Vakar startavo Anykščių ir Kretingos rajonų vyresniųjų klasių moksleivių keliaujanti stovykla „Žaliosios energijos istorinėm pėdom“.

 

 

Stovyklautojai pirmadienį „Žaliuoju“ autobusu savo kelionę pradėjo nuo Kavarsko mažosios hidroelektrinės. Keliaujančios stovyklos dalyviai – Anykščių miesto Jono Biliūno ir Antano Vienuolio gimnazijų, Antano Baranausko bei Anykščių rajono Kavarsko ir Kretingos rajono Piliakalnio bei Darbėnų vidurinių mokyklų moksleiviai - apvažiuos Anykščių, Panevėžio, Pasvalio, Kretingos, Skuodo, Klaipėdos, Šilutės ir Pagėgių rajonus, kuriuose apžiūrės senus ir naujus vėjo bei vandens malūnus.

Stovyklos  metu jaunuoliai bus supažindinti su žaliosios energijos istorija Lietuvoje, esama situacija bei alternatyvių energijos šaltinių reikšme. Stovyklautojai aplankys 16 vandens malūnų Aukštaitijoje ir Žemaitijoje, susipažins su jų praeitimi.

Be to, stovyklautojai rašys stovyklos dienoraščius, atspindėsiančius jų požiūrį į alternatyvią energetiką. Specialiai šiam projektui bus sukurtas stovyklos dalyvių įspūdžius, mintis ir potyrius publikuosiantis internetinis dienoraštis (http://zaliasblogas.wordpress.com/).

Komandos, parašiusios daugiausia geriausiais pripažintų ir internetiniame dienoraštyje publikuotų darbų, nariai bus apdovanoti projekto iniciatorės UAB „Renerga“ (buvusi „Achema“ Hidrostotys) įsteigtais prizais.

Pasak UAB „Renerga“ direktoriaus Algio Jakučionio, ši stovykla tęsia jau tradiciniu tapusį Anykščių ir Kretingos rajonų bendruomenių bendravimą ir bendradarbiavimą, tikimasi, kad tuo pačiu ji paskatins ir vaikų bei jaunuomenės savarankiškumą.

 

 

 

Linas BITVINSKAS
linas.b@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.