Balandžio 12 d. Anykščių r. Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinukai vyko į Niūronių kaime įsikūrusį „Arklio muziejų“. Šiltoje autentiškoje troboje, Legų sodybos pirkioje, papuoštoje jau anksčiau išmargintais margučiais, dešimt priešmokyklinukų su mokytoja Rita Vanagaite dalyvavo „Velykinių margučių raštų“ programoje, kurią vedė edukatorė Rita Vasiliauskienė.


Programos metu, edukatorės padedami, vaikai prisiminė, ką jau žino apie artėjančias šv. Velykas, taip pat įgijo daug naujų žinių apie šventės prasmę, papročius, natūralius gamtos dažus, kuriais galima marginti ir kt. Kiekvienas edukacinės programos dalyvis atsargiai nusimargino kiaušinį karštu vašku, merkė jį į dažus, ir tai buvo pats gražiausias margutis, kuriuo galės didžiuotis ir papuošti savo namus.
Programos pabaigoje edukatorė visus vaišino karšta čiobrelių arbata ir tikro skonio kaimiškomis vaišėmis: bulvėmis, apkeptomis krosnyje (kurias R. Vasiliauskienė viliokliškai pavadino „čipsais“), sūriu su medumi, lašinukais ir kitomis gėrybėmis.
Malonaus artėjančios šventės laukimo!

 

Lina

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.