Vyriausybė prakalbo apie ketinimus nuo kitų metų apmokestinti automobilius. Nors teigiama, kad planai dar nėra konkretūs, bet svarstoma, kad mažiausias mokestis taršiais įvardijamiems automobiliams, išmetantiems 130 g/km CO2, galėtų būti 20 eurų per metus ir didėti proporcingai pagal taršos lygį. Nors mokestis įvardijamas kaip „taršių“ automobilių, bet, pagal pasirinktą 130 g/km CO2 išmetimų lygį, jį mokėti tektų už didžiąją dalį šalyje važinėjančių automobilių. Mokestis, pagal skelbtus planus, galiotų ne tik naujai įsigyjamiems po mokesčio įvedimo, bet ir iki jo įvedimo eksploatuojamiems automobiliams.
„Anykšta“ klausia – kaip vertinate automobilių mokesčio įvedimo reikalingumą? Ar jis sumažintų taršą? Ar mokestis paskatintų Jus atsisakyti automobilio arba įsigyti mažiau taršų, naujesnį automobilį?

Sergejus JOVAIŠA, Seimo
narys:
- Mokestis neišvengiamas, jis yra praktiškai visoje Europoje. Man teko gyventi Vokietijoje, ten skaičiuojama nuo automobilio galingumo, gyventojai mokesčio poreikį suprato.
Jei toks mokestis ir atsiras, jis iš pradžių, ko gero, bus pats neskausmingiausias. Gal tik naujai įvežamiems taršiems automobiliams. Prieš rinkimus valdžia bijos imtis drastiškesnių ribojimų, prieš rinkimus valdžia visada daugiau duoda negu atima. Bet įvestas mokestis gali būti tik pradžia. Jei jie dar kartą ateitų į valdžią, mokestis gali būti drastiškai pakeltas. Vienareikšmiškai taip manau. Bet šiuo metu jie parodytų, kad rūpinasi situacija ir padarytų neskausmingai. Žmogus, pirkdamas naują taršų automobilį bus pastatytas prieš faktą, kad teks susimokėti.
20 eurų metams – mokestis juokingas, bet jis gali būti tik pradžia, visuomenės reakcijos tyrinėjimas. Manau, norima pamatyti, ar žmonės protestuos, ar tyliai susitaikys. Pradedant tokiu mažu mokesčiu, nemanau, kad būtų didelių prieštaravimų, o valdžia sakys, kad mes įvedėm, parodėm Europai, kad yra mokestis. O ir biudžetas dėl tokio dydžio mokesčio ypatingos naudos nepajus. Mizeris tik bus. Taigi jei jau daryti, reikia daryti rimtai, su ilgom diskusijom, kad mokestis būtų sąžiningas ir naudingas. Nemanau, kad tai dabar įvyks. Skvernelio vyriausybė ne kartą yra tyrusi visuomenės nuomonę, dar nesiimdama priemonių, tik paskelbdama, kad tokia priemonė gali būti. Mes apie tokį mokestį jau esame girdėję bemaž prieš dvejus metus. Tuojau viešojoje erdvėje kilo sambrūzdis ir stojo ilga tyla. Dabar, kai pažadų yra labai daug, lėšų reikia, tai tarsi biudžetą galima surinkti iš taršos mokesčio. Kadangi jie paskelbė – jie padarys. Bet padarys nereikšmingą, bus pasiruošimas ateičiai. Valdžios atsargumui palyginti, galiu pateikti pavyzdį bendro mokesčio nuo visų asmens pajamų. Jo taip pat nesiryžta įvesti. Tai būtų žymiau naudingesnis ir teisingesnis mokestis. Taigi yra dalykų, kaip biudžetą galima pastiprinti, bet politinės valios, manau, neužteks.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Oila

  Nuoroda

  Tik dar vienas mokestis prisidengiant tarša. Pinigus rinks, o tarša tai nemažės. Reali kova su tarša tai visiškas uždraudimas eksploatuoti TP, kurios neatitinka sugalvotų reikalavimų. O minimalus mokestis po dviejų metų bus jau ne 20 €, o 200€.

  Prieš 4 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  bandytai su kostiumais babkes renka ,reketas is oro ??

  Prieš 4 mėnesių
 • Valdžia

  Nuoroda

  Ką tik nori ta ir daro išnaudoja liaudį įvairiais būdais, gerai sako reketas grynas tai oro ne išvalys nuo to kad pasipinigaus ir oras ne valstybės nuosavybė, tegul dar sugalvoja skaitliukas ant subinės kiek kartų šiki ar bezdi ir moki ir tai tegul pradeda daryti nuo savęs neš jie bagoti gerai praryja ir daugiausiai orą teršia Europos dudelės ruralaižiai

  Prieš 4 mėnesių
 • Vėjas

  Nuoroda

  Labai gera idėja savivaldybės valdžiai susirinkti pjamų į biudžetą įvedus kamino mokestį. Tiems, kurie prisijungę prie centralizuoto šildymo, pridėti centrinių katilinių kaminų aukšio koeficento mokestį. Va kur pinigų išrūkyti galima!

  Prieš 4 mėnesių
 • Net interesna

  Nuoroda

  Kokie taršos mokesčiai bus uždėti senam siaurojo geležinkelio traukinukui ? (O kiek žemes ukio mašinoms)
  O kiek Komunalinio senoms šiukšliavežėms ? Bet labiausiai idomu koks taršos mokestis bus uždetas Svedasu katilinei kurianančiai anglis ir dumijančiai 130kg/h CO2 juodu dumu ?

  Prieš 4 mėnesių
 • Aplinkosauga

  Nuoroda

  Visas pasaulis moka taršos mokesčius. Kai Lietuvos pramonė merdėjo, tai savo limitą už didelius pinigus Lietuva parduodavo.

  Prieš 4 mėnesių
 • susimoki ir

  Nuoroda

  nebetersia ,cia kaip reketas susimoki ir tu metams saugu iki ko davede tokie suknisti politikai

  Prieš 4 mėnesių
 • Irgi vairuotojas

  Nuoroda

  Visai ne tas pats pagal kokią schemą ir kokiu principu tai ruošiamasi daryti. Skirtingi galingumai/kubatūra, kuro tipas, pagaminimo metai... Yra potencialūs teršėjai, bet yra realūs teršėjai. Techninės apžiūros metu atliekami matavimai turės tam įtakos ar neturės ir t.t.

  Prieš 4 mėnesių
 • ***********

  Nuoroda

  Sergejau,nemalk šūdo.Ar geriau,kad konservos atiminėjo iš gyventojų pensijas,motinystės išmokas,nedarbingumo išmokas,mažino atlyginimus,ar blogiau,kad valstiečiai apmokęstins kiekvieną sutriošusį automobilį?Juk klaiku kiek priviso to seno šlamšto,atsiprašant kiekvienas pienuotom lūpom vaikėzas ir šikt pėstute nebeina,nors mokykla už kelių žingsnių važiuoja.Gatvės ir kiemai užstatyti.Pažiūrėkit pvz.Airijoj,šeimai parkavimo mokestis prie gyvenamo namo,netaikomas tik vienam automobiliui,o esant antram ir daugiau,taikomi mokesčiai.O KAS PAS MUS?Kad ir simbolinis mokestis,ženkliai papildys biudžetą,tikrai nesumenkins.o kad didins ateityje,per anksti sapalioti dar.

  Prieš 4 mėnesių
 • Dar kartą

  atsakymas į: *********** Nuoroda

  Perskaityk žurnalisto klausimus,debile.Prie ko čia kas ką per krizę atėmė ar sumažino.Ir kur parašyta,kad blogai apmokęstinti kriošenas?Kas sako,kad blogai jei biudžetas padidės?Akinius užsidėk.

  Prieš 4 mėnesių
 • Oioioi

  atsakymas į: *********** Nuoroda

  Koks bolševikinis komentaras. Ir dar didžiosiomis.

  Prieš 4 mėnesių
 • dabar jau ir durnam aišku

  atsakymas į: *********** Nuoroda

  kad šitas išverstaskuris jau nebepateks i seima kitai kadencijai !

  Prieš 4 mėnesių
 • ??????

  atsakymas į: *********** Nuoroda

  Kai kurie veikėjai džiaugiasi, kad mieste daug mašinų, triukšmo...

  Prieš 4 mėnesių
 • Onute

  Nuoroda

  prezidente grybauskaite galetu tvarka padaryt seime , o tai seimo narei ka tik sugalvija ta ir daro nematau tvirtos prezidentes rankos .

  Prieš 4 mėnesių
 • qwe

  atsakymas į: Onute Nuoroda

  Gal iš ten prisikėlei, įsižnypk...

  Prieš 4 mėnesių
 • nu bet siaubas

  atsakymas į: Onute Nuoroda

  kokių debilų gyvena šitam kaimi ? Net nežino kad Grybauskaitė nebe prezidentė ?

  Prieš 4 mėnesių