Nuo rugsėjo 1 dienos planuojama įsteigti Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos padalinį Svirnų II kaime.

 

Nuo rugsėjo 1 dienos planuojama įsteigti Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos padalinį Svirnų II kaime.

 


Iki 2001 metų Svirnų II kaime biblioteka veikė kultūros namuose. Po to biblioteka buvo uždaryta mažinant bibliotekininkų etatus. Dabar kultūros namai yra nugriauti ir vienintelės likusios viešos paskirties patalpos buvo Svirnų pradinė mokykla, kuri nuo š.m. rugsėjo likviduojama. Mokyklos patalpose dabar įsikūrusi Svirnų II kaimo bendruomenė.Artimiausia biblioteka yra Kavarske už 7 kilometrų.

Svirnų II kaimo bendruomenės atstovai surinko 103 gyventojų parašus dėl bibliotekos padalinio įsteigimo. Svirnų II kaime gyvena 258 gyventojai, iš jų 45 - vaikai ir jaunimas. Bibliotekos paslaugomis naudotųsi ir aplinkinių kaimų žmonės. Biblioteka būtų vienintelis kultūros židinys kame, laisvalaikio, savišvietos ir informacijos centras, svarbi bendruomenės susibūrimo vieta. Čia gyventojai galėtų ne tik paskaityti knygų, laikraščių, žurnalų, bet ir turėtų galimybę naudotis kompiuteriais ( ateityje įsteigus interneto centrą, bibliotekos lankytojams taptų prieinamos viešos elektroninės paslaugos), taip pat bibliotekoje būtų galima organizuoti įvairius renginius, šventes ar susitikimus.

 

Anykšta

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.