Anykščių mieste vis labiau matomi benamiai, kurie vaikštinėja po miestą ir tikrina šiukšliadėžių turinį, šalia prekybos centrų iš praeivių kaulija pinigus... Ar benamiai jau tampa Anykščių įvaizdžio dalimi? Kaip manote, ar Anykščiuose kaip nors sprendžiamos benamių problemos? O gal į juos tiesiog reikia nekreipti dėmesio?

 Mindaugas SARGŪNAS, Anykščių rajono tarybos narys, liberalas:

- Gaila, bet Anykščių mieste benamiai vis dažniau pastebimi. Manau, tai galima sieti su turistų skaičiumi Anykščiuose. Jeigu žmonės nieko neduotų, jų ten ir nematytume. Tikrai niekada negaila geram žmogui padėti, bet dauguma Anykščių benamių nėra tik gyvenimo nuskriausti asmenys. Šie benamiai tikslingai neieško darbo, už sušelptus pinigus perka alkoholį ir tuoj pat už kampo jį vartoja. Negana to, ne kartą pastebėti pirkdami nepilnamečiams cigaretes ar alkoholinius gėrimus. Mes, Anykštėnai, juos tikrai puikiai atpažįstame. Ne kartą ir pačiam yra tekę kalbėtis su jais, kad jų poelgiai labai negražūs, tai jie tiesiog labai greitai pasišalina ir sekančius sykius tavęs pradeda vengti. Su tokiais žmonėmis, kurie pastoviai girtauja viešoje vietoje, perka nepilnamečiams jiems draudžiamas prekes, manau turi daugiau dėmesio atkreipti policija. Ši problema aktuali ne tik mūsų mieste, su jais sunkiai sekasi kovoti ir kitiems miestams, kur tik yra didesnis žmonių srautas. Benamiai ieško lengvai gaunamų pajamų ir kol jiems pavyksta tai daryti, jie darbo ieškoti neis. Manau iš 10 benamių tikros pagalbos reikia tik vienam, kiti dažniausiai tuo piktnaudžiauja, tingėdami dirbti ir naudojasi kitų žmonių gerumu.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Turistaii

  Nuoroda

  Atveza via Markus venomous o issivezti panorama. Niekadiejai tie turistai.

  Prieš metus
 • Protu nesuvokiama !

  Nuoroda

  kaip asmenys nesuvokiantys situacijos šalyje patenka i rajono tarybas ir partijas atstovauti žmonėms ? Gal jie turi
  "Baltus bilietus" (LTSR tokie būdavo išduodami) :-)
  Žmogau - pasidairyk kas pasaulyje dedasi !
  https://m.kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/emigrantai/londone-benamiai-lietuvos-gyvena-neitiketinomis-salygomis-928825

  Prieš metus
 • Del

  Nuoroda

  Dėl nakvynės namų. Ukmergės policijoje panaikinus areštinę lygtai įkūrė nakvynės namus.

  Prieš metus
 • Tik viena išeitis

  Nuoroda

  - Mažinti turistų srautus ! (ir iš kur tų turistų čia tiek priviso..?) Apriboti turistų ivažiavimą į miestą, uždėti baudas paslaugas turistams teikiančioms imonems, būtina uždaryti turistinius objektus :-):-):-):-):-)

  Prieš metus
 • o gal del

  Nuoroda

  valdininku didejimo ir ju algu pasididinimu,cia tik jusu partiniu kalteir todel butina jums kartuves pastatyti,miesteir atsakyti asmeniskai,del padarytu nesamoniu ,o gal ir samoningai padarytu nesamoniu del savo labo,buvai taryboj kai pirkot metalo lauza ,buvai kai siuksles brangino ,vandeni irgi ir dar ir dar ,bet koks rezultatas plesti is zmoniuir kuo daugiau

  Prieš metus
 • Šeip

  atsakymas į: o gal del Nuoroda

  Pirko amfibija ne taryba, o administracija.

  Prieš metus
 • augis

  Nuoroda

  na ir gryba pjauna

  Prieš metus
 • Asd

  Nuoroda

  Anykščių išminčiai nutarė, kad benamiais pasirūpins nevyriausybinės organizacijos. Kodėl kiti miestai kuria nakvynės namus, labdaros valgyklas. Plačiau paskleiskite anykštietišką mąstymą.Bus iš ko pasijuokti.

  Prieš metus
 • Įdomu

  atsakymas į: Asd Nuoroda

  Kada Anykščiuose uždarė labdaros valgyklą? Kodėl apie tai neinformavo? Kurie miestai turi nakvynės namus? Ar tame sąraše yra bent vienas miestas su 10 000 gyventojų?

  Prieš metus
 • Įtarusis

  Nuoroda

  Įtariu, kad kitos savivaldybės savo benamius sugaudo, susodina į autobusus, atveža naktį į Anykščius ir visus bomžinius išspiria lauk. O anys čia randa tuėčias patalpas, takus, skverus, pakankamai vietų naglam ubagavimui ir pasilieka...

  Prieš metus
 • tokia lietuva sukuret

  Nuoroda

  tik partiniai ,galvojau kad protingesnis esi ,bet is partiniu nieko protingo tiketis ir negalima

  Prieš metus
 • Jooo

  Nuoroda

  Briedas

  Prieš metus