Anot prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovės Bertos Čaikauskaitės, skelbiama pranešime spaudai, vasarą pirkėjai dažniausiai perka agurkus ir pomidorus. „Šį sezoną galime pasidžiaugti, nes bazinių daržovių – agurkų ir pomidorų – kainos, lyginant su ankstesniais metais, krito. Pavyzdžiui, agurkų kainos sumažėjo net 30 proc., o tai natūraliai padidino jų paklausą ir populiarumą tarp pirkėjų. Juk agurkai vasarą – nepamainomas ingredientas: pradedant šaltibarščiais, baigiant saldžiojo deserto vaidmeniu, derinant juos su sūriu ir medumi“.


Pasak atstovės, nors vaisių ir daržovių kainoms paprastai didžiausią įtaką turi gamtinių sąlygų veiksniai, sezoniškumas bei derliaus gausa, Lietuvos augintojai agurkus augina šiltnamiuose, kuriuose gali reguliuoti drėgmės kiekį priklausomai nuo poreikio, t. y. lietaus stygius jų neveikia taip, kaip kitų daržovių kultūrų, kurios auginamos lauke.
Populiariausi, anot B. Čaikauskaitės, yra tradiciniai, lietuviški trumpavaisiai agurkai: „Iš visų praėjusiais metais parduotų agurkų net 65 proc. sudarė būtent trumpavaisiai, vietos augintojų užauginti agurkai“.

 

Tarp perkamiausių, B. Čaikauskaitės teigimu, daržovių, yra ir pomidorai. „Jau keletą metų iš eilės pirkėjus džiugina tolydžio mažėjančios pomidorų kainos. Dėl šios priežasties jų pardavimai yra ūgtelėję. Tiesa, daugiausiai vasaros metu vis dėlto nuperkama šviežių lietuviškų bulvių. Tai – laiko patikrinta, tautiečių visus metus itin mėgstama daržovė, tačiau šviežio derliaus bulvės visuomet sulaukia ypatingo dėmesio“, – įsitikinusi B. Čaikauskaitė.

- BNS Spaudos centras

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Karbamido

  Nuoroda

  Nusipirk nereiks keturių kilogramų, galėsi valgyt po keletą gramų, aš anksčiau tai ampuolesgerdavau amioniako

  Prieš 4 mėnesių
 • Leda

  Nuoroda

  Musu 4 asmenu seima per diena suvalgome 4kg.agurku ir 4 kg pomidoru ir 1 ltr. gretines , zinoma , as is ju paruosiu salotas ir tai tik priedas prie mesos patiekalu., o kur dar sriubos , viskas subalansuota , reikia maitintis sveikai .

  Prieš 4 mėnesių
 • Kas

  Nuoroda

  Sumažėjo kosminės kainos, neperku nei agurkų nei pomidorų gyvenu kaime užsiauginu, kam trąšas valgyti

  Prieš 4 mėnesių