Į Anykščių miesto šventės atidarymą penktadienį anykštėnai žygiavo nuo koplyčios iki miesto parko. Eisenoje rikiavosi šimtai, o gal ir tūkstantis žmonių - miesto svečiai iš Latvijos, Lenkijos ir Baltarusijos, rajono valdžia, Pasaulio anykštėnai, seniūnijų, įmonių ir įstaigų kolektyvai.

 

Šventės vėliavą kėlė pianistė, tarptautinių konkursų laureatė Milda Daunoraitė, atidarymo kalbas sakė Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius ir Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas Tomas Ladyga. Pastarasis akcentuodamas kūrybą dėstė, kad ,,susikuriame džiaugsmus, pramogas ir problemas" o ,,kai kam kūryba apskritai menas kaip išgyventi". Profesorius T.Ladyga linkėjo, kad visų mūsų vaikaičiams ir vaikaičių vaikaičiams būtų gera į Anykščius sugrįžti ir gera Anykščiuose gyventi. Anykštėnus sveikino ir garbiausias šventės svečias Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius, Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos miestų delegacijų vadovai.

Šių metų Anykščių garbės piliečiais paskelbti VU profesorius Osvaldas Janonis bei visuomenininkė Bronė Lukaitienė. Deja, nei vienas iš jų į šventę atvykti negalėjo.

Po oficialiosios dalies penktadienį miesto parke grojo Maduonos (Latvija) pučiamųjų orkestras bei anykštėnų kapela ,,Grieža".

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Pastebėjimas

  Nuoroda

  Daugumos anykštėnų veidai eisenoje kaip per laidotuves...

  Prieš 3 savaičių
 • TOKIOSE VIETOSE

  atsakymas į: Pastebėjimas Nuoroda

  privaloma įkalti,o be stimulo koks juokas

  Prieš 3 savaičių
 • Vadis

  Nuoroda

  Aha vien pensininkai

  Prieš 3 savaičių
 • evaldas

  Nuoroda

  kaip cia gera ir grazu

  Prieš 3 savaičių