JAV jau daug metų yra siejama su neriboto dydžio galimybėmis, įspūdingomis svajonėmis ir tiesiog įdomiu, smagiu bei kokybišku gyvenimu. Taigi, nieko keista, kodėl kelionių į JAV planuoja labai daug ir dažnai.

Visai nesvarbu, kokiais tikslais ruošiatės ten vykti – poilsio ar verslo, dėmesį verta atkreipti į tai, kad kelionei teks atsakingai pasiruošti. Vienas iš pasiruošimo etapų – sužinoti, kokie dokumentai yra reikalingi ten vykstant. Ne paslaptis, kad dažnu atveju yra reikalinga ir viza. Beje, jei esate šalies, kuri dalyvauja Visa Waiver programoje pilietis, tokiu atveju jums puikiai pravers ESTA viza, kuriai gauti paraišką pateikti galite grietai ir patogiai internetu – tereiks vos kelių minučių, kad sužinotumėte atsakymą. Tačiau, kaip jau minėjome, šį leidimą gali gauti tik tų šalių, kurios dalyvauja Visa Waiver programoje, gyventojai. Kokia tai programa? Ką apie ją svarbu žinoti? Kokios šalys dalyvauja šioje programoje? Į šiuos klausimus jau atsakysime netrukus.

 

Atsakant į klausimą, kas yra Visa Waiver programa, reikia akcentuoti, kad tai – programa, kurioje dalyvaujančių šalių piliečiai turi galimybę keliauti į JAV arba per JAV keliauti tranzitu, neturėdami įprastos vizos, tik turėdami ESTA vizą (leidimą). Šios programos pavadinimas originalo kalba yra Visa Waiver program. Kalbant apie šią programą, verta akcentuoti, kad ji neretai yra apibūdinama, kaip kelionių į JAV supaprastinimo programa; taip pat gali būti vadinama, kaip bevizio režimo programa. Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad šioje programoje dalyvaujančių šalių piliečiai gauna leidimą net iki 90 dienų praleisti JAV. Beje, keliauti bus galima ne tik į JAV bei ir Į Puerto Riką, o tai pat ir į Mergelių salas Karibuose.

Verta akcentuoti, kad nuo to laiko, kai buvo pristatyta ši programa, dauguma žmonių atsikvėpė kur kas lengviau, kadangi į JAV išvykti dabar galima kur kas greičiau bei patogiau, išvengiant daugybės papildomų rūpesčių. Jei anksčiau didelei daliai žmonių pasiruošimas vykti į JAV kainavo daug pastangų ir pareikalaudavo labai daug laiko, tai šiandien, viskas, ko reikia – vos kelios minutės paraiškai užpildyti, kad gautumėte leidimą.

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad šią programą sukūrė ir ją kontroliuoja JAV vyriausybė, todėl joje dalyvaujančios šalys negali turėti jokių įtakos nuostatų pakeitimui. Visi sprendimai, susiję su šios programos kontrole bei egzistavimu, yra JAV vyriausybės. Svarbu akcentuoti ir tai, kad dabar šioje programoje dalyvauja tam tikras šalių skaičius, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, jog sąrašas yra baigtinis. Jis gali būti atnaujinamas, priklausomai nuo JAV vyriausybės priimtų sprendimų. Taigi, neatmetama prielaida, kad ateityje šioje programoje galėtų dalyvauti ir dar daugiau šalių, tad paprastesniu keliavimu į JAV galėtų mėgautis dar daugiau žmonių.

Na, o dabar – pats metas atsakyti ir į dar vieną klausimą: kokios yra Visa Waiver šalys? Atsakant šį klausimą reikia akcentuoti, kad šiuo metu šioje programoje dalyvauja: Andora; Australija; Austrija; Belgija; Brunėjus; Čilė; Čekijos Respublika; Danija; Estija; Suomija; Prancūzija; Vokietija; Graikija; Vengrija; Islandija; Airija; Italija; Japonija; Korėjos Respublika; Latvija; Lichtenšteinas; Lietuva; Liuksemburgas; Malta; Monakas; Olandija; Naujoji Zelandija; Norvegija; Portugalija; San Marinas; Singapūras; Slovakija; Slovėnija; Ispanija; Švedija; Šveicarija; Taivanas; Jungtinė Karalystė. Atsižvelgiant į tai, kad šiose šalyse gyvena labai daug žmonių, galima daryti išvadą, kad milijonai žmonių visame pasaulyje šiandien gali mėgautis paprastu keliavimu į JAV. Kaip matyti, Lietuva taip pat dalyvauja šioje programoje, todėl mūsų šalies žmonės gali mėgautis greitu ir paprastu pasiruošimu kelionei į JAV, išvengdami daugybės nepatogumų.

Taip pat svarbu prisiminti, kad šioje programoje dalyvaujančių šalių piliečiams suteiktos ESTA vizos galioja tik dvejus metus, skaičiuojant nuo išdavimo datos. Taigi, jei ši viza jums jau buvo suteikta, nepamirškite pasitikrinti, ar ji vis dar galioja.

Ne paslaptis, kad mes visi mėgstame tuos sprendimus, kurie mūsų gyvenimą paverčia patogesniu, lengvesniu, o taip pat – leidžia sutaupyti daug laiko. Akivaizdu, kad Visa Waiver yra vienas tokių pasirinkimų. tad būtinai išnaudokite šios programos teikiamus privalumus.

Užsak.nr.965