Pranciškonas Julius Sasnauskas, anykštėnams žinomas iš darbo “Mažojoje studijoje”, po susitikimo dalijo autografus.
Anykščių koplyčioje vasario 7 dieną su anykštėnais susitiko pranciškonas Julius Sasnauskas ir filologė Giedrė Kazlauskaitė. Pranciškonas pristatė savo knygą „Malonės akrobatika“.

 Dieną pranciškonas J.Sasnaukas susitiko su J.Biliūno gimnazijos moksleiviais, su kuriais diskutavo apie J.Biliūno kūrybą, aplankė rašytojo gimtinę Niūronių kaime, o vakare Koplyčioje kalbėjosi su atėjusiais į susitikimą anykštėnais ir dalijo autografus.

Trumpai paaiškinęs savo naujos knygos pavadinimą bei parašymo aplinkybes, daugiausia dėmesio J.Sasnauskas skyrė anykštėnų klausimams. J.Sasnauskas prisipažino, kad jaučiasi Anykščių koplyčioje beveik kaip bažnyčioje, mat didžioji dauguma susirinkusiųjų buvo moterys, o pats vienuolis sakosi augęs šeimoje, kurioje buvo vien moterys. Susirinkusieji teiravosi J.Sasanausko apie jo pasirinkimo kelią, kaip vertinti homoseksualizmą, ar verta švęsti Valentino dieną, kas yra malonė ir dar daugelio klausimų. Beje, malonė buvo vienas iš to vakaro svarbiausių akcentų - viena anykštėnė paklausė, kad galbūt J.Sasnauskas pažįsta rašytoją Jurgą Ivanauskaitę, kuri sunkiai serga.”Pas Jurgą buvau vakar. Prieš dvi savaites jis dar valdė vieną ranką, o dabar jau sunkiai kalba, nes išplito metastazės, gydytojai atsisakė operuoti, o ir ji pati nenorėjo, ir ją paralyžiavo. Dievas  gražiai ją vedė per ligą, galima tai pavadinti malone”,- sakė J.Sasnauskas.

Tiesa, į Anykščius pranciškonas atvyko autobusu, tad negalėjo atsivežti pakankamai knygų ir ne visi pageidauvę galėjo įsigyti jo knygą, bet J.Sasnauskas nurodė, kur Anykščiuose galima įsigyti “Malonės akrobatiką”. 

 

Linas Bitvinskas
linas.b@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.