Savivaldybė desperatiškai ieško būdų kaip surinkti daugiau pinigų už gyventojams teikiamas paslaugas- svarsto, gal šiukšles labiau apmokestinti, gal vandens naudotojus, gal dar ką... Pasiremdamas pasaulio praktika padėsiu merui surinkti milijoną, neploninant anykštėnų piniginių.

Pirma. Apsilankę turistai palieka nemažai šiukšlių, pasinaudoja sanitariniais įrenginiais. Įprasta daugelio pasaulio šalių kurortinių ar lankytinų vietų praktika, kai iš turistų imamas 5-15 eurų šiukšlių mokestis. Imkime žemiau minimalios sumos ir skaičiuokime: 150 tūkst. turistų x 2 eurų. gausime 300 tūkstančių į metus.
Antra. Į lajų taką investuoti keli milijonai. Jeigu pagal sutartį tiesiogiai už šio objekto lankymą negalima imti pinigus, sudarykime edukacinę programą, įtraukiant į ją Lajų taką, Puntuko akmenį ir Anykščių šilelį. Visados galima padaryti taip, kad ir avis būtų sveika, ir vilkas sotus. Vietoj 1 euro lankytojai mokės 5. Skaičiuokime: 150 000 x 5 = 750000.
Trečia. Visame pasaulyje įvairaus pobūdžio festivaliai yra komerciniai renginiai, kurie duoda nemažą pelną. Kodėl pas mus jie biudžetiniai? Pavyzdžiui, velnio akmuo, sako, iš dalyvių surenka apie 250 tūkst. pajamų. Kodėl nepasidalinti pelnu su šio renginio organizatoriais, juk naudojama mūsų teritorija, gyventojai patyria nemažai nepatogumų, niokojama gamta... Vėl 50000 eurų.
Toliau. „Bėk, bėk, žirgeli“ šventė gali būti mokoma lankytojams, kaip ir buvo anksčiau. Dar 10 tūkst. eurų.
Rezultate 1 mln. 110 tūkst. Nepajudinus nė piršto!

 

Juozas Ratautas

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Juozui

  Nuoroda

  Sėkmės studijuojant šį LRV nutarimą
  https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/fc1c2b51087111e687e0fbad81d55a7c
  pabandykite vadovaujantis juo įgyvendinti savo siūlymą ! :-) Prognozė - Šnipštas!

  Prieš 4 mėnesių
 • Juozas

  atsakymas į: Juozui Nuoroda

  Žinau, kai tai padaryti vadovaujantis kita praktika, tačiau tegul galvoja ir programas kuria patarėjai, turizmo specialistai ir tie, kurie nuolat keliauja į užsienį pasisemti patirties. Geros dienos!

  Prieš 4 mėnesių
 • Pastaba

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Ar ne Tamsta agitavote už kandidatą į merus, kuris dabar patarinėja išrinktąjam merui? Kur dingo Tamstos ryžtingas pasitikėjimas esančiaisais aukščiausioje valdžios eilutėje?

  Prieš 4 mėnesių
 • Tr

  Nuoroda

  Koks dar turizmas?:D ar turistais vadinate tuos pacius anykstenus ir gryztancius aplankyti tevu?isputet burbula cia per daug tiek su nekilnonimu turtu tiek su turizma,beto ,,turistu,, apmokestinimas tai lietuvos gyventoju apiplesimas,eilinis.geriau sau algas susimazinkit iki minimumu,nevokit,nesvaistykit is biudzeto,sumazinkit valdininku ir susitaupys kruva pinigu,nepakelus kainos eilyniam gyventojui.

  Prieš 4 mėnesių
 • Cha

  atsakymas į: Tr Nuoroda

  Ne tam per rinkimus investuoti pinigai, kad po to uždyka dirbti. Liaudis turi būti suveržta, tada gerbs valdžią, rajono tarybos narius, viršininkus. Čia žmonių gyvenimo istorijos tiesa.

  Prieš 4 mėnesių
 • Aik

  Nuoroda

  Tu durniau

  Prieš 4 mėnesių
 • Rinkėja

  Nuoroda

  Tokio žemo aptarnavimo lygio rajono centre apmokestinti atvykstančius turistus kažkokiu " šikpopierio" mokesčiu tai ne tas pats kas uždėti privalomąjį Sodros mokestį. Gal šitam ponui Juozui pilnatis smegenis užspaudė?

  Prieš 4 mėnesių
 • Juozai

  Nuoroda

  Ne taip ropė kepa,kaip šikna nori.

  Prieš 4 mėnesių
 • Dar 1 problema

  Nuoroda

  Kad žurnalistai nuomuonės vis klausia etatinių komentatorių, o kiti neturi ko pasakyti ar kaip?

  Prieš 4 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  Matau, susidomėjote mano milijonu.:) Gerai pagalvojęs, pamąstęs, surasčiau ir kitą... Svarbiausia, tai, kad mums laikas keisti turisto sąvoką. Turistas visam pasauly nėra tituluojamas svečiu (kaip pas mus), jis yra klientas. Mūsų turizmo ir kitų tarnybų pareiga pateikti jam kokybiškas paslaugas ir pasiimti iš jo kuo daugiau pinigų. Praktika rodo, jog paslaugas suteikiam gerai, o atlyginama už jas blogai. Pateiksiu 2 pavyzdžius. Kolegė, lankydamasi Lenkijoje, nutarė aplankyti Jono Biliūno palaidojimo vietą Zakopanėje. Tai įėjimas į kapines kainavo 2 zlotus. Mums tai nelengvai suprantama... ir Lenkija ne biednesnė už mus. Antras pavyzdys iš Lietuvos. Praėjusiais metais Radviliškyje teko pabuvoti Burbiškio dvare Tulpių festivalyje. Bilietas vienai dienai kainavo 10 eurų, festivalis vyksta 2 dienas. Kodėl į Žirgelio šventę įleidžiam visus dykai?
  Juokas juokais, gerokai pastudijavus, antras milijonas atsirastų. Nereikia bijoti, kad padidinus kainas sumažės turistų. Mums svarbu ne skaičius, o pinigai. Kai kurie turistiniai objektai dirbtinai sukelia kainas.

  Prieš 4 mėnesių
 • Antis

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Ir partijos lyderis taip sako, kad ir už pabezdėjimą turi susimokėti, tik tada pajaus malonumą :)

  Prieš 4 mėnesių
 • Du klausimai

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  1. Tai Jonas Biliūnas ne Anykščiuose ant Laimės žiburio palaidotas, o Lenkijoje?
  2. Tai kur, vis dėlto, imamas iš turistų šiukšlių mokestis?

  Prieš 4 mėnesių
 • Juozas

  atsakymas į: Du klausimai Nuoroda

  1. Jonas Biliūnas perlaidotas Anykščiuose ant Liudiškių piliakalnio, miręs jis buvo palaidotas Zakopanėje.
  2. Nebūkit keistas, jei aš pasakysiu kur užsienio turistiniame mieste mokėjau šiukšlių mokestį, tai kas jums bus nuo to. Jeigu esate valdžios atstovas, panagrinėkite tokią galimybę, nemanau, kad teisės aktai to neleis. Įdiegti mokestį praktiškai nebus sunku. Tai būtų logiška, jis nėra formalus, kaip pagalvės mokestis, kadangi turistai šiukšlina ir naudojasi sanitariniais įrenginiais .

  Prieš 4 mėnesių
 • Buvusio

  Nuoroda

  Sekundės banko šūkis: reikia pinigų,pinigų yra! Daug norėsit,mažai turėsit. Vat ir baigsis,kaip baigės Sekundės banko karjera. Nenorėkit aptriest visų aviečių...

  Prieš 4 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  planas gal ir neblogas, tik jis skirtas ne daugiau surinkti pinigu, o ant kokiu 70 proc sumazinti turistu srauta.

  Prieš 4 mėnesių
 • Ona

  Nuoroda

  Ar nebūtų taip kaip su rinkliava projektui " auksinės durys"?

  Prieš 4 mėnesių
 • Juozai

  Nuoroda

  su pasaulio praktika viskas kaip ir aišku. Bet mane domintų Lietuvos praktika ir Lietuvos teisinė bazė, reglamentuojanti tą praktiką. Prašyčiau pateikti bent 3 pavyzdžius, kuriose savivaldybėse (kurortuose) imamas šiukšlinimo mokestis ar prievartiniu būdu turistai gaudomi ir siunčiami į edukacines ekskursijas?

  Prieš 4 mėnesių
 • Juozas

  atsakymas į: Juozai Nuoroda

  Šiukšlių mokestis yra labiau pagrįstas nei pagalvės mokestis. Taigi, Lietuvos teisinė bazė nedraudžia, reikia tik rajono tarybos sprendimo. Edukacinė programa Anykščiuose yra ne viena, tad pasidomėkit kaip jos veikia. Sėkmės ir daugiau entuziazmo!

  Prieš 4 mėnesių
 • Juozai

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  entuziazmas entuziazmu, bet kur konkretūs Lietuvos pavyzdžiai, kur šiukšlių mokestis imamas iš turistų, kur gaudo juos edukacinėms ekskursijoms? Apie Anykščių edukacines programas mes žinome, ir Lajų take jos vyksta, tamstos žiniai.

  Prieš 4 mėnesių
 • Liudna svente

  atsakymas į: Juozai Nuoroda

  Tai Lietuva turi imt pavyzdį iš Anykščių!

  Prieš 4 mėnesių
 • Kernagis nicht!

  Nuoroda

  Juozo širdele, o kodėl tu liūdna ?
  Juozeli mano, kur jaunystė tava?
  Dienelės slenka ir nė vieno neaplenkia
  Likai, Juozeli, vienas senatvėje...

  Juozelis daužos, trokšta posto jisai
  Karjeros laužas, pasiliko tiktai.
  Prabėgo dienos, dingo postai mėnesienoj
  Neverk, Juozeli, ir be tavęs bus gerai.

  Juozo širdele, o kodėl tu liūdna?
  Oi Ratautėli, kur jaunystė tava?
  Prabėgo dienos komunizmo mėnesienoj
  Sudie, Juozeli, ir be tavęs mums gerai.

  http://dainutekstai.lt/r277/vytautas-kernagis-sirdele-mano.html

  Prieš 4 mėnesių
 • Chi chi

  atsakymas į: Kernagis nicht! Nuoroda

  O, Alesionka, pasveiko! Malonu, seniai besirodei...

  Prieš 4 mėnesių
 • Juozai

  Nuoroda

  Paaiškink išsamiau,kaip paimti iš turisto mokestį už šiukšles. Gal reikėtų visus Anykščius aptverti spigliuota viela ir pastatyti šlagbaumus. O kaip priversti turistą lankyti edukacinę progrą,jeigu jis to nenorės. Pasiūlyti daug ką galima,bet pasiūlyk,kaip tai įgyvendinti.

  Prieš 4 mėnesių
 • Juozas

  atsakymas į: Juozai Nuoroda

  Ačiū už klausimą. Pasiremdamas savo akimis matyta patirtimi, paaiškinsiu, kai renkamas konkrečiame turistiniame miestelyje šiukšlių mokestis. Turistas ar grupė jų, atvykę į to miesto pirmą lankytiną objektą, perka bilietą ir sumoka šiukšlių mokestį. Gautas bilietukas už šiukšles galioja visoms lankytinoms to miesto ar teritorijos lankytinoms vietoms. Mokestis renkamas visuose vietose, tad kur pirma turistas pasirodo, ten ir nusiperka.
  Antras klausimas. Edukacinė programa Puntuko akmuo, Anykščių šilelis ir lajų takas turi būti be kito pasirinkimo. Atvažiavai, susimokėjai 5 ar 7 eurus, imi gidą ir vaikštai, grožiesi, klausaisi pasakojimo, kokie yra gražūs Anykščiai ...
  Ar konkrečiai pasiūliau?

  Prieš 4 mėnesių
 • Įdomu

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Jeigu aš atvyksiu prie Puntuko akmens ir nepirksiu bilieto nei už šiukšles nei už edukacinę programą,tai man neleis žiūrėti į akmenį? O į bažnyčią ar galėsiu užeiti,atvažiavęs į Anykščius,be bilieto?

  Prieš 4 mėnesių
 • Pradžiai reikia paimti pinigus už pralaimėtą bylą dėl Anykščių seniūnijos seniūno atleidimo.

  Prieš 4 mėnesių
 • Ne juozas

  atsakymas į: 1 Nuoroda

  Yra savivaldybėje Teisės ir personalo skyrius ir to skyriaus vedėja, kuri rengia savivaldybės administracijos nutarimų ar sprendimų projektus dėl personalo atleidimo ar/ ir priėmimo.

  Prieš 4 mėnesių
 • Priminkite

  atsakymas į: Ne juozas Nuoroda

  Kiek ji paaukojo pinigų Tubio politikierių komitetui?

  Prieš 4 mėnesių