Vyriausybė prakalbo apie ketinimus nuo kitų metų apmokestinti automobilius. Nors teigiama, kad planai dar nėra konkretūs, bet svarstoma, kad mažiausias mokestis taršiais įvardijamiems automobiliams, išmetantiems 130 g/km CO2, galėtų būti 20 eurų per metus ir didėti proporcingai pagal taršos lygį. Nors mokestis įvardijamas kaip „taršių“ automobilių, bet, pagal pasirinktą 130 g/km CO2 išmetimų lygį, jį mokėti tektų už didžiąją dalį šalyje važinėjančių automobilių. Mokestis, pagal skelbtus planus, galiotų ne tik naujai įsigyjamiems po mokesčio įvedimo, bet ir iki jo įvedimo eksploatuojamiems automobiliams.
„Anykšta“ klausia – kaip vertinate automobilių mokesčio įvedimo reikalingumą? Ar jis sumažintų taršą? Ar mokestis paskatintų Jus atsisakyti automobilio arba įsigyti mažiau taršų, naujesnį automobilį?

Vytautas GRUZINSKAS,
įmonės savininkas:
- Pagalvokit, pavyzdžiui, koks pensininkas automobilį vairuoja tik vasarą, nuvažiuoja kelis šimtus kilometrų per metus. Kitas žmogus gal ir šimtą tūkstančių per metus nuvažiuoja, o mokės tiek pat, kiek ir tas pensininkas, nuvažiuojantis kelis šimtus kilometrų.
Ir dabar mokame didelius mokesčius už kurą. Nepaskysiu dabar tiksliai kiekio, bet ar ne 40 procentų kuro kainos sudaro mokesčiai. O įmonės dar papildomus mokesčius moka už taršą. Gal tada reikėtų nuimti tą dalį mokesčio nuo kuro, kurią mokame?
Automobilis – būtinybė. Jei staiga žmogus susirgo, kol atvažiuos greitoji medicininė pagalba, žmogus belaukdamas gali numirti. Būna tokių atvejų, kai turi pagalbą suteikti kuo greičiau, kai lemia kelios minutės. Todėl ne dėl malonumo daug kas turi automobilius, o ypač kaimuose. Dabar, rašoma, dar labiau sumažės autobusų maršrutų, tai kuo kaimo žmogus gali pasiekti miestą, darbą? Darbų kaimuose labai nedaug. O už kokius pinigus gali kaimo žmogus ar pensininkas įsigyti naują automobilį? Visi nori važinėti naujais automobiliais, aš pats su malonumu važinėčiau nauju automobiliu.
Dotacijos už įsigyjamus netaršius automobilius taip pat problemos neišspręs. Man atrodo, kad įstatymus kuriantys nelabai supranta situaciją. Vilniuje į darbą galima nuvažiuoti paspirtuku, o čia, ypač žiemą, kaip be automobilio atvažiuoti, o ypač jei gyveni ne mieste?
Sumokėjus mokestį tarša sumažės? Neverta to mokesčio įvedinėti. Dabartiniai nauji automobiliai išmeta mažiau teršalų, bet buvo rašyta, kad gamintojai buvo sukūrę apgaudinėjimo technologiją, kai tikrinami automobiliai išmesdavo mažiau teršalų nei iš tiesų. Todėl negali sakyti, kad nauji neteršia. Manau, ekologiniu mokesčiu norima tik surinkti daugiau mokesčių. Problemos jis neišspręs, o naujų pridarys.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • as

  Nuoroda

  ir vel gruzinsko hare ant virselio

  Prieš 4 mėnesių
 • Sima

  Nuoroda

  Tai gal pasakysit kaip darba pasiekt be automobilio

  Prieš 4 mėnesių
 • As

  Nuoroda

  Tuoj reiks moketi ir uz vaiksciojima lauke. Perejai per gatve ir mokek mokesti...

  Prieš 4 mėnesių
 • Oceana

  Nuoroda

  Pritariu mokesciui...apmazes lupenu keliuose...per ismetama vamzdi kai kada net kelio nesimato...

  Prieš 4 mėnesių
 • senjoras

  Nuoroda

  Nu jo būtinai reikia 95 procentams vairuotojų, kurie važinėja nenaujais automobiliais dėti kuo didesnius mokescius, kad įgautų proto, kaip gaunant minimalų atlyginimą iš 3o-40 km atstumu esančio darbo nusipirktų visiškai naują kuo mandresnį automobilį. O tie vargšai prabangių džipų vairuotojai neturi galimybės mokėti bet kokių mokescių. Neduok dieve reiktų į metus sumokėti kokius 200-300 eurų mokestį-amen iš turtuolio taptų smulkiuoju verslininku arba socialiai remtinu piliečiu. Aš nesuprantu kaip valstybė nebijo, kad tie 95 procentai nesusiprotėtų iki tokio lygio , kad iš tų 5 procentų " vargšų" nesusigalvotų patys pasiimt ir taip sumažint socialinę atskirtį.

  Prieš 4 mėnesių
 • Vinca

  Nuoroda

  Gal teisingeuse butu uz kvepavimu oru uzdet mokesty tiktai seima narem butu sunku sugalvot kur ir kaip skaitliukus indet ,

  Prieš 4 mėnesių
 • Sss

  Nuoroda

  O tarsa sumazes jei susimokesi.

  Prieš 4 mėnesių
 • macio

  Nuoroda

  A uz nusiperdima mokescio neuzdes?

  Prieš 4 mėnesių