakcija nesupyksta, bet vakarykštį straipsnį iškelti kaip naujos dienos naujieną nelabai garbinga prieš skaitytojus ir tiklalapio reklamos užsakovus :)

  Prieš 5 mėnesių
 • Nu

  atsakymas į: Faktas Nuoroda

  O aš už Augį. Pamanykit kartą įkliuvo

  Prieš 5 mėnesių
 • ?

  atsakymas į: Faktas Nuoroda

  Gal straipsnis įdomus užtai ir kelia?

  Prieš 5 mėnesių
 • išvada

  Nuoroda

  Darome išvadą, kad Eugenijus Pajarskas nusipelnė gyventi geriau!

  Prieš 5 mėnesių
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  V.Šmigelskiui 10 balų už teisingą straipsnio turinį!

  Prieš 5 mėnesių
 • Tauta sako:

  Nuoroda

  Neturėjo boba bėdos - tai nusipirko paršelį.
  Neturėjo Anykščiai bėdos - tai seniūnu įdarbino Pajarską!

  Prieš 5 mėnesių
 • Smagumelis

  Nuoroda

  ..prisigeriu, mane "išmeta" iš darbo...Puse metu dribsau Egipte...Gaunu bedarbio pašalpa, teismas gražina i darba , - uždirbu 200 % valstybes pinigų....
  Prašau mane pakonsultuoti kaip taip imanoma ? Sumokėsiu......atsiskaitysime :-) Skiriu 2000 € premija kas mane pamokins taip daryti !
  Kur čia kreiptis ?

  Prieš 5 mėnesių
 • Tagi

  atsakymas į: Smagumelis Nuoroda

  Kreipkis pas Gališanką.:-)

  Prieš 5 mėnesių
 • Teisinga

  atsakymas į: Tagi Nuoroda

  Labai teisinga pastaba. Kas gali paneigti, kad taip nebuvo padaryta specialiai? Nes kalbos apie tai, kad Tubis pasakė Pajarskui, jog dėl rinkimų piaro atleisime, bet tu galėsi grįžti, nes palikome landų įsakyme.

  Prieš 5 mėnesių
 • "GERBIAMIEJI"

  Nuoroda

  Tik kuo greičiau skųskit tokius teismo sprendimus, kurie "plika akimi" matomi.

  Prieš 5 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  reikėtų paklaust Gališankos kokią ten apgailėtiną komisiją sudarę,

  Prieš 5 mėnesių
 • ili 0v8

  Nuoroda

  Grust juos visus į konteinerį! Iš kurio jie ir išlipo!!! Ir čia net ne promilės svarbu! O darbo atlikimas Seniūno... Kurio jau neliko. Nes žmoniu jau nebeliko. Nes tokiems į žmones nusispjauti... O jūs idiotai Anykštėnai dar subines laužot!!! GĖDA!!! Nebando daugiau rinkti Obelevičiu, Tubiu... Ir panašių chiuniu... Nes aš tada tikrai apasispesiu eiti į mero rinkimus!!!

  Prieš 5 mėnesių
 • Liuks

  Nuoroda

  Taikliai!

  Prieš 5 mėnesių
 • Kas

  Nuoroda

  Atsakys už mūsų visų pinigų švaistymą?

  Prieš 5 mėnesių
 • Atsakymas

  atsakymas į: Kas Nuoroda

  Turėtų atsakyti kalti. Reiks " bičių komitetui" susimesti. Bitės vieningos.

  Prieš 5 mėnesių
 • Paklausimas

  Nuoroda

  Gal kas galite paskelbti Pajarsko atleidimo klausimą svarsčiusią komisiją? Kokie ten "intelektualai" su debilumo laipsniu komisijoje dirbo ir svarstė?
  Iš anksto AČIŪ!

  Prieš 5 mėnesių
 • Teisingai

  Nuoroda

  Parašyta kad valdžios sėdi debilai kurie ir taip į kairę ir į dešinę taško pinigus be Pajarskokad ir ta agrigata nupirko upei pjauti ar kinijoi paminklus stato kažkokius visur jiems dzin pinigai neju svarbu pasinaudoti kol prie lovio

  Prieš 5 mėnesių
 • Stepas

  Nuoroda

  Šitas straipsnis kaip ir kiti Šmigelsko kūriniai tik gerbiamų žmonių žeminimas ir pjūdymas. Būtų man valia vyčiau aš šitą žmogų iš žurnalistikos!

  Prieš 5 mėnesių
 • Jurgis Stepui

  atsakymas į: Stepas Nuoroda

  Zurnalistas dar labai svelniai parase. Ar toks seniunas turi moraline teise likti seniunu ? Stai kur klausimas.

  Prieš 5 mėnesių
 • Eik tu jau...

  Nuoroda

  Na ko norėti iš Pupeikio - Krikštaponio - Žiogelio partijos "kadro"? Nemanau, kad skyriaus taryba Pajarską svarstė ir bent papeikimą skyrė. Socdemai...

  Prieš 5 mėnesių
 • Teorija

  atsakymas į: Eik tu jau... Nuoroda

  Matyt ir į darbą grįš dėl teisingos partinės linijos.

  Prieš 5 mėnesių
 • Ar tikrai

  atsakymas į: Teorija Nuoroda

  Kiek atsimenu Gališanka, Blazarėnas, Tubis nėra socdemai

  Prieš 5 mėnesių
 • ?

  atsakymas į: Ar tikrai Nuoroda

  O kas nusprendė nebesibylinėti? Tubis?

  Prieš 5 mėnesių
 • Replika

  Nuoroda

  Kažkoks ieškojimas naujų aukų savivaldybės administracijoje. Kas gali dirbti teisingai, kai sprendimai priimami pirtyse tarp švogerių ir kitų tinkamų veikėjų. Gaila, kad šių ir anksčiau įvykusių minimo straipsnyje pono veiksmų viešai neįvertino jo partijos vadovas rajone.

  Prieš 5 mėnesių
 • Tratas Tutas

  Nuoroda

  Prisimenu aš šitą veikėją ir jo polinkį gerti ne vien pieną nuo tų laikų, kai jis buvo komjaunimo komiteto sekretoriumi. Tame komunistinio jaunimo komitete buvo ir dar vienas girtuoklis, kuris prisišniojęs naktį triūbą pūsdavo ir kaimynus žadindavo. Tokia jau ta nemari pagėrimo tradicija iki dabar atėjo ir išliko.

  Prieš 5 mėnesių
 • V.

  Nuoroda

  Niekada nesu skaičius teisingesnis straipsnio anykstoje. Pasirodo teismas net netyre ar pažeista valstybės tarnautojo etika. Juolab kad ir b kategorija pareigoms privaloma. Teismas tik sakinių formuluotės ir procedūras tyrė. O mūsų apgailėtina direktorė net skųsti prasmės nemato, tik ėsti tuos, kas pasielgė teisingai ir garbingai.

  Prieš 5 mėnesių
 • Z.

  atsakymas į: V. Nuoroda

  teismas ir netiria, ar pažeista valstybės tarnautojo etika. Tą daro VTEK, avies galva tu.

  Prieš 5 mėnesių
 • Aha

  atsakymas į: V. Nuoroda

  Apie teisingai pasielgusius žodį tarsi Molėtų teismas. Sės ar paliks laisvėje? Štai kur klausimas.

  Prieš 5 mėnesių
 • Ne

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  Apie tą kalbu. Bet ne tau suvokt.

  Prieš 5 mėnesių
 • jofa

  Nuoroda

  kokie mūsų teismai,kam anys reikalingi?Debilizmo viršūnė,girtas valdininkas,o gavo pachmielui didžiulę krūvą babkių.

  Prieš 5 mėnesių
 • paziurekit

  Nuoroda

  i vargonininka ,kaip jis ten dirba ir nieko

  Prieš 5 mėnesių
 • Gerbėjas

  Nuoroda

  Laukiu Griauzdaitės su skydu selfio.

  Prieš 5 mėnesių