VĮ Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio Pavarių girininkijoje, Anykščių kraštovaizdžio draustinio teritorijoje, suderinus su Valstybinių miškų urėdijos Miško apsaugos ir Gamtos apsaugos, gamtotvarkos, rekreacijos ir medžioklės skyriais, taip pat Anykščių regioninio parko direkcija, rugsėjį pradedami vykdyti atrankiniai sanitariniai kirtimai.

 „Kirtimai bus vykdomi II miškų grupės miškuose. Planuojamų sanitarinių kirtimų tikslas – pašalinti pavojingus medžius ir pagerinti miškų sanitarinę būklę prie Anykščių šilelyje esančių lankomų objektų, pėsčiųjų-dviračių ir Šventosios pažintinio takų“, - sako Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio vadovė Monika Sirgėdienė.

Kirtimai numatyti vykdyti 62,1 ha plote, iškertant 297 kub. m likvidinės medienos. Darbai planuojami atlikti kuo skubiau, laikantis nustatytų gamtosauginių reikalavimų.   

Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Anupras

  Nuoroda

  proto p...imas pasimalkavimui. Ką jau ką, bet miškininkai tampa numeris vienas publika, kurią reikia vyti lauk iš miškų. Su aplinkos ministru piešaky.

  Prieš savaitę
 • Romka

  Nuoroda

  Vėl prasidės šitų miško išsaugotojų šaršalas... Nu ir paaiškink tu jiems, kad būti medžius retinti ligotus.....

  Prieš savaitę
 • Anupras

  atsakymas į: Romka Nuoroda

  jo jo, ir prie to pačio nuleisti ir sau vieną kitą sveiką. Sena pasaka mulkiams.

  Prieš savaitę