Per karščius Lietuvoje išaugo vandens suvartojimas, todėl didmiesčių vandens tiekėjai prašo gyventojų jį vartoti atsakingai.

 

„Vilniaus vandenys“ skelbia, kad Vilniuje visi gyventojai aprūpinami geriamuoju vandeniu, bet yra vietų, kur dėl išaugusio vandens suvartojimo, sumažėjęs jo slėgis.

Šiomis dienomis Vilniuje vandens suvartojimas vidutiniškai išaugo ketvirtadaliu, o Kalnėnų rajone – net tris kartus.

„Kauno vandenys“ nurodo, jog dėl išaugusio vandens vartojimo krenta jo slėgis, didėja drumstumas.

Vandens tiekėjai pastebi, jog problema paaštrėja vakarais, kai namo grįžę gyventojai jį masiškai naudoja ne tik buities reikmėms, bet ir laistymui.

„Vilniaus vandenys“ prašo privačių valdų savininkų vandenį vartoti itin atsakingai ir taupiai, kiek įmanoma mažiau jo skirti laistymui. Bendrovė teigia, jog kitu atveju gali tekti riboti vandens slėgį, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas vandens tiekimas.

Lietuvoje šią savaitę laikosi karšti orai, o trečiadienį ir ketvirtadienį laukiama birželiui rekordinio 36 laipsnių karščio.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Broniau

  Nuoroda

  ....nekuomet negailek zmogui vandenio-dievas tave nubaus....sajudis Tautiecius..-gyvulynu padare.

  Prieš metus
 • Geda klausyti

  Nuoroda

  ....tai kokia valstybe sukurem, kad vandenio trukumas....truksta zodziu.Bolsevikeliai ir tie geriau tvarkesi-vandens nebuvo trukumas-is Sventosios upes siurbliai vandeni pakeldavo iskastam Nevezui....svieto pabaiga ateina sitai santvarkai.

  Prieš metus
 • Bronius

  Nuoroda

  Kieme yra sulinys , tai vandens sumazejo per karscius ,tai rakinu kad kas nors nesemtu ir be mokescio nepasinaudotu.

  Prieš metus
 • Danute

  Nuoroda

  Gyvenam daugiabutyje tai labai atsalingai naudojame vandeni , stengiames veido jau nepraust o tik dregnu ranksluosciu pasluostyt, tualete vandeni nupilam tik karta per dien kai visa seima pasinaudoja .

  Prieš metus