Anykščių rajone už šiukšles nemoka apie 2000 gyventojų, nemažai vasarnamius pasistačiusių kitų šalies rajonų gyventojų. Kaip manote, kodėl gyventojai nenori mokėti už šiukšles? Ar sutinkate su rajono valdžios kalbomis, kad už nemokančius už šiukšles turės sumokėti likusieji gyventojai, jiems didinant mokestį?

 Gitana MILEIKAITĖ, kaimo turizmo sodybos "Geras" savininkė:

- Senokai diskutuojame dėl chaoso esančio rajone surenkant mokesčius už šiukšles: vieni moka nuo turimo ploto, kiti nuo registruotų gyventojų skaičiaus, dar kiti nuo pastato paskirties ar už tai, kad kažkas pastatė konteinerį, kurio nieks neišveža. Atrodo, kad visi suprantame ir sutinkame, kad šiukšlių turėtojas yra ŽMOGUS. Tas pats žmogus yra įspaudžiamas į kampą, kai savivaldybės nesusitaria ir neranda bendro vardiklio, kaip tą judantį, važinėjantį, poilsiaujantį žmogų apskaityti ir apmokestinti jo šiukšles tame rajone, kur jis realiai palieka savo šiukšles. Tada belieka stipresniojo pozicijos demonstravimas ir galios pozicionavimas iš savivaldybių, apmokestinti tą patį žmogų, kad ir dviejose, trijose ar net keliose vietose vienu metu, bet nuo to žmogui ne lengviau, juk jis fiziškai būna tik vienoje vietoje ir tik vienu metu prikaupia šiukšlių, o ne keliose vietose. Dėl to kyla pasipiktinimas, dėl to dirbtinai kaltinamas žmogus, kaip kažkur nemokantis už šiukšles, kažkam jis tampa našta, supriešinamas su nuolat gyvenančiais ir padaromas atpirkimo ožiu. Jei žmogui būtų suteikta galimybė mokėti fiksuotą mokestį, o savivaldybės rastų sprendimą, kaip pagal žmogaus buvimo vietą , tą mokestį paskirstyti, tada nekiltų diskusijų ir bereikalingo erzelio niekam. Dabar gi pvz. kaimo turizmo sodybos "kaltinamos", kad mažai moka už šiukšles, bet visada sakome, kad mes esame tik tarpininkai ir pagalbininkai savivaldybei, kad šitos žmonių šiukšlės neatsidurtų pakelėse ar miesto šiukšliadėžėse, nes kas teikia nakvynę, tikrai ši paslauga neturi šiukšlių ir yra draugiška aplinkai, o dabar dar esame "baudžiami" mokesčiais, kad surenkame svetimas šiukšles, jas išrūšiuojame ir neleidžiame teršti gamtos. Be to, vidurkis užimtumo sodybų svyruoja 10-30 proc per metus, tai sudaro labai nedidelę dalį laiko, kada realiai sodybose vyksta veikla, visą kitą laiką pastatai stovi, todėl tas apimantis neteisybės jausmas darosi nemalonus ir nepriimtinas. Asmeniškai aš nesu prieš "pagalvės mokestį', jei jis būtų labai atsakingai panaudojamas būtent turistų sukeliamiems nepatogumas pašalinti ir infrastruktūros pagerinimui.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Tomas

  Nuoroda

  Reiktų valdžiai rimtai pagalvoti apie pagalvės mokestį. Ir surinktus pinigus skaidriai panaudoti turizmo infrastruktūrai gerinti.

  Prieš 4 mėnesių
 • Paduškėla

  atsakymas į: Tomas Nuoroda

  O kaip apskaičiuosite, kai po du ant vienos pagalvės arba be pagalvėlių pramogauja po-litiniai " turistai" pas sav us verslininkus? Siūlyčiau įvesti paklodės mokestį.

  Prieš 4 mėnesių
 • Wweeeeee

  Nuoroda

  Kainas sumažinkite

  Prieš 4 mėnesių
 • Temide

  atsakymas į: Wweeeeee Nuoroda

  STT tai, net ypatingai pabrėžė iki teisminio tyrimo ataskaitoje ir kaltinamojo sulaikymo pranešime spaudai -
  ".. Kaltinamojo veiksmai ir surinkti įrodymai nekelia jokių abejonių dėl kaltinamojo kaltumo...!.."

  Prieš 4 mėnesių
 • skaitytoja

  Nuoroda

  tai ir butu teisingiausias mokestis visiems uz tiek kiek isvezi o ne pagal gyventojus kiek tokiu kurie vieta deklarave rajone gyvena dirba ir uz viska moka didmiesciuose

  Prieš 4 mėnesių
 • Geriausia

  Nuoroda

  Apmokestinti kiekviena žmogu vienodai, nes šiukšlinam visi.

  Prieš 4 mėnesių
 • Gaila

  Nuoroda

  Kad atleido A.Savicką vienintelis kuris susikalbėdavo su kaimo turizmo šeimininkais, naujai išrinktas direktorius A.Savicką turbūt susigražins.

  Prieš 4 mėnesių
 • Krepšinio fanas

  Nuoroda

  Kiek pvz Jūs ponia Gitana sumokat už šiukšles?kiek kiek konteinerių prirenkat?

  Prieš 4 mėnesių
 • kodel leidziama apvogineti

  Nuoroda

  saziningai mokancius geda,juk dauguma moka uz neisvestas siuksles o tik kas kazkur nusprende savybledoj

  Prieš 4 mėnesių
 • Benamis

  Nuoroda

  Visa problema slypi, kad šiukšlėmis užkištos valdininkų ir tarnautojų galvos, kurios užpildomos politinėmis šiukšlėmis prieš kiekvienus rinkimus.

  Prieš 4 mėnesių