Poetas, žurnalistas, muziejininkas Alfas Pakėnas aktyviai tyrinėja Juozo Tumo - Vaižganto palikimą.Kaunorasytojai.lt (Mildos Kiaušaitės) nuotr.

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius paskelbė, kad 17-oji Vaižganto premija skiriama muziejininkui, poetui, žurnalistui, knygų ir straipsnių apie Vaižgantą autoriui Alfui Pakėnui.

Juozo Tumo – Vaižganto kūrybos tyrinėtoją A.Pakėną premijai gauti pasiūlė XXVII knygos mėgėjų draugija ir Lietuvos universitetų moterų asociacija.

 Premija, kurią įsteigė Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija,  skiriama lietuvių rašytojui arba žurnalistui už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos (dokumentinės prozos arba literatūrinės publicistikos) dermę.

„Šiais metais Vaižganto premijai buvo pasiūlyta trylika kandidatų: Audronė Girdzijauskaitė už publikacijas „Krantuose“ ir „Šiaurės Atėnuose“, Henrikas Gudavičius už knygą „Klaidžioja kažkas prie Krūčiaus: Laiškai iš kaimo“ (2018), Jonas Laurinavičius už knygą „Skristi reikalingi sparnai“ (2019), Vitalija Morkūnienė už knygą „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė Esimui“ (2018), Mindaugas Nastaravičius ir Irmantas Gelūnas už projektą „100Lietuvų“, Rūta Oginskaitė už knygą „Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“ (2017), Alfas Pakėnas už publicistinius straipsnius, ekspedicijas, ekskursijas, edukacines programas, skirtas Vaižganto kūrybiniam palikimui, Valdas Papievis už knygą „Brydė“ (2018), Leonas Peleckis-Kaktavičius už knygas „Arti, kaip išsipildymas“ (2017), „Algimantas Baltakis: gyvenimas – meno kūrinys“ (2017), „Aš – lyderis“ (2018), „Šuns plaukai“ (2019), Dainius Ručinskas už knygą „Gyvenimo takais – su   žurnalistika“ (2018), Romas Sadauskas už knygas „Katino dienos“ (2018) ir „Sudzievuliu“ (2019), Dalia Staponkutė už publicistinių straipsnių seriją žurnale „Pasaulio lietuvis“ (2017/19), Giedrė Šmitienė už publikacijas apie A. Nyką-Niliūną „Šiaurės Atėnuose“ ir „Bernardinuose“,“ – rašo kaunorasytojai.lt

Premija ir diplomas kūrėjui bus įteikti rugsėjo 14 d., šeštadienį, 13 val. Malaišių kaime (Svėdasų sen.) rengiamose Vaižgantinėse.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Jolanta

  Nuoroda

  Labai džiugi žinia! Alfas - puikus žmogus ir tikras Vaižganto gerbėjas, nemažai jo labui nuveikęs, o kad nebedirba muziejuje, tikrai apmaudu... Sveikinimai dideliausi šiam nuoširdžiam ir atsidavusiam savo darbui žmogui!

  Prieš 4 mėnesių
 • Pritariu"keista" ir kt.

  Nuoroda

  Jis -K.Jakučio draugas.Bet tai negali įtakoti dėl premijos,nesvarbu kieno jis draugas bebūtų.Mums anykštėnams jis nežinomas,gal net visai nevertas dėmesio?..Ar neatsirado iš mūsų krašto žmonių,kurie būtų verti premijos?Gal nuspręsti kam skirti ją turėtų labai kompetetingi asmenys,tačiau ne bet kas iš pašalies...

  Prieš 4 mėnesių
 • Keista

  Nuoroda

  Keista, kad Vaižganto premijai kandidatus dabar pradėjo siūlyti visokios organizacijos, nebe Rašytojų ir Žurnalistų sąjungos nariai. Kažkokia knygos bičiulių organizacija, moterų universiteto asociacija ir pan. Užtat nežinomas pilietis ir pateko į llaureatų sąrašą, nors kandidatų, ir labai rimtų, buvo daugybė. Gal kitais metais ,literatūrinei Vaižganto premijai kandidatūras pasiūlys koks nors anoniminių alkoholikų klubas ar kokia šokių mokykla? Literatūrinę premiją įsteigė kūrybinės organizacijos, tai jos tegu ir kandidatus siūlo, o ne kokie knygos bičiulių būreliai, universiteto moterų lygos vyrų klubai, žvejų mėgėjų ratelio vaikų sekcija ar kitokios organizacijos, nesusijusios nei su kūryba, nei su Vaižgantu.

  Prieš 4 mėnesių
 • To keista

  atsakymas į: Keista Nuoroda

  Pinigai yra Anykščių savivaldybės, tai kodėl turėtų siūlyti vien tik rašytojų sąjunga.

  Prieš 4 mėnesių
 • Matematikas

  Nuoroda

  O kur padėjote dar vieną Vaižganto premiją? Juk pernai biuvo įteikta 17 premija, tai šiemet turėtų būti įteikta 18-a. Tarp kitko, jis Kauno Vaižganto muziejuje jau nebedirba. Tai koks muziejininkas?

  Prieš 4 mėnesių
 • Vida

  Nuoroda

  Teko bendrauti, labai susireikšminęs tipas.

  Prieš 4 mėnesių
 • negaila, bet

  Nuoroda

  nei girdėtas, nei regėtas. kas čia per ižimybė ,kai niekur nebuvo aprašyta..

  Prieš 4 mėnesių
 • tai kas siulo

  Nuoroda

  tas irduoda pinigu premijai ,kodel mes turim moketi budami ubagais ,sazines reikia tureti

  Prieš 4 mėnesių
 • aiškiai buvo pasakyta

  atsakymas į: tai kas siulo Nuoroda

  STT tai, net ypatingai pabrėžė iki teisminio tyrimo ataskaitoje ir kaltinamojo sulaikymo pranešime spaudai - ".. Kaltinamojo veiksmai ir surinkti įrodymai nekelia jokių abejonių dėl kaltinamojo kaltumo...!.."

  Prieš 4 mėnesių