Vyriausybė trečiadienį pritarė Seime svarstomoms įstatymų pataisoms, kuriomis produktų gamybai būtų leista naudoti visą pluoštinės kanapės augalą, atsisakant dabartinio apribojimo jį auginti tik pluoštui, sėkloms ir sodininkystei.

 „Prognozuojame, kad šalies žemdirbiai ir perdirbėjai galės naudoti visas augalo dalis ir gaminti ne tik pluoštą ir sėklą, bet ir kitus gaminius, pavyzdžiui maistą, pašarus ir netgi automobilių detales“, – Vyriausybės posėdyje sakė žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Anot jo, perdirbus visas pluoštinių kanapių dalis, šio sektoriaus sukurta vertė Lietuvos ekonomikai sugeneruotų dideles pajamas – kanapių augintojų skaičiavimais, jų uždarbis iš vieno hektaro galėtų padidėti nuo 300 iki 4100 eurų už hektarą.

Pluoštinių kanapių įstatymo pataisas Seime yra užregistravę „valstietė“ Virginija Vingrienė ir „socialdarbietis“ Petras Čimbaras, bei konservatoriai Mykolas Majauskas ir Kazys Starkevičius.

Šiuo metu Lietuvoje galima laisvai nusipirkti įvairių maisto produktų, turinčių kanapių sėklų ar kanapių sėklų aliejaus – duonos, miltų, alaus. Tačiau, pavyzdžiui, kanapių aliejus, nors ir pagamintas iš Lietuvoje teisėtai auginamų pluoštinių kanapių, yra draudžiamas.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Ukininkas

  Nuoroda

  Ar tikrai bus galima gaminti "moliuką" iš žiedadulkių ?

  Prieš 4 mėnesių
 • Loreta

  Nuoroda

  Dabar draudzia kanapes , o tai situ kanapiu lapus sudziovinus gal bus galima vietoje tabako rukyt , dabar cigaretes brangios , o cia prisiskiniai lapu , pasidziovinai , prisikimsai pypke ir valiai ....

  Prieš 4 mėnesių
 • Nu

  atsakymas į: Loreta Nuoroda

  Tai jooooo!!!!!vėl pamatysime Dzokonda....

  Prieš 4 mėnesių