Anykščių ligoninėje įvyko konkursas kompiuteriniam tomografui įsigyti. Jį laimėjo UAB „Siemens“. Sandorio vertė – 1 mln.42 tūkst. Lt. Pats aparatas kainuos 944 tūkst.Lt. Tai mažiausios kainos pasiūlymas, iš šešių konkursinius dokumentus pasiėmusių firmų.

 

Kaip „Anykštai“ sakė Anykščių ligoninės vyriausiasis gydytojas Dalis Vaiginas, kompiuterinis tomografas, reikalingas neurologinių ligų diagnostikai, turėtų būti atvežtas į ligoninę per aštuonias savaites nuo sutarties pasirašymo. „Šis terminas turės būti skaičiuojamas nuo to momento, kai rajono Taryba skirs pradinį, tai yra 30 proc. tomografo vertės įnašą. Tai turėtų būti apie 280 tūkst. Lt. Todėl manau, kad  tomografas, arba, paprasčiau tariant, tobulesnis rentgeno aparatas mūsų ligoninėje turėtų pradėti veikti balandžio mėnesio pabaigoje ar gegužės pradžioje“, - sakė D. Vaiginas.

 Paklaustas, ar bus ieškoma naujų radiologijos specialistų (šiuo metu ligoninėje yra du, o turint kompiuterinį tomografą, anot Utenos apskrities vyr. gydytojo Kęstučio Pangonio, reikėtų penkių), D. Vaiginas neatmetė tokios galimybės. „Kita vertus, informacinės technologijos suteikia galimybę kompiuterinio tomografo padarytas nuotraukas peržiūrėti netgi už mūsų ligoninės ribų...“ – teigė D. Vaiginas.

Anykščių ligoninės vadovo D. Vaigino idėją turėti kompiuterinį tomografą smarkiai kritikavo K. Pangonis. „Kompiuterinis tomografas Anykščių ligoninei nėra būtinas, tačiau jo turėjimas – daugiau prestižo reikalas. Ne tik aparatas yra brangus, bet ir nepigi jo eksploatacija, remontas, patikra. Kompiuterinio tomografo „patranka“ taip pat sensta, ją reikia keisti kas keli metai, o tam papildomai reikia 100 tūkst.Lt ar dar daugiau. O koks pacientų srautas Anykščių ligoninėje? Menkas. Kad aparatas atsipirktų, reikia bent 15 – 20 rentgenogramų per dieną. Realus poreikis – 2 – 3. Man atrodo, kad tomografas Anykščių ligoninei numaus paskutines kelnes“, - „Anykštai“ yra teigęs K. Pangonis (Arvydas LINGAITIS, „Tomografas numaus paskutines kelnes“, „Anykšta“, 2007-01-04).

Arvydas Lingaitis
arvydas.l@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.