Anykščių rajono savivaldybės vadovai prakalbo apie siekius vietoje šiuo metu veikiančio Anykščių regioninio parko įkurti Anykščių nacionalinį parką. "Anykšta" teiravosi pašnekovų, kiek tokie norai realūs ir ką nacionalinio parko statusas duotų anykštėnams?

 Saulius RASALAS, Anykščių rajono tarybos narys liberalas:

- Manau, kad įsteigus Anykščių nacionalinį parką, gyventojams nuo to niekas nepasikeistų. Kalbu apie apribojimus.Koks bebūtų parkas, regioninis ar landšaftinis, tam tikri reikalavimai yra.
Anykščiams turint nacionalinį parką būtų didesnė reklama.
Šita gera valdžia daug nesąmonių pridarė su urėdijomis, o dabar kitas tos valdžios planas - kažką padaryti ir su regioniniais parkais. Labai sunkiai įsivaizduoju, kaip sujungus kokius keturis regioninius parkus, galėtų tas pats "reindžeris" pasižiūrėti situaciją kur nors prie Užugirio, Biržų pusėje. Sunkiai įsivaizduoju, kad vienas parkas galėtų septynius apžvalgos bokštus administruoti.
Optimizavimas kirstų per kokybę garantuotai.
Jeigu būtų įsteigtas Anykščių nacionalinis parkas ir pavyktų išsaugoti regioninio parko direkciją, pervadintą į nacionalinę, tai būtų netgi ir gerai.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • OSYS

  Nuoroda

  ASILAS SUDAS

  Prieš 5 mėnesių
 • Trinidadai ir pan.

  Nuoroda

  Efektyvi reforma? Kam? Ikea'ai? 1000 žmonių regionuose liko be darbo - tai nesistebėkime emigruojančia Lietuva. Miškas - ne morkų lysvė, todėl ar viskas daroma, matysime po keliolikos metų. Na. išskyrus 6% padidintus kirtimus.

  Prieš 5 mėnesių
 • Juozas

  atsakymas į: Trinidadai ir pan. Nuoroda

  Tuomet eikim mišką tvarkyti su pjūklais ir kirviais, atsiras dar 1000 darbo vietų! Kas čia tokias nesąmones rašo? Lietuva mažėja, atsiranda nauja moderni technika ir technologijos, efektyvi, mokslo paremta vadyba -kokia kalba gali būti dėl darbo vietų didinimo ar tų pačių vietų išlaikymo.? Daug kam patiktų išlaikyti didžiulę stagnuojančią sistemą viešoje sferoje, betgi gyvenimas diktuoja kitką...

  Prieš 5 mėnesių
 • Studentė

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Rasalas įsivaizduoja 19 amžiaus girininką, kuris su šautuvu ant pečių vaikšto po savo mišką

  Prieš 5 mėnesių
 • Saulius Rasalas

  atsakymas į: Studentė Nuoroda

  Neįsivaizduoju.

  Prieš 5 mėnesių
 • 21 amžius

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  su kirviais jau seniai nedirbama. miškų ūkis nėra vieša ir stagnuojanti sfera, o pelno siekianti ir t.t. iš kur tiek neapykantos ir nežinojimo ponas Juozai?

  Prieš 5 mėnesių
 • Aha

  atsakymas į: 21 amžius Nuoroda

  Nepiktas esu. Tai kalbėkim, kokie darbai nepadaromi ar blogiau padaromi po urėdijų reformos. Jeigu vieną ar kitą darbą padaro vienas žmogus vietoj dviejų- tai gerai! Ar blogai?

  Prieš 5 mėnesių
 • Atsakymas į jo

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  Visa tai, ką Jūs rašote yra organizacinės problemos, kurias vienaip ar kitaip reikia spręsti. Pavyko ar nepavyko reforma turi rodyti ekonominiai veiklos rodikliai. Būtų rimta diskusija, jei palygintumėte įmonės pajamų, pelno, rentabilumo rodiklius. Jei rodikliai blogėja, tada... Prieš Sodros reformą dirbo 45 žmonės, po jos liko 25. Perskirsčius darbą bei funkcijas tarp centro ir skyriaus- niekas nenukentėjo. Suprantu žmonių godas, kurie atleidžiami, tačiau kitos išeities dažnai nebūna.. Visos valdiškos ir nevaldiškos įstaigos reformavosi

  Prieš 5 mėnesių
 • jo

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  iki REFORMOS MIŠKAI TURĖJO tikrus šeimininkus. Ar dabar padalinio vadovas gali pažinti jam patikėtus miškus, kai miškai prasideda prie Jurgiškio ežero prie Viešintų, o baigiasi už Asvejos prie Vilniaus? Ar efektyvu, kai inžinierius turi važiuoti per dieną 280 km.? Ar gerai, kai provincijoje žmones netenka darbo, o Vilniuje priimami vis nauji? Šita reformą jau nagrinėja užsienio konsultantai, kaip blogiausią reformą ES šalyse. Lietuva ES kontekste garsės kaip vienintelė šlis kur žemė kilnojamas turtas ir naikinami miškai jungtinėmis konservatorių ir valstiečių pajėgomis.

  Prieš 5 mėnesių
 • T V

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Juozai- jūs durnas.
  Kokia nauja technika atsirado per šiuos metus? Per šiuos metus atsirado tik betvarkė miškų ūkyje. Pristeigė niekam nereikalingų etatų, o tie kurie dirba realu darbą išmetė. Dar neatsirado technikos kuri tepa daigus reoelentais, jokie robotai neprižiūri želdinių, jokie dronai nestebi tipografo ir pn.
  Baisiausia, kai visokie Juozai kurie šviesinimo neskiria nuo atvėjinio bando apsimesti, kad žinomiems supranta

  Prieš 5 mėnesių
 • Marytė

  atsakymas į: T V Nuoroda

  Tamsta taip grubiai nerašykite prieš p.Juozą. Jis išsilavinęs, mokslinis agronomas ir jo kolegos agronomai valdo ne tik didžiausius koncernus, bet ir dirba įstatymų leidime, vadovauja valstybės politikai. Taigi p.Juozo pareikštos mintys yra artimos valstybės valdžioje esantiems. Prisimimkite, kad artėjant naujiems rinkimams į Seimą būtinas nuomonių formavimas atitinkamų politinių partijų stiprinimui.

  Prieš 5 mėnesių
 • Mechanikas

  atsakymas į: Marytė Nuoroda

  Agronomas? Tada aišku. Agronomas žemės ūkio akademijoje buvo keiksmažodis. Studentės sužinoję, kad išvedė šokti agronomas, palikdavo nevykelį viduryje salės III rūmuose per vidurį šokio.

  Prieš 5 mėnesių
 • Esmė

  Nuoroda

  Prasideda liberalų viešieji ryšiai. Partija, pasak V.Čmilytės-Nielsen turi siekti mobilizuoti skyrius, pritraukti naujų narių, sudominti jaunimą. Taip pat geriau komunikuoti tiek viduje , tiek išorėje.

  Prieš 5 mėnesių
 • Adomas

  Nuoroda

  Rasalas kalba visiškus niekus. Regioniniame parke dar galima šiokia tokia ūkinė veikla, nors lyginant su užsienio šalimis, tai mūsų regioninio parko suvaržymai žymiai didesni. Tuo tarpu nacionaliniame parke negalima jokia, išskyrus gamtai nedaranti poveikio veikla, tokia kaip pavyzdžiui galvijų ganymas ar bitininkystė. Čia prigalvojama turbūt tam, kad regioninio parko direkcija būtu išlaikyta. Apie žmones reikia galvoti ponai politikai, o ne apie valdininkų išlaikymą.

  Prieš 5 mėnesių
 • Ponui Adomui

  atsakymas į: Adomas Nuoroda

  Prieš rašant, reiktų pasidomėti. Nacionaliniame parke galima bet kokia veikla. ŽMONĖS STATOSI, ŪKININKAUJA, KERTA MIŠKĄ ir ŽVEJOJA. Prašome apsilankyti pas mus. Aukštaitijos nacionalinio parko direkcija.

  Prieš 5 mėnesių
 • Trinidada

  Nuoroda

  Labai gerai , kad daromos reformas. Nuo to niekas nenukenčia- tik valdininkai, kurie turi palikti perteklinius darbus

  Prieš 5 mėnesių
 • T V

  atsakymas į: Trinidada Nuoroda

  Apie kokią valdininkus kalbate? Miškų urėdijoje iš darbo išėjo 1000 žmonių- traktorininkų, vairuotojų, eigulių, valytojų ir pn. Valdininkų buvo viso labo 43. Dalis liko. Prie 1000 praradusių darbą sumažėjo vos 30- 40 valdininkų. Geras rezultatas? Nenusikalbėkite.

  Prieš 5 mėnesių
 • Trinidada

  atsakymas į: T V Nuoroda

  Sumažėjo dirbančiųjų, o darbai padaromi tie patys... Tai vadinama veiklos efektyvumu- vadinasi reforma pasiteisino.

  Prieš 5 mėnesių
 • To T V

  Nuoroda

  Ar Tamsta gerai išsimiegojai?

  Prieš 5 mėnesių
 • T V

  atsakymas į: To T V Nuoroda

  Tamsta išsimiegojo gerai. Gal galite paneigti ir įrodyti, kad urėdijų naikinimas yra gerai Lietuvai ir jos gamtai? Kai panaikins, oficialiai vadinsis - optimizuos, regioninius parkus, aplinkos apsaugos agentūras ir t.t - tai bus kaip su kaimo mokyklomis.

  Prieš 5 mėnesių
 • T V

  Nuoroda

  Šitą Seimo kadenciją visi atsimins dėl valstiečių ir konservatorių nusikalstamo ir antikonstitucinio sprendimo panaikinti urėdijas. Iškirto Labanoro girią, atleido 1000 darbuotojų, moka 8000 algą viršininkui ir perka kelis šimtus visureigių. Gėda konservatorių ir valstiečių šutvei Seime.

  Prieš 5 mėnesių