Šeštadienį Anykščių rajone ir mieste šurmuliuos tradicinių ,,Nuotykių lenktynių“ dalyviai. Renginio organizatorius Marijus Rindzevičius prašo anykštėnų ir miesto svečių, vairuojančių automobilius būti atidiems. Ypač dėmesingiems reikia būti vairuotojams kelyje Anykščiai - Rubikiai bei Mačionių apylinkėse, kur apie vidurdienį lenktyniaus sportininkai. ,,Atsiprašome ir žvejų, nes šeštadienį truputį drumsime Rubikių ežero vandenį“, - šypsojosi M.Rindzevičius.

 

Paskutinis gegužės savaitgalis Anykščiuose bus pats sportiškiausias ir įdomiausias visoje Lietuvoje! Juk prieš prezidento rinkimus reikia gerai „pravėdinti galvas“. Gegužės 25 d. Anykščiuose vyks pačios smagiausios nuotykių lenktynės – „Nykštietiškas Triatlonas“! Jau ne vienerius metus Anykščiai Lietuvos turizme užima labai tvirtą poziciją ir konkuruoja net su didžiaisiais šalies kurortais dėl turistų dėmesio ir atostogų krypties pasirinkimo. Turistai atvykę čia vienai dienai dažnai nustemba kiek daug čia lankytinų vietų ir pramogų, o per vieną dieną aplankyti visko neįmanoma, todėl iš karto planuoja sekančią kelionę į Anykščius.

 Sėkmė slypi detalėse

 Galima populiariai pasakyti, kad Anykščių sėkmė slypi detalėse. Atvykus nesunku pastebėti mažos bendruomenės privalumus, skirtingi turizmo paslaugų teikėjai yra draugiški, vieni kitus palaiko, dalinasi turizmo informacija, rekomenduoja vieni kitus. Anykščiai yra puikus turizmo bendruomenės pavyzdys, kai viskas daroma vienu tikslu – garsinanant savo kraštą. Mieste pilna smulkių, bet malonių detalių, sukuriančių jaukumo ir išskirtinumo įspūdį, pavyzdžiui: sutvarkyta ir nuolat tobulinama turizmo infrastruktūra, tipis miesto parke, šviesos instalialiacijos naktį, unikalių renginių gausa, kurie kaskart suteikia miestui kitokių atspalvių. Vienas tokių renginių yra Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas Triatlonas“.

 

Gegužės paskutinį savaitgalį Anykščiuose dominuos sportinis turizmas

Turizmas, sportas, pramoga! Su tokiu šūkiu „Nykštietiškas Triatlonas" kviečia pasiimti sau į komandą draugą ir sudalyvauti pašėlusiose Anykščių pažinimo varžybose. Renginio organizatoriai tikina, kad toks renginio pavadinimas pasirinktas neveltui. Žodis „Triatlonas“ atspidi skirtingus Anykščių pažinimo būdus. Sortą ir pramogas mėgstantys žmonės yra kviečiami rungtyniauti plaukiant baidare, pėsčiomis ar važiuojant dviračiu. Toks „Triatlonas“ tapo „Nykštietišku“, nes iš tiesų, neturi nieko nieko bendra su tikruoju triatlono sportu. Šios varžybos yra kur kas paprastesnės, bet tikrai nuotaikingesnės . „Nykštietiškas“ asocijuojasi su Anykščių miesto pavadinimo kilmės legenda apie prie upelio skalbiančios moters užgautą nykštį. Pastarasis tapo vienu iš Nykštietiško Triatlono simbolių. O kad sportininkams ir megėjams būtų aiškus šių varžybų tikslas, tai puikiai atspindi „Nuotykių lenktynės“.
„Nykštietiškame Triatlone“ varžomasi komandiniu principu, o komandą sudaro tik 2 žmonės. Dalyviai turi galimybę rinktis trasą pagal savo pajėgumą, tačiau tai turi padaryti turėdami itin mažai informacijos apie pačias trasas. Skelbiamas tik pagrindinės trasų rungtys ir prognozuojamas įveikimo laikas. Visa kita organizatoriai laiko visiškoje paslaptyje. O visa informaciją apie lenktynių trasą dalyviai sužino vos 15 minučių prieš startą.
Vienus žmones dalyvauti Nykštietiškame Triatlone skatina sportinės intencijos, kitus – noras aktyviai ir turiningai praleisti savaitgalį gamtoje. Renginio dalyvių auditorija, pasak organizatorių, labai skirtinga. Tiek pagal profesiją ar pomėgius, tiek pagal amžių. Jauniausias kada nors buvęs dalyvis – 1 metų amžiaus vaikas, kurį tėvai, 2015 m., dalyvaudami dviračių rogainingo trasoje, vežiojosi ant nugaros. Vyriausiajam – per 60-imt. Nuotykių lenktynių trasas Anykščiuose yra išbandę išokėjas Deividas Meškauskas, olimpietis slidininkas ir biatlonininkas Vytautas Strolia. O 6-ą dešimtį perkopęs seimo narys Algirdas Sysas nėra praleidęs nė vienų lenktynių –Nykštietiškame Triatlone kasmet sėkmingai dalyvauja nuo pat 2011 metų ir yra išbandęs net „Elito“ trasą.

„Nykštietiškas Triatlonas“ – bedruomeniškumo pavyzdys visoms turizmo bendruomenėms Lietuvoje


VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro laikinoji vadovė Kristina Beinorytė pasidalino miesto sėkmės formule: „Turizmas - Anykščių rajono strateginė kryptis. Ir tai atsispindi ne tik savivaldybės strateginiuose planuose. Nors ir maži, tačiau Anykščiai puikiai išnaudoja savo privalumus prieš didžiuosius miestus. Bendravimo ir susikalbėjimo tarp vietos turizmo paslaugų teikėjų galima tik pavydėti. Kryptingas vietos valdžios, verslininkų ir bendruomenės darbas užaugino labai saldžių vaisių. Visa tai puikiai atsispindės „Nykštietiško Triatlono“ varžybų metu, kai vieno renginio metu visas rajonas susivienys“.

Anykštėnai šiemet vėl nustebins - nuotykių lenktynės persikels net į virtualią realybę!

Vienas „Nykštietiško Triatlono“ organizatorių Marijus Rindzevičius atskleidžia keletą intriguojančių būsimo renginio detalių:
• Dalyvių laukia ekstremalus iššūkis – teks nušokti nuo kelių šimtų metrų aukštyje esančio lieptelio. Tiesa, visa tai bus 3D erdvėje.
• Nuotykių trasas dalyviai įveiks dviračiais, baidarėmis, pėsčiomis, riedučiais, bus priversti pasinaudoti reguliariais pramoginio traukinio reisais, o dalį trasos įveiks net rogutėmis!
• Varžybų metu dalyviai susipažins su sakraliniu menu. Tačiau net didžiausiems sakralinio meno žinovams vargu ar žinios padės turėti pranašumą lenktynėse.
• Finiše dalyvių lauks kavos pupelių kalnas, kur jie turės galimybė tą kalną šiek tiek perskirstyti ir kavos paragauti.
• Ne visus atsakymus (kontrolinius punktus) rasite žemėlapyje. Dalį jų surasti pavyks tik išsiaiškinus organizatorių parengtas užuominas.
• Organizatoriai tikina, kad gegužės 25 d. varžybų dalyviai pamatys Anykščiuose FLAMINGUS, kad renginio dieną net obelys užderės, ir kad tikrai teks padirbėti prie mandrų puodų...
• Kiekvienas dalyvis, jau yra laimėtojas – po finišo visi bus apdovanoti net iki 100% nuolaidų siekiančiu paketu beveik visoms Anykščių krašto pramogoms.
„Nykštietiškas Triatlonas“ vyks jau 9-ą kartą. Renginys kasmet keičia savo lokaciją, kad dalyviai kaskart patirtų naujų įspūdžių. Šiemet lenktynių dalyvius savo teritorijoje priglaus kaimo turizmo sodyba „Esina“. Startavę prie vaizdingo Rubikių ežero, dalyviai finišą pasieks jau Anykščiuose, kur jų lauks daug staigmenų. Suskubkite registruotis www.nuotykiulenktynes.lt – registracija baigiasi jau šį penktadienį.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • E e e

  Nuoroda

  Nebeer Tubio - nebeer naujienų,Panašu jog rajonas suklestėjo . Pinigėliai byra užsakomiesiems straipsniams ir visi laimingi.

  Prieš metus
 • tikriausiai jau pasodino

  atsakymas į: E e e Nuoroda

  vagį ?

  Prieš metus
 • Dar ne

  atsakymas į: tikriausiai jau pasodino Nuoroda

  Slankioja, kaip sužeistas šuva po tarybą. Painkščia, paloja, iššiepia dantis.

  Prieš metus