Pirmadienį rajone viešėjo grupė Seimo narių nuo Tėvynės Sąjungos partijos. Jos lyderis, Seimo vicepirmininkas Andrius KUBILIUS atsakė į kai kuriuos „Anykštos“ klausimus.

 - Praėjusią savaitę rajone besilankę Liberalų ir centro sąjungos atstovai teigė, kad įvykiuose su Valstybės saugumo departamentu ir velnias koją gali nusilaužti. Pasak Seimo vicepirmininko Algio Čapliko, nežinia ko siekia Andrius Kubilius sumaištimi VSD. Tai ko gi jūs siekiate?

- Aš noriu, kaip ir kiekvienas Lietuvos pilietis, kad saugumo departamentas dirbtų tinkamai, efektyviai ir tarnautų valstybei, o ne kokioms nors atskiroms grupėms. Manau, kad visų partijų pareiga ne stovėti nuošalyje, nebūti abejingiems ar vaizduoti, kad nesupranta, kas ten darosi...Po Vytauto Pociūno žūties mes laikėmės nuostatos, kad turi būti Seime atliktas tyrimas, kodėl pulkininkas buvo išsiųstas į Baltarusiją,  bet tas tyrimas, kuris, man atrodė, gali praeiti visiškai ramiai, jis pavirto žymiai didesniais dalykais ir didesnėmis problemomis. Seimo komitetui liudiję saugumo pareigūnai iš kontržvalgybos valdybos (ji nustatinėja užsienio šnipus) atskleidė, kad Rusijos specialiosios tarnybos bando per korupcines įtakas paveikti vienus ar kitus aukštus pareigūnus. Ir po šito liudijimo prasidėjo vos  ne spektakliai, apie kuriuos galima spėlioti: departamento vadovas, žadėjęs duoti tą informaciją, paskui jos nedavė, pasipylė jo laiškai su Kanto citatomis, ir be to, Prezidentas buvo įpainiotas kreiptis į Konstitucinį teismą, ir viskas baigėsi skandalingu dalyku, tai yra tų pačių kontržvalgybos pareigūnų nušalinimu nuo pareigų. Kyla klausimas, kodėl nušalino? Neva dėl to, kad jie neša informaciją, kur nereikia. Mes matome, koks pasipriešinimas iš visų pusių dabar prasidėjęs, todėl kyla klausimas, ką tokio Seimo komitetas palietė skausmingo ir svarbaus Lietuvos visuomenės gyvenime, kad kai kurie politikai ir žurnalistai, verslininkai taip nervingai į tą tyrimą reaguoja. Tiesa negali būti slepiama nuo žmonių, kiek ji nebūtų kam nors skausminga. Visame pasaulyje yra bendra taisyklė, kad korupcinių nusikaltimų ar nusikaltimų prieš valstybę negalima laikyti valstybės paslaptimi. Aš manau, kad A. Čaplikas labai gerai viską supranta, bet kažkaip nenori užimti aiškios pozicijos...

Visas interviu -"Anykštoje" 

Arvydas Lingaitis
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.