Anykščių rajono savivaldybės administracija inicijavo miško prie Laimės žiburio ant Liudiškių kalvos tvarkymą – pavojingai pasvirusių, pažeistų, nudžiūvusių medžių pašalinimą. Tokių medžių  VĮ Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio miškininkai pažymėjo 326.

 Laimės žiburio kalvą juosiantis miškas yra Anykščių miesto teritorijoje, todėl Anykščių rajono savivaldybės administracija kreipėsi į VĮ Valstybinių miškų urėdiją dėl pažeistų ir ligotų medžių sutvarkymo. Leidimai šiame miške vykdyti atrankinius sanitarinius kirtimus buvo derinti su  Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos ir Valstybine miškų tarnyba.

„Tai labai populiari miesto vieta, į kurią plūsta lankytojai įvairiais metų laikais, tad aktualu, kad ji būtų patraukli akiai ir, svarbiausia, saugi vaikščioti. Būtina pašalinti džiūstančius, kai kur jau virstančius, medžius“, - apie numatomus sanitarinius kirtimus pasakoja VĮ Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio vadovė Monika Sirgėdienė.

Valstybinių miškų urėdijos miškininkai jau įvertino 16 ha miesto miško teritoriją prie Laimės žiburio, atrinko ir sužymėjo pavojingus, sausus, ligotus ir kenkėjų užpultus medžius, kuriuos reikia kirsti.

„Miškas yra kalvotoje vietoje, jame ir žiemos metu lankosi žmonės, todėl sanitariniam kirtimui atlikti ieškojome tokio sprendimo, kuris mažiausiai trikdytų įprastą miestiečių ir miško gyvenimą. Nenaudosime sunkios miško kirtimo technikos, sužymėtus medžius parduosime nenukirstu mišku“, - kalba M. Sirgėdienė.

Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio  vadovė M. Sirgėdienė primena, kad   miestų miškai priskiriami rekreaciniams miškams. Miško tvarkymo darbai juose turi būti baigti iki kovo 15 d., kad netrukdytų perintiems paukščiams.
 
Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.

VĮ Valstybinių miškų urėdija

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Faktas

  Nuoroda

  Medžiai kaip medžiai, bet kad "Laimės žiburys" kaip paminklinė vieta, J.Biliūno amžino poilsio vieta, padarytas pasislidinėjimų ir čiuožinėjimų vieta, tai jau baisu. Kalno viršūnė nušiukšlinta, nuo pat viršaus tėveliai su paaugliais trankosi su rogutėm, o žemiau įsibėgėję prisideda slidininkai. Ėjom su svečiais taku , tai vos spėjom sulipt į pusnis, kai iki ledo nuslidinėtu taku pralėkė pramogautojai su rogėm. Iki nelaimės - vienas žingsnis. Gaila, kad anykštėnai su kultūra nebeturi nieko bendro.

  Prieš 6 mėnesių
 • Gyventoja

  Nuoroda

  Šiaip jau inicijuota tik po skambučių merui su susirūpinimu, kad važiuojant į sodų bendriją ant automobilio gali nuvirsti medžiai...

  Prieš 6 mėnesių
 • Kaimynė

  atsakymas į: Gyventoja Nuoroda

  Prie ko čia meras, jeigu priklauso Šerepkai, regioninio parko.

  Prieš 6 mėnesių
 • Kaimynė

  atsakymas į: Gyventoja Nuoroda

  Prie ko čia meras, jeigu priklauso Šerepkai

  Prieš 6 mėnesių
 • Taip

  Nuoroda

  kad taip atsirastų kokią VĮ ar Seimo narys ir susitvarkytų griūvančios ligoninės pastatus.....

  Prieš 6 mėnesių
 • gg

  Nuoroda

  labai gerai kad iškirs sergančius medžius,pagaliau

  Prieš 6 mėnesių
 • Komentaras

  Nuoroda

  kur dingo šitos ir kitos peldavičiūtės su savo medžių apsauga?

  Prieš 6 mėnesių
 • Prie pėsčiujų tako į Puntuką

  Nuoroda

  Jau šimtai nudžiuvuisių medžių. Tuoj traukinukas pro nuvirtusius nepravažiuos

  Prieš 6 mėnesių
 • prie miškų

  Nuoroda

  Medžiai t.y. mediena pardavinėjama ne vienetais, o kubiniais metrais (kietmetriais), stačių medžių kubatūra yra nustatoma pagal nustatytas specialias metodikas. Nenukirstos medienos (stačio miško) kaina yra mažesnė, nei nukirstos medienos. Lėšos gautos už parduotą medieną tiesiogiai nukeliauja į VĮ Valstybinių miškų urėdijos sąskaitą.

  Prieš 6 mėnesių
 • ir

  Nuoroda

  kokia vieno medzio kaina? ir kur bus naudojami pinigai uz si nenukirstta miska?

  Prieš 6 mėnesių
 • o

  atsakymas į: ir Nuoroda

  koks jusu reikalas? ziurekit savus reiklaus.

  Prieš 6 mėnesių