Pernai leidyklos ,,Didakta“ išleista ,,Anykštos“ žurnalisto Vidmanto Šmigelsko knyga ,,10 000 kilometrų per Rusiją“ nuo šiol prieinama ir akliesiems. Lietuvos aklųjų biblioteka išleido knygos garso diską MP3 formatu. Diskas įrašytas dviem kalbėjimo tempais - skubantys knygą gali perklausyti per 2 val. 16 min., o lėtesnis įrašas trunka 3 val. 27 minutes.

 

,,10 000 kilometrų per Rusiją“ įskaitė Audrius Čaikauskas ; garso operatorė - Nijolė Raudeliūnienė.

Audioknyga išleista vos 14 egzempliorių tiražu, tačiau Lietuvos aklųjų bibliotekos skaitytojams, norintiems paklausyti bibliotekos fonduose esančias audioknygas, nebūtina gauti kompaktinį diską. Lietuvos aklųjų bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Elvyra Liaudanskienė ,,Anykštai“ sakė, jog regėjimo negalią turintys bibliotekos klientai savaisiais identifikavimo kodais jungiasi prie duomenų bazės ir gali parsisiųsti garso įrašus.

V.Šmigelsko audioknygos Lietuvos aklųjų bibliotekos paprašė ir Anykščių L. ir S.Didžiulų biblioteka. Pasak Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus vedėjos Audronės Berezauskienės, ,,10 000 kilometrų per Rusiją“ taps pirmąja ir kol kas vienintele Anykščių bibliotekoje turima audioknyga.

Lietuvos aklųjų biblioteka turi išimtinę teisę be autorinių sutarčių leisti audioknygas. Ši biblioteka turi savo įrašų studiją, o įgarsinamas knygas pairenka savo nuožiūra. Lietuvos aklųjų biblioteka kas met išleidžia per 500 leidinių specialiaisiais formatais.

,,10 000 kilometrų per Rusiją“ - kelionių įspūdžių knyga. 2013 m. išleista V.Šmigelsko knyga ,,Kryptis – Rytai“, 2016 m. – ,,Kur skraido liūdesio lėktuvai“ .

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Įdomu

  Nuoroda

  Kodėl prieš kelis metus biblioteka atsisakė siūlomų audioknygų kito autorisus?

  Prieš 5 mėnesių
 • Gal

  atsakymas į: Įdomu Nuoroda

  Gal tas atmestas autorius bus devalvuotos Mikeliūnaitės premijos laureatas arba Baranausko premijos sumanytojas, pats tą premijas ir gavęs? Mažvydo biblioteka sugeba pasirinkti ne vietinius grafomanus, ne Anykščių valdžios padlaižius, o vertingą literatūrą. Šmigelsko knygas leidžia leidyklos,savivaldybė ir apdovanoja ne Gretos fondai. ,,Petro ofseto spaustuvės" šedevrais nėra ko girtis. O Šmigelsko knygos įtrauktos į universiteto programas, jų leidyba finansuojama Kultūros ministerijos. Tai išliekamąją vertę turinti dokumentika, o ne naivūs paistalai apie Vinco Kapsuko uošvę Didžiulienę, ne už pinigus surašytos nuobodybės apie žydinčias pievas ir pagal užsakymą sukurptos knygos apie nusenusius milijonierius.

  Prieš 5 mėnesių
 • Gal

  atsakymas į: Gal Nuoroda

  Norėjau parašyti, kad V. Šmigelsko knygas leidžia ne savivaldybė ir vietos bibliotekos. Juokingi man ,,rašytojai", kurių kūrybą spausdni spaustuvės. Nes talento neturi, tik pretenzijas

  Prieš 5 mėnesių
 • Ee

  Nuoroda

  Naikinami autobusų maršrutai,uždaromos mokyklos,komunaliniam vadovaus senai-naujas vadovas,e anys apie Vid-manto talentą rašinėja ir tubio nesibaigiančia epopėja. Nu tikri profesionalai užaugę tarp profesionalų

  Prieš 5 mėnesių
 • kaimas

  atsakymas į: Ee Nuoroda

  Jei ne Tubio rinkimams paruoštas biudžetas, tai maršrutų uždaryti nereiktų. Per mažai viešinama apie juodus darbelius.

  Prieš 5 mėnesių
 • Nu

  atsakymas į: kaimas Nuoroda

  Tai viešinkit,taip sakant kortas ant stalo,tai yra skaičius.Bet kad rajonas čiuoždamas žemyn įgauna pagreitį prie gėlininko,o švogeris subtiliai nutyli.

  Prieš 5 mėnesių
 • o ar nebūtų įdomiau apie 10 000 narcizų :) ?

  Prieš 5 mėnesių
 • Klausimėlis

  Nuoroda

  Ar knygą įgarsino autorius?

  Prieš 5 mėnesių
 • ?

  atsakymas į: Klausimėlis Nuoroda

  O tu straipsnį perskaitei?

  Prieš 5 mėnesių