Šokti į vandenį ruoniams teko nuo apledėjusio upės kranto.
Šeštadienį Anykščiuose tarp tilto ir bažnyčios Šventosios upėje „griekus nuplovė“ beveik dvi dešimtys Anykščių sveikuolių. Į ledinį vandenį kartu su moterimis išdrįso šokti tik vienas vyras.

 

Šeštadienį Anykščiuose  tarp tilto ir bažnyčios Šventosios upėje „griekus nuplovė“ beveik dvi dešimtys Anykščių sveikuolių. Į ledinį vandenį kartu su moterimis išdrįso šokti tik vienas vyras.

 Po vidudienio spaudė apie 8 laipsnių šaltukas, tačiau į žiemos maudynes susirinko beveik tie patys sveikuoliai, kurie maudosi kiekvieną žiemą. Beje, šiemet tarp besimaudančiųjų nebuvo 78 – erių sulaukusio vieno iš žiemiškų maudynių pradininko ir entuziasto Albino Starkausko bei gydytojo Eimučio Skačkausko. Su moterimis į ledinį vandenį šoko vienintelis vyras Algimantas Zukas, ta proga net kelias eilėraščio eilutes brūkštelėjęs apie „stovinčius, sušąlusius vyrus ir upe, kaip gulbės, plaukiančias moteris“.

Pažiūrėti besimaudančių ruonių susirinko labai daug anykštėnų, kurie į apykakles įtraukę kaklus stebėjosi besimaudančių drąsa ir svarstė, ar jie nesusirgs. Nuo upės dauguma sirgalių spruko pirmiau negu sveikuoliai spėjo apsirengti ir patraukti į koncertą koplyčioje. 

 

Jonas Junevičius
jonas.j@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.