Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), siekdama padėti savivaldybių vadovams kurti korupcijai atsparią aplinką, organizuoja tris renginius „Pagrindiniai iššūkiai ir priemonės korupcijos rizikoms savivaldybėse suvaldyti“.Vienas iš jų birželio 11 dieną vyks Anykščiuose.


Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programos vienas iš tikslų – siekti didesnio viešojo sektoriaus valdymo efektyvumo, sprendimų ir procedūrų skaidrumo, viešumo ir atskaitingumo visuomenei, didesnio valstybės tarnybos atsparumo korupcijai. Siekiant šio tikslo, ypatinga reikšmė tenka savivaldybių vadovams, kurių asmeninis pavyzdys, aukščiausių elgesio standartų laikymasis, aiški antikorupcinė pozicija ir aktyvus įsitraukimas į antikorupcinę veiklą užtikrina nuoseklų ir veiksmingą korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimą.
 
„2018 metų tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis“ duomenimis, miestų ir rajonų savivaldybės yra laikomos vienos labiausiai korumpuotų institucijų Lietuvoje. Tai, kad savivaldybės išlieka tarp institucijų, kurios yra vertinamos kaip labiausiai korumpuotos, ir per pastaruosius kelerius metus nėra stebima pamatuojamų teigiamų pokyčių, sietina su proaktyvaus viešojo sektoriaus įsitraukimo ir dalyvavimo užtikrinant ir įdiegiant savikontrolės principus savo institucijų viduje stoka“, – teigia STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius.
 
Renginių metu bus aptartos korupcijos prevencijos veiklos aktualijos, korupcijos rizikos veiksniai savivaldybėse, pristatytos efektyviausios korupcijos prevencijos priemonės, diskutuojama, kokių veiksmų reikia imtis, siekiant užtikrinti savivaldybių atsparumą korupcijai.
 
Renginiai skirti naujai išrinktiems savivaldybių merams, jų pavaduotojams, savivaldybių Antikorupcijos komisijų pirmininkams, savivaldybių administracijų vadovams (ypač – naujai išrinktiems ar paskirtiems), tačiau laukiami ir kiti savivaldybių antikorupcinės politikos formavime dalyvaujantys asmenys.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Taip

  Nuoroda

  Ko gero vienintelė institucija, kuria galima pilnai pasitikėti.

  Prieš metus
 • cirkas pro

  Nuoroda

  asaras

  Prieš metus
 • Dangei

  atsakymas į: cirkas pro Nuoroda

  4 metai kalėjimo cirkininkui spaudžia ašarą?

  Prieš metus
 • Baltakiokas

  Nuoroda

  Tai taip ir nesupratau, ar pasodino ta poveikio prekiautoją ar ne ? Sakė kokia tai STT kad uždraudė jam lankytis savivaldybėje ? Bet teko matyti kad jis ten lankosi ! Tai kaip čia yra ?

  Prieš metus
 • Baltakiokui

  atsakymas į: Baltakiokas Nuoroda

  Padaryta išimtis ir leidžiama apsilankyti per rajono tarybos posėdį. Draudžiama su taip tikrais asmenimis bebendrauti ( tame skaičiuje ir su spec. liudytoju A.G.). Kadangi STT profesionaliai surinkto kaltinimus įrodančius duomenis, tai laikyti suimtą nėra tikslo. Bausmę skirs Teismas.

  Prieš metus
 • Dvaras

  Nuoroda

  Po to, kai valdant Skverneliui STT išdrįso pagauti Tubį, STT pradedu pasitikėti. Prokuratūra užtikrinta teismo rezultatu, o kaltinimai pareikšti minimaliai 4 metų laisvės atėmimo bausmei.

  Prieš metus