Liko vos savaitė iki šv. Velykų. Dabar – Gavėnios laikas... Bažnyčia rekomenduoja šiuo laikotarpiu susilaikyti nuo linksmybių, penktadieniais pasninkauti, prisiminti Kristaus kančią.

Mityba – tema, kuria kiekvienas turi savo nuomonę, dažnai ir kategorišką. Mėsiavalgiai gina savo įsitikinimus ir teigia, kad mūsų klimato zonoje gyvenantiems žmonėms mėsa yra būtina raciono dalis, vegetarai sako, kad puikiausiai galima gyventi ir atsisakius mėsos, žuvies, kiaušinių. Tuo tarpu žaliavalgiai konstatuoja, kad tik termiškai neapdorotas maistas yra sveikatos šaltinis...

„Anykšta“ savo pašnekovų klausė, kokiems maitinimosi įpročiams jie pritaria? Gal būti vegetaru, žaliavalgiu yra tiesiog mados reikalas?

 

Saulius RASALAS, anykštėnas:

- Esu gyvas tolerancijos pavyzdys. Gerbiu žmogaus teisę pasirinkti savo gyvenimo būdą, tuo pačiu ir norą „navatnai“ maitintis. Nereikėtų sugretinti idėjinių poreikių save realizuoti ir, pavyzdžiui, nevalgyti mėsos, ir organizmo bėdų, kai, tarkim, pienas yra neskaidomas. Man artimiausia būtų žaliavalgystė, nes nelabai mėgstu iš brogos pagamintus stiprius gėrimus, galiu gyventi be kavos ir arbatos, organizmas toleruoja nevirtą mėsą. Man visada sūdyti lašiniai buvo skaniausi, o vytina dešra gardesnė už „sasiską“. Problema – tik su alumi. Kaip bevartysi, alus irgi yra termiškai apdirbamas. O termiškai neapdorotas vynas ne visados tinkamai sureaguoja su mano šarmų rūgščių balansu.

Pats madoms nepasiduodu, ir vos koks nors „bulvonas“ pradeda nusikalbėti apie nuodingą „Coco – colą“ einu ir nusiperku nuodingos esencijos. Jei mūsų protėviai nenumirė, nors buvo neskiepyti, tai kodėl jie iš vis mirė, jei tais laikais imperialistai net nebuvo atradę „Coco- colos“?

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Dietologei

  Nuoroda

  Jei lygini su pirmykščiu žmogum ,tai ir gyvenimo būda vesk pirmykščio žmogaus o ne xxl amžiaus .Nesamones rašai ,mergyte ir nemastai.

  Prieš 2 mėnesių
 • As

  Nuoroda

  Aš riju agurkus ekologiškus ir naktį svyciu fosforu

  Prieš 2 mėnesių
 • uztat

  Nuoroda

  partiniai ir ryja vienas kita ,nes ju skrandziai toleruoja

  Prieš 2 mėnesių
 • Nu

  atsakymas į: uztat Nuoroda

  Paskutinį kuri sutiko buvo Caras. Cariškas užkandis.

  Prieš 2 mėnesių
 • Nuoroda

  Būdavo ir butelio gurkli dantim nukandu, o dabar dantų užtai neturiu mes civilizuoti velnią mums žalia ryti mėsa turi būti brandinta, kai ryšį pirmomis valandomis nusitriesi ir apsirgsi, tai mesda reikėtų valgyt po gerų dviejų paru

  Prieš 2 mėnesių
 • Vinca

  Nuoroda

  as ir mana susiedas tai zalevalgei - pasistatam spiritus vini praskiesta svaraine sirapu , papjaustam agurka katra neverdam arba kad ir puszale pamidora irgi katras buna nevirtas, papjaustam lasiniu katre isvalioti druskai ir jau pastaveji , insipiliam zales spalvas cerkan ir palinkim vienas kitam - kad butum sveikas ir drutas kaip agurkas a nepageltanijis ir peraugis - tai kas dabar mes int gala esam, a .... gal daugeu moksla ragavy atsakis .

  Prieš 2 mėnesių
 • Ka

  Nuoroda

  Ponai bevalgysit su saule ne gyvensim nei vienas, kol sveikas žmogus reikia išbandyt viską šiame pasaulį, o pavirtus dulkėmis tik žemę patrešim

  Prieš 2 mėnesių
 • tikrai

  Nuoroda

  apsinuodijęs :)

  Prieš 2 mėnesių
 • Giria

  Nuoroda

  Tiksliai išjuokei mados vergus. Užskaitau.

  Prieš 2 mėnesių
 • kas cia

  Nuoroda

  konkursas,kas durnesnis

  Prieš 2 mėnesių
 • Dietologė

  Nuoroda

  Žaliavalgystė yra tikroji žmogaus prigimtis. Pirmykštis žmogus neturėjo ugnies ir todėl žmogaus organizmas skirtas valgyti žalią mėsą. Svarbu, kad mėsa būtų sunaudojama per pirmas valandas nuo papjovimo. Dar labai svarbu, kad pjaunant būtų labai gerai nuleistas kraujas.

  Prieš 2 mėnesių
 • Juozas

  atsakymas į: Dietologė Nuoroda

  Kam pjauti, jeigu galima perkasti dantimis. Dabar taip madinga, net dėl postų valdiškoje kėdėje pjauna vieni kitus, kandžiojasi, o dėl verslo įtakos taip pat.
  Gražios dienos visiens pavalgiusiems.

  Prieš 2 mėnesių