Panevėžio apygardos teismas, paskutinę sausio dieną baigęs nagrinėti Panevėžio apygardos prokuratūros perduotą baudžiamąją bylą dėl gyvybės atėmimo, paskelbė nuosprendį 29 metų anykštėnui Andriui Nečiūnui.

 

Panevėžio apygardos teismas,  paskutinę sausio dieną baigęs nagrinėti Panevėžio apygardos  prokuratūros perduotą baudžiamąją bylą dėl gyvybės atėmimo, paskelbė nuosprendį 29 metų anykštėnui Andriui Nečiūnui.

  Už sesers gyvenimo draugo nužudymą jam skirta šešerių metų laisvės atėmimo bausmė. Valstybės kaltintojas Panevėžio apygardos labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Grigorijus Šichovcovas siūlė anykštėnui, kaltinamam   labai sunkiu nusikaltimu - nužudymu sunkinančiomis aplinkybėmis,  skirti dvigubai griežtesnę – 12 metų laisvės atėmimo bausmę .

Pernai birželio 25 d. vakare, apie 22 val.,  Anykščiuose, J. Biliūno gatvės viename namų, besivaišinanti alkoholiu kaimynų ir giminaičių kompanija sulaukė netikėtai dramatiškos atomazgos.  Įkaušęs Andrius Nečiūnas susikivirčijo su sesers gyvenimo draugu Broniumi Urbonu ir puolė jį mušti. Trenkęs kumščiu į galvą, parbloškė žmogų ant grindų. Po to dukart spyrė  atsistojusiam ir  vėl pargriuvusiam  į galvą ir į pilvą. Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad nukentėjusiajam buvo  vienu metu suduoti ne mažiau keturi smūgiai į galvą. Nuo sunkių sužalojimų žmogus  prarado sąmonę ir mirė.  Teisme A. Nečiūnas sakė nenorėjęs sesers Erikos vyro mirties. Jų  ginčą ir muštynes išprovokavo  alkoholis.

Valstybės kaltintojas prokuroras G. Šichovcovas sakė, kad kaltinamasis, suduodamas smūgius kumščiais ir kojomis į  žmogaus gyvybei pavojingas  vietas, turėjo suvokti, kad  gali jį užmušti. Taigi, nors ir nenorėjo nukentėjusiojo mirties, tačiau savo veiksmais sąmoningai leido pavojingoms pasekmėms atsirasti, t. y. veikė netiesiogine tyčia..

Iki teismo posėdžio A. Nečioniui buvo skirta kardomoji priemonė suėmimas. Pagal verslo liudijimą dirbantis anykštėnas yra baustas administracine tvarka. 1998 m.  jam buvo skirta dvejų   metų laisvės atėmimo  bausmė, bet jos vykdymas buvo atidėtas, teistumas išnykęs.

-ANYKŠTA

 

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.