Kovo 13 d. Seime organizuojama konferencija „Pluoštinės kanapės: teisėtos, bet nelegalios. Kada dekriminalizuosime žemės ūkį?“


Renginyje dalyvaus ir savo įžvalgomis pasidalys Lietuvos grūdų augintojų asociacijos, Lietuvos ūkininkų sąjungos, Europos pramoninių kanapių augintojų asociacijos, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos atstovai, Seimo Kaimo reikalų, Sveikatos reikalų bei Biudžeto ir finansų komitetų nariai, ūkininkai, perdirbėjai ir investuotojai.
„Pluoštinės kanapės yra keletą kartų pelningesnė augalinė kultūra nei šiuo metu Lietuvoje paplitę kviečiai. Tačiau griežti ir selektyviai taikomi pluoštinių kanapių auginimą bei perdirbimą kontroliuojantys teisės aktai stabdo pluoštinių kanapių pramonės progresą. Nuoseklus ir aiškus teisinis reguliavimas leistų pluoštinių kanapių augintojams ir perdirbėjams plėtoti šią pramonės šaką be baimės būti pripažintais nusikaltėliais.
Tai užtikrintų kokybiškų iš pluoštinių kanapių pagamintų maisto produktų, maisto papildų ir kosmetikos produktų tiekimą Lietuvos vartotojams. Tuo pačiu paskatintų darbo vietų kūrimą regionuose, aukštesnės pridėtinės vertės pramonės vystymą ir visų susijusių ekonomikos šakų plėtrą.
Didžioji dalis Lietuvoje užaugintos pluoštinių kanapių biomasės eksportuojama ir pridėtinė vertė kuriama kitose Europos Sąjungos šalyse, nors turime visas galimybes perdirbti kanapių žaliavą vietoje bei patenkinti milžinišką paklausą jų gaminiams“, – sako konferencijos organizatoriai.
Pabrėžiama, jog šiai situacijai išspręsti yra būtini greiti ir efektyvūs sprendimai, apjungsiantys visas su pluoštinių kanapių auginimu, perdirbimu ir realizacija susijusias grandis: ūkininkus ir jų asociacijas, perdirbėjus, tiekėjus, vartotojus bei atsakingas institucijas.
Anykščių rajonas minimas tarp tų šalies rajonų, kuriuose pluoštinių kanapių auginama daugiausiai.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.