Nedideles saulės elektrines įsirengiantiems žmonėms šiemet numatoma skirti 4,5 mln. eurų paramos. Teikti paraiškas bus galima jau gegužę, pranešė Energetikos ministerija.

 Parama galės pasinaudoti vieno ar dviejų butų namų savininkai, įsirengiantys iki 10 kilovatų (kW) galios saulės elektrines. Jų gaminama elektra bus naudojama namų ūkiuose.

„Vienas svarbiausių mūsų prioritetų skatinant žaliosios energetikos gamybą – sukurti galimybes gyventojams patiems pasigaminti elektros energiją. Todėl siekiame, kad kuo didesnis jų skaičius galėtų pasinaudoti finansinio skatinimo priemonėmis ir tai padaryti būtų kuo paprasčiau ir lengviau“, – pranešime sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Kvietimas teikti paraiškas bus skelbiamas gegužės 10 dieną bei truks vieną mėnesį, o liepos viduryje žmonės jau žinos, ar gavo paramą.

Parama sieks 323 eurus, jei įsirengiama 1 kilovato (kW) galios elektrinė, 1615 eurų – 5 kW galios, 3230 eurų – 10 kW.

Iki 2023 metų planuojama investuoti daugiau kaip 16 mln. eurų ES fondų lėšų – per šį laiką bus skelbiami keturi kvietimai teikti paraiškas. Jei šiais metais bus gauta daugiau paraiškų nei už 4,5 mln. eurų, gali būti skirta ir daugiau lėšų.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • ir

  Nuoroda

  kaip visada te tiek reikalų ir reikalavimų bus prirašyta, kad geriau nereikia

  Prieš 4 mėnesių
 • tai pinigu

  Nuoroda

  plovykla ,nebetikiu

  Prieš 4 mėnesių
 • Cia

  Nuoroda

  Neparašyta kad iš įrengus bus kompensuojama, ir dar reiks vistiek mokėti už tinklus ir kainuos puse kainos dabartinės elektros, jei kas norit įsirengti tik ne per tinklus, isirengiai ir sildai vandenį ir naudojiesi buitiniais prietaisais,

  Prieš 4 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  ir vel nauja afera ???

  Prieš 4 mėnesių
 • X - man

  Nuoroda

  Lietuvai reikia atominės elektrinės, o su šia žaliąja, subsidijuojama energetika tai patys suprantant.

  Prieš 4 mėnesių