„Sveiki. Aš esu Hugleikur Dagsson ir kuriu juokelius apie šūdus, mirtį ir kitas šeimos vertybes. Esu karikatūristas ir rašytojas. Taip pat užsiimu kitais dalykais. Nelabai domiuosi makaronais. Gimęs ir išaugintas Islandijoje. Kartą laimėjau apdovanojimą“, – taip savo tinklapyje prisistato islandų menininkas.

 

Tūkstančius juodų komiksų pripiešusio menininko skiriamasis braižas – minimaliai, kone vaikiškomis linijomis perteikiamas juodas, aštrus islandiškas humoras. Amoralias situacijas ir nepatogius scenarijus  H. Dagsson perteikia minimalistiškai ir taikliai – nelieka vietos dviprasmybėms, viskas labai aišku. Iš pirmo žvilgsnio primityvūs paveikslėliai vaizduoja situacijas, iš kurių paprastai žmonės nesijuokia. Nuo 2002 m. daugiau nei 20 Iliustracijų knygų išleidusio menininko akiratyje  – chaosas, anarchija, kanibalizmas, seksas, incestas, mažumos, religija... Rinkdamasis taikinus, H. Dagsson, atrodo, nepripažįsta jokių tabu. Tačiau tai nesutrukdė pelnyti nacionalinių apdovanojimų už pjeses teatrui!

 

 

H. Dagsson komiksų paroda – vienas iš pagrindinių akcentų šių metų „Devilstone“ menų programoje „Masinė Hipnozė“. 69 originalūs H. Dagsson darbai bus eksponuojami Anykščių viešojoje bibliotekoje nuo liepos 12 iki rugpjūčio 11 d. Atidaryti parodą ir pabendrauti su gerbėjais į festivalį atskrenda pats darbų autorius. Parodos atidarymas: liepos 12 d., 12:00 val.

 

Per visą laikotarpį iki parodos uždarymo rugpjūčio 11 d. bus galima apžvelgti ne tik darbų ekspoziciją, bet ir įsigyti originalios Hugleikur Dagsson atributikos: iliustracijų knygų, marškinėlių ir menininko darbų.

 

„Devilstone“ 2019 vyks liepos 11–14 dienomis Anykščiuose.

  

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=O3q4zw9CEpI

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • A ti

  Nuoroda

  ne Surdegi bus pystifalis? A ti mes jau ruostis pradejam, virai slanbaumus jau kala

  Prieš metus
 • Jooo

  Nuoroda

  Kas išvis prikvietė tuos velnius į Anykščius? Savo didvyrius norėtume žinoti

  Prieš metus
 • Linkiu

  Nuoroda

  Kodėl kitais metais neorganizuoti velnių festivalio šalia Rygos...

  Prieš metus
 • Palinkiu

  atsakymas į: Linkiu Nuoroda

  Geriau organizuokime miesto šventę už Varšuvos. Visiems bus tik geriau.

  Prieš metus
 • Koks

  atsakymas į: Palinkiu Nuoroda

  Kvailas zmogelis raso ,miesto svente ir miesto gimtadienis ir svenciamas tam paciam mieste,o jus vaziuokit i Varsuva,smegenys istaskei velnio akmeny tai nieko protingo parasyti negali!

  Prieš metus
 • Kaimiets

  atsakymas į: Koks Nuoroda

  Dundukui labai patinka kai per miesto šventę prie kulturnamio subado žmones. Tokia miesto šventės tradicija. Kaimiečiai moka švęsti.

  Prieš metus
 • Toks

  atsakymas į: Koks Nuoroda

  Varšuvos žmonės ne tokie durni, kad priimtų festivalį, kurio simbolis apverstas kryžius varnos snape. Lenkai myli savo bažnyčią ir tikėjimą

  Prieš metus
 • Hero

  atsakymas į: Toks Nuoroda

  Lenkai kunigams griauna paminklus, kurie prievartavo vaikus ir dulkino vienuoles. Bažnyčia kažkodėl nemyli lenkų.

  Prieš metus