Vyriausybė prakalbo apie ketinimus nuo kitų metų apmokestinti automobilius. Nors teigiama, kad planai dar nėra konkretūs, bet svarstoma, kad mažiausias mokestis taršiais įvardijamiems automobiliams, išmetantiems 130 g/km CO2, galėtų būti 20 eurų per metus ir didėti proporcingai pagal taršos lygį. Nors mokestis įvardijamas kaip „taršių“ automobilių, bet, pagal pasirinktą 130 g/km CO2 išmetimų lygį, jį mokėti tektų už didžiąją dalį šalyje važinėjančių automobilių. Mokestis, pagal skelbtus planus, galiotų ne tik naujai įsigyjamiems po mokesčio įvedimo, bet ir iki jo įvedimo eksploatuojamiems automobiliams.
„Anykšta“ klausia – kaip vertinate automobilių mokesčio įvedimo reikalingumą? Ar jis sumažintų taršą? Ar mokestis paskatintų Jus atsisakyti automobilio arba įsigyti mažiau taršų, naujesnį automobilį?

Saulius RASALAS, Anykščių rajono tarybos narys:
- Seniai „persirgau“ taršių automobilių meile, kuria nelabai ilgai ir sirgau. Man pakankamai daug neaiškumų, pavyzdžiui, kaip būtų, jei automobilis stovi nenaudojamas, nevaromas jokiai techninei apžiūrai - tada reikės mokėti, ar ne?
Man įdomu, ar neprigalvos kokių išimčių kaimo gyventojams, miesto gyventojams ar kam dar? Yra daug neaiškumų, paskatinimas įsigyti kitą, mažiau taršų automobilį, abejoju, ar bus veiksmingas. Jis ypač nesuveiks, jei atsiras kokių nors išimčių, nes doras lietuvis jau nuo tarybinių laikų žinodavo, kad galima išsiskirti su žmona tam, kad turėtum du nekilnojamojo turto vienetus (kalba juokaudamas, - red. pastaba).
Tam tikrą rezultatą, laikui bėgant, mokestis duotų. Nes pirkdamas automobilį žmogus ims skaičiuoti – gal užteks ir mažesnio, gal labiau apsimoka pirkti kitą? Bet šie argumentai ne visus paveiks.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nu joo...

  Nuoroda

  O kuom šitas proto bokštas dirba?

  Prieš 4 mėnesių
 • Ona

  atsakymas į: Nu joo... Nuoroda

  Rašo kad palydovas ir vadybininkas . Palydi saulę prie stovinčio traukinio ir sėdėdamas darbo vuetoje išvedžioje įvairias teorijas apie caro Petro I gyvenimo istoriją :)

  Prieš 4 mėnesių
 • Linas

  atsakymas į: Ona Nuoroda

  Kazkoks gėjus labai nepatenkinti, kad pavieśino apie Petro pirmo orentaciją. Jau kai tarnavau armijoje visi kalbėjo, koks buvo Petras pirmasis. Kiek supratau Rusijoje visi tie Petro pirmojo atviruką nešiojasi piniginėje ir taip susižino kokios orientacijos yra. Palangoje mačiau įdomų vyrą su Petro pirmojo nakolke . Daug įdomių vyrų susirinko apie jį. Teko su šeima pereiti į kitą pliažo pusę nes girti Petro pirmojo pasekėjai atrodo šlykščiai. Esu tolerantiškas, bet viskam yra ribos

  Prieš 4 mėnesių
 • Micius

  Nuoroda

  Ale Sauliau nuotrauka kokio jauno :)

  Prieš 4 mėnesių
 • nu

  atsakymas į: Micius Nuoroda

  CO geras

  Prieš 4 mėnesių
 • dar po kito karto

  Nuoroda

  bus 0.0. atia . va ir cipuok... audi encija.......motora..

  Prieš 4 mėnesių
 • Kazkokia nesamone

  Nuoroda

  Tai iki 130 vadinasi netersia ar cia kaip? Pusprociai alkohlio akcizus uzkele, niekas nebeperka LT b tik kqimynam veza po 400 mln.kasmet,tai dabar sumazejo surinkimas. Reikaia kazkaip kompensuot. Tikri bukagalviai valdzioj, nesuprantu kas uz tuos valstiecius balsuot galejo

  Prieš 4 mėnesių
 • !!!!

  Nuoroda

  Nesuprantu,kaip pinigų rinkimas sumažins taršą?!!

  Prieš 4 mėnesių
 • Elementaru

  atsakymas į: !!!! Nuoroda

  Žmogus pirks ekologiškesnį automobilį. Taip mažės tarša.

  Prieš 4 mėnesių
 • Nepirks

  atsakymas į: Elementaru Nuoroda

  nes neįpirks. O euro 5 varikliai nedalaikys tradicinio lietuvio automobilio amžiaus. Čia sugalvotas neišvengiamas mokesčių surinkimas nes neturės pasirinkimų. O kiek karbauskinis džipas kainuos?

  Prieš 4 mėnesių
 • Atsakymas

  atsakymas į: Nepirks Nuoroda

  Apie Karbauskis džipą viską turėtų žinoti Tubio reklamuota Greta.

  Prieš 4 mėnesių
 • augis

  Nuoroda

  gamta visu namai ir zmogus neturi teises ja nuodyti tad mokestis seniai butinas

  Prieš 4 mėnesių
 • Oila

  Nuoroda

  Aliejaus prieš TA į dyzelinio auto baką įpili ir emisija perpus mažesnė. Tik po to bulvyčių fri kvapelis????

  Prieš 4 mėnesių
 • Nafania

  Nuoroda

  Nuspirkau audi,pirmoj tech c o buvo 1,3 po to pacipavau,kai kita kart variau c o buvo 0,2 tai cia reiks moket ta mokesti ar ne?

  Prieš 4 mėnesių
 • tai irjis

  Nuoroda

  pritare,pirkimui auksinio metalo gabalui,juokias puodas kad katilas juodas

  Prieš 4 mėnesių