Miško žemę norintys parduoti jos savininkas negalės reikalauti, kad pirmumo teisę į besiribojančią jo valdą turintis pirkėjas pirktų visą sklypą, o ne tik norimą jo dalį.
Už tokį Miškų įstatymo pakeitimą balsavo 63  Seimo nariai, tame tarpe ir anykštėnai, "valstietis" Antanas Baura ir konservatorius  Sergejus Jovaiša, prieš – vienintelis „valstietis“ Kęstutis Bacvinka, o susilaikė 39. Jos įsigalios nuo rugsėjo.


Pataisa nebus taikoma, jeigu visi pardavėjo sklypai ribojasi tarpusavyje.
Pakeitimo iniciatoriai sako, kad dabar žmonės, dėl finansinių ar kitų priežasčių negalintys įsigyti viso žemės ploto, negali įsigyti ir vien besiribojančios valdos.
Pirmumo teisę pirkti žemę dabar turi sklypo bendraturčiai ir asmenys, esantys miško žemės, kuri ribojasi su pardavėjo sklypu, savininkai.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Švedija ir kiti

  Nuoroda

  Krocom, Švedijoje parduodamas "Miško nekilnojamasis turtas, kurį sudaro nuolatinis sklypas, kurio bendras plotas yra apie 950 ha, 50 minučių kelio automobiliu į šiaurę nuo Östersundo. Turtas yra labai unikalus, o visas 31 000 m3 miškas yra produktyvus. Tai stebuklingas miškas, turintis labai gerą medžioklę. Senasis miškas, kuriame beveik visas miškas yra daugiau nei 100 metų, niekada nebuvo surenkamas, jis yra labai unikalus tokio dydžio turtui." O Ispanijoje net keli miškų, tinkamų medžioklei su ūkiais pasiūlymai. Ir Austrijoje. Tik pirk!
  Ir jokių apribojimų, pirmanybių, suvaržymų!

  Prieš 4 mėnesių
 • Iš tiesų!!!

  atsakymas į: Švedija ir kiti Nuoroda

  Kaip dar gajus sovietinis mąstymas lietuvių galvose.

  Prieš 4 mėnesių
 • Taigi aha !

  Nuoroda

  Kas čia per pirmumo teisė? Blatas pagal sovietmečio stilių? Jei miškas mano, tai kam noriu, tam ir parduodu. Tam, kas daugiau moka. Kokie dar gali būti mano teisės parduoti suvaržymai?!

  Prieš 4 mėnesių