Bioenergetikas Arvydas Daškus (kairėje), nors sakė sunkiai grojantis ir dainuojantis, savo kūrybos vakare žadėjo anykštėnams parodyti “tikrą muziką”.
Penktadienį Anykščių koplyčioje vyko žinomo bioenergetiko Arvydo Daškaus kūrybos vakaras. Šį kartą jis anykštėnams pasirodė naujame amplua – pristatė poezijos knygą “Lopšinė paukščiams” ir dainavo balades. Beje, iš kuklumo tikrai nemirsiantis autorius, pristatydamas knygą, klausytojus ragino nesigėdyti žiovauti.

Apie 30 susirinkusių anykštėnų Koplyčioje daugiau kaip valandą klausė A.Daškaus eilių, dainavimo ir patys meditavo. Pradėdamas savo vakarą,  A.Daškus sakė, kad poezijos knygos pasirodymo kaltininkas – transformacija. ”Atėjote susitikti su paslaptim. Transformacijos fenomenas yra natūralus, tai vyksta su kiekvienu iš jūsų, kai jūs sukaupiate pakankamai jėgų.  Šiandien jums pristatysiu, kokią transformaciją patyriau aš”,- sakė A.Daškus.

 Kaip sakė susirinkusiems A.Daškus, jis eiles pradėjo kurti dar jaunystėje, tačiau ypatinga “poezijos banga” jį užplūdo, kai po operacijos jis negalėjo vaikščioti ir ištisomis naktimis jautė kaip per jį “plūsta poezija”, kuriai, beje, A.Daškus negailėjo epitetų “nuostabi”, “dieviška”, “labai  nebloga”. Tiesa, kadangi autorius  sakė daugelį metų vedęs meditacijas, iš anksto įspėjo, kad jos balsas dirba “meditacijos kryptimi”. “Jus gali apimti miegas, galite žiovauti, tai normalu”,- sakė A.Daškus 

A..Daškus jau renginio pradžioje sakė  paruošęs klausytojams ypatingą  siurprizą, kuris leis klausytojams patiems patirti transformaciją. ”Pristatau jums “Paukščių meditaciją,- sakė A.Daškus,- užsimerkite, laikykite rankas delnais į viršų, atsipalaiduokite, virskite į paukštį savo viduje ir keliaukite”. 

Tiesa, ne visi atėję anykštėnai buvo pasiruošę susidurti su psichoterapijos ar net hipnozės seansą primenančiu reiškiniu viešo renginio metu, tad geras 15 minučių tiesiog žvalgėsi, kol kiti renginio dalyviai palaimingai užmerktomis akimis meditavo grojant žemų dažnių muzikai, kurioje pynėsi bangų teliūskavimo, vėjo šniokštimo garsai ir žemu balsu protarpiais  paties A.Daškaus skaitomas poetinis tekstas. Net ir suaugę klausytojai dvejojo, kaip kokiu čia paukščiu pasiversti, nelabai šito suprato ir į renginį atėję vaikai. Na o baigė savo pasirodymą A.Daškus dar vienu atradimu – savo sukurta malda Marijai, kurią irgi sudainavo.

 

 

Linas Bitvinskas
linas.b@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.