Sniego per šventes galime ir nesulaukti
Neįprastai šiltas ruduo varo į neviltį žemdirbius - žiemkenčiai auga taip, kaip augdavo pavasarį, žmonės randa isprogusių karklų, kaštonų ir kitų medžių. Nenuostabu - šio lapkričio vidutinė oro temperatūra aukštesnė už vidutinę.

Neįprastai šiltas ruduo varo į neviltį žemdirbius - žiemkenčiai auga taip, kaip augdavo pavasarį, žmonės randa isprogusių karklų, kaštonų ir kitų medžių. Nenuostabu - šio lapkričio vidutinė oro temperatūra aukštesnė už vidutinę. Pirmasis lapkričio dešimtadienis, kuomet temperatūra net dienomis laikydavosi gerokai žemiau nulio ir buvo pasnigę, buvo šaltesnis nei paprastai. Antrasis ir trečiasis lapkričio dešimtadieniai yra 3-4 laipsniai šiltesnis nei rodo vidutinė daugiametė statistika.
Europos vidutinės trukmės prognozių centro skaičiavimu, gruodžio pradžios temperatūra taip pat bus 3-6 laipsniais aukštesnė už vidutinę daugiametę.

Sinoptikai kol kas nesiryžta prognozuoti, bet gali atsitikti taip, kad Kalėdas ir Naujuosius metus sutiksime be sniego. Kur kas ryžtingesni yra kaimo žmonės - jie jau rudenį tvirtino, kad ruduo bus ilgas ir šiltas, spręsdami pagal tai, kad šermukšniai užaugino gausų derlių. Stebėdami paukščius, jie sako, kad žiemos pradžia šiemet turėtų būti šilta, taip pat stebėdami kurmius tvirtina, kad ir jie kol kas labai aktyviai rausia žemę ir nesiruošia šalčiams.

Linas Bitvinskas
linas.b@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.