Anykščių rajone už šiukšles nemoka apie 2000 gyventojų, nemažai vasarnamius pasistačiusių kitų šalies rajonų gyventojų. Kaip manote, kodėl gyventojai nenori mokėti už šiukšles? Ar sutinkate su rajono valdžios kalbomis, kad už nemokančius už šiukšles turės sumokėti likusieji gyventojai, jiems didinant mokestį?

 Dominykas TUTKUS, anykštėnas:

- Tikslių skaičių, kas nemoka, tikrai nežinau, jei mūsų rajone yra 2000 vasarnamių savininkų iš kitų rajonų, tai galim tik džiaugtis. Manau, kad vasarotojai ne nenori mokėti, o tiesiog apie tai nepagalvoja ir nesuka galvos. Jei jau gali sau leisti turėti vasarnamį, tikrai gali ir už šiukšles susimokėti. O šiaip niekas iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta, tad jei nerastas mechanizmas, kaip pasiimti pinigus iš vasarnamių savininkų, už jų šiukšles, tai natūralu, kad tą minusą kažkaip bandoma padengti. Kalbų, kad už šiukšles nemokančius gyventojus būtų siūloma padengti likusiems gyventojams, negirdėjau. Pats daugiau mokėti už kitus nenorėčiau, todėl manau, kad ir kiti gyventojai to nepageidaus.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Anupras

  Nuoroda

  o kaip su vietiniais apsileidėliais? Gal pavažinėkim po rajoną, pasidairykim, kiek apsišnerkštusių vietinių pilna, kur sodybose betvarkės, niekas jokių mokesčių nemoka ir nesiruošia. Čia tai valdžia bedantė. O žiūri, kaip prisip..sti prie bent kiek pinigų turinčių.

  Prieš 4 mėnesių
 • Gyvenanti kitur

  Nuoroda

  Kiekvienas sąmoningas pilietis negali mokėti du kartus už šiukšles, juk šiukšlina žmogus o ne vasarnamis ar sodyba.Gyvendami kitame mieste ar vietovėje ir atvykę į savo sodybas ar vasarnamius Anykščių rajone tuo metu nešiukšliname kitur. Be to sąmoningas pilietis šiais laikais šiukšles rūšiuoja, - visas pūvančias atliekas kompostuojame įrengtose savo dėžėse kompostui , o kitas, išskyrus superkamą plastikinę tarą ( ją priduodame į supirkimo vietas ) išsivežame iš ten kur atvažiavę . Vienos taisyklės nėra ir tikrinimai vasarotojų gero neduos , reikia atsižvelgti ir į vasarotojų sąmoningumą. Taip pat juk ne visame Anykščių rajone yra bendri konteineriai , taigi nori - nenori tas šiukšles išsiveži su savimi , ten kur moki už šiukšlinimą.

  Prieš 4 mėnesių
 • valdžiagyviams

  Nuoroda

  Neturiu palikimo,paėmiau kaip pavyzdį.Kodėl vienintelis šiukšlių mokestis dubliuojasi? Pagal tą logiką kaunietis susirgęs vilniuje turėtų susimokėti antrą psdm? Beje ar žinote mokesčio gynėjai jog yra europinė rekomendacija šiuo mokesčiu neviršyti 1 procento šeimos ar asmens pajamų? Manau mažėjant mokėtojų tai bus teisiškai aktualu.

  Prieš 4 mėnesių
 • Jo

  Nuoroda

  Mano nuomonė ir yra tokia ,jeigu aš moku mokesčius Vilniuje, o porai dienų atvykau į sodybą ,tai tom dienom ir nenešiau šiukšlių ,nes ten nebuvau ,o namo važiuodamas susidedu į maišelį ir parvažiaves išmetu.Tai kas čia blogai.

  Prieš 4 mėnesių
 • Jo jo

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  Tik ti maišelį su šiukšlėmis ir parsiveži :D Garantuoju prie daugiabučių konteinerių išmeti.

  Prieš 4 mėnesių
 • taip, taip

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  kodėl vis dar nemokamas įvažiavimas ir išvažiavimas į Anykščių miestą?Dėl šiukšlių iš sodybų, tai jų niekas į Vilnių ar kitur neišsiveža ir neišsivež.Du žmonės per dvi dienas prikaupia 2 plastmasinius po10 litrų įvairių šiukšlių maišus,o pirmasis pradeda smirdėti,ir nekabinkit makaronų nei sau nei kitiems.

  Prieš 4 mėnesių
 • Jei

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  Nemeluok, tu maišelį išmeti pirmame kaime į bendrą konteinerį.

  Prieš 4 mėnesių
 • Taip ir turi būti

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  Taip ir turi būti, Anykščių valdžia nutarė, kad galima uždėti mokesčius, nors žmogus už tai jau moka kitame mieste ar rajone.

  Prieš 4 mėnesių
 • !

  atsakymas į: Taip ir turi būti Nuoroda

  Kur nors yra kitaip? Visur taip pat. Jei gyveni, tai ir moki.

  Prieš 4 mėnesių
 • Ar

  Nuoroda

  Bent vieno prašė kas mokėti kai jūs kažkur buvote išvykę svetur ir ten šiukšlinote juk mokote pagal gyvenama vieta, tai gal norite kad kaip ir mokami tualetai būtų mokamos ir viešos šiukšlė dėžės, tai niekas į tą šiukšlių dėžę ir ne mes šiukšlių a lleis kur papuolė

  Prieš 4 mėnesių
 • Taurages

  atsakymas į: Ar Nuoroda

  apskritis vercia moketi pagal turima turta, o ne pagal gyvenama vieta. Stebuklu Lietuvoj tokiu pasitaiko.

  Prieš 4 mėnesių
 • hamakas

  Nuoroda

  ka cia nusisnekat. kodel tas zmogus turi du kartus moketi? jei jis gyvena vilniuje , tai ir moka. o jei atvaziavo savaitei i sodyba anyksciuose, tai jau antra syki moketi? kvailyste visiska. tai vakar buvau kaune, gal paskuociuoja tegu kaunas kiek prisiukslinau per diena ir pasako sumokek? tokias nesamones tik anyksciai ie tegali sugalvoti.nebesvarbu kaip, bet svarbu is zmoniu dasugiau atimti pinigu.

  Prieš 4 mėnesių
 • +

  atsakymas į: hamakas Nuoroda

  H

  Prieš 4 mėnesių
 • Regina

  atsakymas į: hamakas Nuoroda

  O kaip Vilniuje? Tas pats. Jei aš gyvenu Anykščiuose , bet turiu butą Vilniuje tai juk moku Vilniuje irgi.

  Prieš 4 mėnesių
 • Jojo

  atsakymas į: Regina Nuoroda

  Jei ne prisiregistravęs tai niekur nemoki, nors turėk ir 5 butus. Už ką mokėti jei ten ne gyveni?

  Prieš 4 mėnesių
 • Jei

  atsakymas į: Jojo Nuoroda

  vienas bustu Taurages regione, uz ji mokesi, nesvarbu, kur gyvensi. Ten tokia tvarka.

  Prieš 4 mėnesių
 • Pagalvokim,

  Nuoroda

  Ar nebūtų gerai nustatyti komunalinių atliekų tvarkymo mokestį kiekvienam gyventojui, pagal gyventojo deklaruotą gyvenamą vietą, kaip mokamas sveikatos draudimo mokestis. Tada baigtųsi problemos, kas nemoka mokesčių, kur gyvena ir kur poilsiauja. Mokestis turėtų būti privalomas visiems.

  Prieš 4 mėnesių
 • Matai

  atsakymas į: Pagalvokim, Nuoroda

  cia butu per protinga.
  Dabartines valdzios logika - atiduoti siuksliu tvarkyma ir mokesciu uz siuksles rinkima regionams. Ir turim ka turim. Nes tikrai tie poilsiautojai su vasarnamiais moka mokesti ten, kur deklarave gyvenama vieta. Ir moka ji net tada, kai poilsiauja vasarnamy. Bet jei vasarnamis kitam regione, tai jau beda, nes uz tu vasarnamio siuksliu isvezima pinigai nuejo kitam regionui....

  Prieš 4 mėnesių
 • Sutinkame !

  Nuoroda

  Visiškai sutinkame su rajono valdžios kalbomis, kad už nemokančius už šiukšles turės sumokėti likusieji gyventojai, jiems didinant mokestį.! Juk ši valdžia pati išmintingiausia ir geriausia !

  Prieš 4 mėnesių
 • is kur

  Nuoroda

  jie zino kiek siuksliu palieka, svere, skaiciavo, prie konteineriu seejo. Vien tik is manes komunalinis uz nieka gauna uz 10 menesiu pinigus, nes isveza tik pora konteineriu per metus, o pasiima mokesti uz 24 . tai kodel mokescio tada nemazina, jei neisveza? vagys ir tiek

  Prieš 4 mėnesių
 • kodėl

  Nuoroda

  ne su visais gyvenančiais privačiuose namuose sudarytos sutartys. vieni privalo turėti konteinerius kitiems nereikia (pvz. Troškūnuose).

  Prieš 4 mėnesių
 • Valdžiagyviams

  Nuoroda

  Jei mirė tėvai ir liko kaime bakūžė už ką mokėti? Žmogus sumoka ten kur gyvena.Jis dėl palikimo negauna antros algos,daugiau nevalgo,daugiau nešiukšlina.Kiek kartų jūs norit tą žmogų apmokestint?

  Prieš 4 mėnesių
 • Deja

  atsakymas į: Valdžiagyviams Nuoroda

  Taurages apskrity mokama uz pastata. Nesvarbu, jame kas gyvena, ar ne. Nesvarbu, ar jis is viso tinkamas gyventi. Nesvarbu, ar yra privaziavimas iki jo siuksliu vezejams. Nesvarbu, kad nera net konteineriu, nei nieko. Stovi pastatas is siukslina. Ir uz ji mokek savininke, kurio vardu turtas iregistruotas Registru centre, virs 20 eur per metus.
  Tik nepadarykim taip Anyksciuose.....

  Prieš 4 mėnesių
 • Atsakymas

  atsakymas į: Valdžiagyviams Nuoroda

  Parduokit ir nereikės sukti galvos.

  Prieš 4 mėnesių
 • ne visi

  atsakymas į: Atsakymas Nuoroda

  taip iskart parsidavineja

  Prieš 4 mėnesių
 • nu jo

  atsakymas į: ne visi Nuoroda

  jei nori kaip už namą Vilniuje.

  Prieš 4 mėnesių
 • Skylė

  Nuoroda

  dideliame komunalinio ūkio maiše ir savivaldybės administracijoje jau N metų yra skylė, kuri nebuvo lopoma , o nuolat plėtėsi. Visiškas nevaldymas ūkiskaitos, neturėjimas logistikos specialistų, gebančių organizuoti spec. transporto maršrutus suvarė įmonę į skolas. Dabar, turint politinės daugumos pritarimą, kuriami planai kaip padidinti rinkliavos mokestį iš gyventojų. Deja komunalinis net nesusirenka mokesčių iš savivaldybės pavaldžių įstaigų ir institucijų, kurios valdo NT ir yra komunalinių atliekų turėtojos.

  Prieš 4 mėnesių
 • Rasa

  Nuoroda

  Neprivalo, tik mokam. Moku už sūnu, kuris studijuoja užsienyje,ir kuris jau 4 metai negyvena Lietuvoje, o tik su gryzta kaip visi per šventes. Kad jo nėra, pristačiau dokumentus, bet vizgi abonimentą turiu mokėti. Tai va ir kila klausimas, už ką?Turbūt čia ir atsakymas, uz tuos kurie nemoka.

  Prieš 4 mėnesių
 • .

  atsakymas į: Rasa Nuoroda

  Sunus jei issideklaraves is Lietuvos,tai jokiu mokesciu neturi moketi.

  Prieš 4 mėnesių