Lietuvos Aukščiausiasis teismas pagaliau padėjo tašką buvusių keturių A. Baranausko vidurinės mokyklos moksleivių baudžiamojoje byloje. Vaikinai pripažinti kaltais dėl bendraklasio Mariaus Juodiškio mirties.

 Lietuvos Aukščiausiasis teismas pagaliau padėjo tašką buvusių keturių A. Baranausko vidurinės mokyklos moksleivių baudžiamojoje byloje. Vaikinai pripažinti kaltais dėl bendraklasio Mariaus Juodiškio mirties.

 Daugiau nei trejus metus po įvairių teismų koridorius klaidžiojusi Tado Buelio, Mariaus Valančiūno, Alfredo Augustino ir Donato Rudoko baudžiamoji byla bus padėta į archyvą. Sausio 16 dieną Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, išnagrinėjusi teisiamųjų kasacinį skundą, jį atmetė ir paliko galioti Panevėžio apygardos teismo nuosprendį, kuriuo minėti asmenys nuteisti vienerių metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant vieneriems metams bei paskiriant auklėjamojo poveikio priemonę – elgesio apribojimą 12 mėnesių, įpareigojant tęsti mokslą ir uždraudžiant be kontroliuojančių institucijų žinios keisti gyvenamąją vietą. Be to, iš nuteistųjų T. Buelio, M. Valančiūno, A. Augustino ir D. Rudoko solidariai priteista nukentėjusiajam Raimondui Juodiškiui 4140 Lt turtinės ir 20000 Lt neturtinės žalos atlyginimo.

T. Buelis, M. Valančiūnas, A. Augustinas ir D. Rudokas nuteisti už tai, kad jie  2003-07-18 apie 20 valandą 30 minučių Anykščiuose, prie Šventosios upės užtvankos, sąmoningai nesilaikydami atsargumo taisyklių, suvokdami, kad veikia rizikingai kito žmogaus gyvybės atžvilgiu, tačiau lengvabūdiškai tikėdamiesi išvengti pavojingų pasekmių, paėmę už rankų ir kojų, įmetė nuo upės kranto betoninio įtvirtinimo į maudytis nepritaikytą Šventosios upės vietą prie užtvankos Marių Juodiškį, kuris, neturėdamas galimybės saugiai išlipti į krantą, nuskendo. Taip nuteistieji dėl neatsargumo atėmė M. Juodiškio gyvybę.

Teismas padarė išvadą, kad įvykio metu buvo akivaizdu, jog aptariama vieta yra nepritaikyta maudytis ir kelia pavojų besimaudančiųjų gyvybei. M. Juodiškiui patekus vandenį, visi galimi išlipimo iš vandens būdai buvo nepatogūs ir nesaugūs, žuvusiojo anksčiau neišbandyti. Netgi tada, kai nuteistieji siūlė pagalbą išlipti į krantą, situacija vis tiek išliko rizikinga. Visos bylos aplinkybės ir ištirti įrodymai leido daryti išvadą, kad kaltinamieji veikė nusikalstamai pasitikėdami ir suvokdami, kad įmesdami. M. Juodiškį į vandenį, jie sudarė situaciją, kuri gali būti pavojinga. M. Juodiškio gyvybei.

Arvydas Lingaitis
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.