Po sekmadienį vykusių rinkimų Europos Parlamente (EP) turėtų keistis šeši iš vienuolikos Lietuvos atstovų.

 

Po rinkimų čia nebeliks konservatorių Laimos Liucijos Andrikienės ir Algirdo Saudargo, socialdemokrato Zigmanto Balčyčio, su Liberalų sąjūdžiu ankstesnėje kadencijoje išrinkto Antano Guogos bei su „Tvarkos ir teisingumo“ sąrašu išrinktų Valentino Mazuronio ir Rolando Pakso.

L. L. Andrikienė buvo septintoji Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos sąraše ir į EP nepateko, rodo pirminiai kandidatų reitingavimo duomenys.

A. Saudargas bei Z. Balčytis į Europos Parlamentą nekandidatavo.

A. Guoga siekė būti išrinktas su Lietuvos centro partija, tačiau ši partija mandatų negavo.

V. Mazuronis liko antruoju numeriu Darbo partijos kandidatų sąraše. Partija gavo vieną mandatą: EP turėtų dirbti ir anksčiau šiai partijai atstovavęs V. Uspaskichas.

R. Paksas siekė būti išrinktas su rinkimų komitetu, tačiau jis negavo nė vieno mandato.

Be V. Uspaskicho, Europos Parlamente darbą tęs ankstesnėje kadencijoje jame dirbę liberalas Petras Auštrevičius, socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemaras Tomaševskis bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Bronis Ropė.

Pirminiais duomenimis, naujai į EP išrinkti socialdemokratas Seimo narys Juozas Olekas, „valstiečių“ atstovas, buvęs garsus krepšininkas Šarūnas Marčiulionis, konservatoriai akademikas Liudas Mažylis, parlamentarai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė bei Seimo narė Aušra Maldeikienė, kandidatavusi su rinkimų komitetu

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • ką ten veiks tas krepšinykas,na žiauru

  Prieš metus
 • nu

  Nuoroda

  Kad populistė Blinkevičiūtė vėl pateko, tai nieko gero.

  Prieš metus
 • jokios naudos

  Nuoroda

  nebus ,butu nauda atsisakytu tu mandatu ir pinigus ju i biudzeto ,kasa ,na buvo 29 metus ,kur ju darbo rezultatai ,matet ,pajaute ,juk jie nieko nedirba ir nedirbs ir dar kokie klounai ,juokas tik ima pro asaras

  Prieš metus
 • košmaras

  Nuoroda

  nesusigaudom kur renkam, kam renkam, ką renkam? Bus EP apgailėtina grupelė iš LT, neatstovaujanti LT, tik palaimingai plūduriuojanti globalizmą šlovinančiame burbule, nuolankiai pritariant "didiesiems". Blogiau išsirinkt negalėjom

  Prieš metus
 • Kas durnam košmaras, tas pritingam gerai

  atsakymas į: košmaras Nuoroda

  Globalizmas yra gerai. Kažkas paleido gandus,kad yra blogai, o durniai ir patikėjo. Kuo jis blogai? Kad mes priklausome globaliai krikščionių kultūrai? Kad mes turime visame pasaulyje pripažintą simfoninį orkestrą, o ne tik balalaikų ansamblį? Kad mes galime pirkti vodką Finliandiją, o ne kaimynės brogą?
  Kodėl avine naudoji globalistinį žodį košmaras? Kodėl sėdi prie interneto, kas yra globalizmo pasiekimas?

  Prieš metus
 • Dar neprabudote -prisapnavau? Kai išmiegosite, pasitikrinkite globalizacijos sampratą, jos + it -, ne vien buitiniame lygmenyje, bet tautos savasties, valstybės išlikimo kontekste

  Prieš metus
 • baikit

  atsakymas į: Košmaras Nuoroda

  čia jau globalizmiškai nustokite pestis.

  Prieš metus
 • LT

  atsakymas į: Košmaras Nuoroda

  Globalizmas yra nuostabu. Visos šalys kurios yra izoliavusios save nuo pasaulio gyvena tik šudinai ir ne kitaip. Gali saugoti savo tautinę sąvastį, bet taip besaugodamas greitai atsidursi barbarų iš rytų rankose, kurie tau primes laukinį globalizmą. Tad Lietuva išliks kaip valstybė, tik eidama su civilizuotų Vakarų pasauliu. Kito sėkmingo kelio mums nėra.

  Prieš metus