VASARIO 13 d., TREČIADIENĮ, 17.15 val. kviečiame visus anykštėnus ir miesto svečius į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešąją biblioteką     (Vyskupo skv. 1), kur vyks kraštotyrininko, partizaninio karo Anykščių krašte žinovo bei tyrinėtojo GINTARO VAIČIŪNO naujos knygos sutiktuvės „ŽUVUSIŲ ANYKŠČIŲ KRAŠTO PARTIZANŲ ŽINYNAS". Pristatymą moderuos istorijos mokslų daktaras NORBERTAS ČERNIAUSKAS

          Žuvusių Anykščių krašto partizanų žinyno paskirtis  pateikti išsamius duomenys apie Anykščių krašte vykusį partizaninį karą, žuvusius partizanus, partizanų organizacinius –karinius vienetus, partizanų vadavietes, bei štabavietes bei žuvusių partizanų įamžinimo vietas. Informacija apie žuvusius partizanus pateikta remiantis LYA (buv. KGB) archyvo dokumentais ir liudininkų atsiminimais.

          Šviesios atminties profesorius, habilituotas daktaras Antanas Tyla parengtą leidimui žinyną 2018 02 21 įvertino taip;  „Iki šiol tik savarankiškai išsivadavimo kovą tyrinėjusiems buvo žinoma kas buvo tie Anykščių krašto Laisvės kovotojai, jų žygiai, žūtys, tragedijų vietos. Istorijos nežinantys lieka vaikais. Kas tie kariai kovoję ir tą kovą laimėję nenugalimi, su jaunyste kartu žuvę partizanai, palikę mums nepavergtų vardą, – pasakoja ši knyga. Ji padės įsiminti tų kovotojų ryžtą, narsą, Jų vardus, jų žygių, kovų ir žūties vietas. Jie taps visų mūsų bendražygiais“.  (Renginio dalyviai galės įsigyti žinyną apie Anykščių krašto kovotojus už laisvę)

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Anykštėnė

  Nuoroda

  Liūdna, kad iškraipomi istorijos faktai...Senoji karta niekada nepamirš partizanų "žygdarbių" , jų širdies skausmas niekada neišblės ir atminty liks partizanų nesuvokiamas žiaurumas, o jaunoji karta užaugs su melu....

  Prieš 6 mėnesių
 • Kuo tikėti

  Nuoroda

  Ar šituo žinynu reikia tikėti, ar prieš keletą metų išleista Broniaus Pilkausko knyga "Mane žudė broliai lietuviai". Žinyne partizanai garbinami, o toje knygoje niekinami, o gal teisybė rašoma. domu kas ir už ką išžudė Vašuokėnuose gyvenusias rusų šeimas, kas susprogdino jaunimo šokius Šimonyse, kur žuvo daug jaunuolių? Gal kalti ir vieni, ir kiti. Tik sovietmečiu vieniems paminklus statė, o abar kitiems. Rašant tokias knygas freikia didelio objektyvumo, ne visuomert ir archyiniai dokumentai būna teisingi.

  Prieš 6 mėnesių
 • varnas

  atsakymas į: Kuo tikėti Nuoroda

  Simoniu miestelio klubo,kuriame zuvo 16 jaunuoliu sprogdinima organizavo Antanas Starkus(paskaitykit vikipedijoje koks jis didvyris padarytas)Albinas Pajarskas,Vytautas Lapienis,Juozas Lapienis

  Prieš 6 mėnesių
 • Anykštėnė

  atsakymas į: Kuo tikėti Nuoroda

  Skaičiau šią knygą, pateikti faktai, nuotraukos akivaizdžiai įtikina, kad nekaltai nužudytieji- užmiršti, o žudikai paversti didvyriais....

  Prieš 6 mėnesių
 • Teisybė

  atsakymas į: Kuo tikėti Nuoroda

  Užaugau šeimoje,kuri kilusi nuo Šimonių girios.Nuo pat mažens girdėjau pasakojimus gyvų liudininkų,kuriems teko nukentėti nuo žudikų rankos(aš jų kitaip vadinti negaliu),nors dabar jie tapo didvyriais.Dar ir dabar mama apsipila ašaromis pasakodama kaip savos niekuo nekaltos mamos akivaizdoje 7 metukų būdama buvo jų vedama į mišką sušaudyti.Mačiau stalą( jis dar yra),kuriame likusi duobė,kai jie mušdami su geležimi senutėlį senelį,pataikė į stalą.Sumuštas senelis mirė.Liko klausimas už ką?Dar baisiau,kad jų daugumas buvo kaimynai.Tai tik maža kruopelytė tų baisių pasakojimų.Tai ne archyvas,ne išsigalvota,tai išjausta,iškentėta.Taip,kad šventai tikiu ir tikėsiu knyga"Mane žudė broliai lietuviai".

  Prieš 6 mėnesių
 • Zinoma

  atsakymas į: Kuo tikėti Nuoroda

  Kad tyketi reikia pilkausko knyga. Ten tikri liudininkų pasakymai, o čia tai propoganda ir smegenų plovimas.

  Prieš 6 mėnesių
 • Gintarui

  Nuoroda

  Gorkio milicijos mokyklon priimdavo tremtinius? Ar Gorkio milicijos mokykloje ruošdavo NKVD smogikus?

  Prieš 6 mėnesių
 • Varnui

  Nuoroda

  Ar suskaičiavai kiek valstiečių išskerdė stalininiai Sokolovai , apsimetę miškiniais, statydami pasaulinį komunizmą?

  Prieš 6 mėnesių
 • Varnas

  atsakymas į: Varnui Nuoroda

  Zinoma ir stribai skerde,bet tai naturalu.Jie svetimi!!!Partizanai zude savus, kaip ir 1990 aisiai antroji karta partizanu.O dabar jau ir trecioji yra...tik skedzia po visa pasauli.Jus negalvokit kad tokia sventa tauta esam...Negalvokit,kad pokario laikais kitaip buvo.

  Prieš 6 mėnesių
 • Kad

  atsakymas į: Varnui Nuoroda

  Niekas mišiniais neapsimetinejo. Vietiniai puikiai žinojo kas skrebas, kas bandytas, dar vadinamas partizanų.

  Prieš 6 mėnesių
 • anykstai

  Nuoroda

  Trinkit komentarus,bet atminties neiistrinsit!!!!

  Prieš 6 mėnesių
 • varnas

  Nuoroda

  Idomu ar autorius tikejo tuom,ka pats rase,ar cia tik budas isiteigti kazkam.Labai reta seima gyvenusi pokario laikais nebuvo nukentejusi nuo lietuvisku budeliu dar kitaip vadintu "banditais"
  Anyksciu kraste pokario metais nuzudyta 600 zmoniu,tarp kuriu 50 vaiku.Ir tai musu partizanu darbas.

  Prieš 6 mėnesių
 • Be pykčio

  Nuoroda

  Be pykčio...
  Nuolatos kankino nuojauta, kad kultūros istaigos per daug susireikšmina ir pradeda konkuruoti dėl ambicijų. Kalbu apie tai, kad Anykščiuose vienu metu prasideda renginiai.
  Pasinaudojusi proga, apie problemą išdėsčiau tuo metu patarėju kultūrai dirbusiam K.Indriūnui. Pokalbio metu prisijungė S.Rasalas. Jis atsakė konkrečiai- kai bus atsakingas žmogus, kai neliks dirbtinai sukurto kultūros skyriaus- tvarka bus. Reikia pripažinti, kad taip ir buvo.
  Atkūrus kultūros skyrių vėl prasidėjo renginių dubliavimas. Štai tuo pačiu matu, kai vyks knygos pristatymas, už 50 metrų, kitoje gatvės pusėje kitas renginys. ANYKŠČIŲ MENO KŪRĖJŲ MINIATIŪRŲ PARODOS ATIDARYMAS VASARIO 13 d., 2019 17:30
  ANGELŲ MUZIEJUJE–SAKRALINIO MENO CENTRE (VILNIAUS G. 11)
  Ar reikalingas skyrius, ar užtenka atsakingo žmogaus? Gal užtenka problemą suprantančių rajono vadovų?

  Prieš 6 mėnesių
 • ,,,

  atsakymas į: Be pykčio Nuoroda

  Dalyvauja: Arūnas Vilkončius, Rita Juodelienė, Alfredas Motiejūnas, Indrė Milašiūtė, Justė Kamarauskaitė, Šarūnas Miškinis, Lina Vaišnytė, Dalia Gilienė, Margarita Milašienė, Saulius Milašius, Jūratė Vingrienė, Genutė Tumienė, Vladas Gaidys, Skaidrė Keibienė, Aleksandras Tarabilda, Vytautė Tumaitė.

  Prieš 6 mėnesių
 • Teisybė

  Nuoroda

  Tai gal bus parašyta knygoje kiek išžudė nekaltų vaikų,moterų,senelių?

  Prieš 6 mėnesių
 • melas

  atsakymas į: Teisybė Nuoroda

  parašyk tamsta kitą knygą, jei žinai tą tiesą :)

  Prieš 6 mėnesių
 • Teisybė,atsakymas melui

  atsakymas į: melas Nuoroda

  Knyga jau parašyta ir išleista.Pateikti tikri liudininkų parodymai,faktai.Pagarba tam žmogui,kuris nebijojo parodyti jų (vadinamų didvyriais)tikruosius veidus.

  Prieš 6 mėnesių
 • melas

  atsakymas į: Teisybė,atsakymas melui Nuoroda

  lauksim knygos pristatymo :)

  Prieš 6 mėnesių
 • Teisybė

  atsakymas į: melas Nuoroda

  Knygos pristatymas jau buvo,visos knygos išpirktos

  Prieš 6 mėnesių