Prieš keletą metų kairiajame Šventosios upės take, netoliese miesto parko,  šaltinį aptikęs ir atvėręs  Skiemonių seniūnijos Gečionių kaimo gyventojas Petras Šaduikis teigia, kad tyru vandeniu galėtų naudotis ne tik anykštėnai, bet ir miesto svečiai, tačiau pasisemti iš jo vandens sudėtinga.


Į redakciją užsukęs P.Šaduikis pasakojo, kad šaltinį kairiajame Šventosios upės take aptiko visai atsitiktinai. Vyro dėmesį patraukė šalia naujai įrengto tako telkšanti rūdžių pilna bala.
"Supratau, kad vanduo eina iš didelės gilumos. Po truputėlį iš tos balos nuleidinėjau vandenį ir kai jis nuseko, išryškėjo, iš kur veržiasi vanduo. Man kilo idėja šaltinį sutvarkyti, juk iš duobės niekas to vandens nesems", - pasakojo P.Šaduikis.
P.Šaduikis pasakojo iš savo kišenės nuspirkęs betono, vamzdžių ir ėmęs įrenginėti šaltinį taip, kad į jį nepatektų paviršutinis vanduo. Anot pašnekovo, pagelbėjo ir Anykščių regioninio parko direkcija - atvežė molio, įrengė lieptelį link šaltinio, šalia pastatė suolelį.
Atrodytų viskas gražu,. tačiau, anot P.Šaduikio, norint iš šaltinio pasisemti vandens, geriausiu atveju tektų gultis ant žemės, nes kitokiu būdu pasiekti bėgantį vandenį sudėtinga.
Anot P.Šaduikio, žmonės galėtų naudotis šaltiniu, jei šalia jo būtų įrengti laipteliai.Vyras vylėsi, kad juos padės įrengti Anykščių rajono savivaldybė arba Anykščių regioninio parko direkcija.

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Tai

  Nuoroda

  kad p. šaduikis meluoja sakydamas jog jis išbetonavo šaltinio duobę - tai padarė KIKas.

  Prieš 4 mėnesių
 • Petras Saduikis

  atsakymas į: Tai Nuoroda

  Betonavo protingos Savivaldibes....

  Prieš 4 mėnesių
 • Klausimas

  Nuoroda

  Tai kam taip ibetonavai saltini, kad negalima pasisemti vandens? Kai betonavai ir reikejo galvoti ka darai ....

  Prieš 4 mėnesių
 • na

  Nuoroda

  ar vanduo istyrtas?

  Prieš 4 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  matosi, kad tame šaltinio vandenyje didelis kiekis geležies ir vartoti maistui jis nėra tinkamas, o gal net ir kenksmingas. Kaži, o čia ne tas pats viskuo ir visada nepatenkintas diedas pirmoje nuotraukoje?

  Prieš 4 mėnesių
 • Jo

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Diedas tas. Man atrodo, kad ten ne šaltinis, o kanalizaciją kažkas iš Jablonskio gatvės atvedė. Negali tai šaltinio vanduo smirdėti.

  Prieš 4 mėnesių